W sieci można zobaczyć niezwykły koncert przygotowany przez uczniów "Ekonomika" i studenta WSB

Mat.uczelni
- Koncert każdy może zobaczyć na Facebooku - zachęca Damian Kaźmierczak.
- Koncert każdy może zobaczyć na Facebooku - zachęca Damian Kaźmierczak. Fot. arch. prywatne
W wirtualny koncert „Pola nadziei - inaczej” zaangażowało się 14 uczennic i 3 absolwentów „Ekonomika” w Opolu oraz student Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. Wyjątkowy projekt przygotował nauczyciel szkoły i wykładowca uczelni - Damian Kaźmierczak. Cel to zbiórka pieniędzy na sprzęt medyczny.

Wśród uczestników koncertu jest jeden z absolwentów Zespołu Szkół Ekonomicznych, Jan Korzeniec, student trzeciego roku finansów i rachunkowości na WSB. - Jestem autorem „Nadziei”, utworu wykonywanego przez zespół Work in Progress na zakończenie koncertu - mówi Jan Korzeniec z WSB. - Piosenkę napisałem już cztery lata temu, a teraz okazało się, że idealnie wpisuje się w klimat tegorocznej edycji koncertu. Cieszę się, że mój utwór wybrzmiał w tak szczytnej inicjatywie.

Jak narodził się pomysł na muzyczny projekt charytatywny? - Idea zrodziła się pod wpływem rozmów z uczniami, wolontariuszami i studentem WSB - zdradza Damian Kaźmierczak, który na uczelni prowadzi zajęcia z rachunkowości, matematyki i metod ilościowych. I jak dodaje, od kilku lat w ramach imprez organizowanych w Opolu, stara się łączyć występy muzyczne swoich uczniów z kwestami na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu.

- Niestety, ze względu na epidemię kwesty uliczne nie mogą się odbywać, stąd idea wirtualnego koncertu - mówi. - Wykonawcy podczas koncertu wykonali jedenaście utworów wokalno-instrumentalnych, pojawił się również jeden występ taneczny. Motywem przewodnim koncertu były piosenki z bajek oraz utwory z przesłaniem. Soliści wybierali piosenki samodzielnie, natomiast utwory zespołowe ustalaliśmy wspólnie.

Premiera koncertu „Pola nadziei - inaczej” odbyła się w czwartek i od tego czasu film każdy może obejrzeć w sieci. - Wspieramy chore dzieci, podopiecznych hospicjum. Fundacja ta od 12 lat jest wspierana przez Zespół Szkół Ekonomicznych w ramach akcji „Pola nadziei”, której symbolem jest papierowy żonkil - przypomina Damian Kaźmierczak. - Każdy utwór wykonywany podczas koncertu jest dedykowany innemu dziecku, a celem jest zdobycie pieniędzy na sprzęt medyczny dla chorych dzieci.

Projekt nie byłby możliwy bez wielkiego zaangażowania młodych ludzi.

- Dali z siebie wszystko, sprawili, że od początku uwierzyłem, że koncert może się udać - podkreśla wykładowca. - Uczniowie przyzwyczajeni są do śpiewania w grupie, więc nagrywanie utworów w warunkach domowych było dla nich ogromnym wyzwaniem. Najbardziej pracochłonną częścią było montowanie wszystkiego w jedną całość, ale tu również wszyscy stanęli na wysokości zadania. W przyszłości planuję w podobną inicjatywę zaangażować też kolejnych studentów WSB - zapowiada.

Każdy może pomóc. Pieniądze należy wpłacać na konto fundacji: mBANK 64 1140 2017 0000 4602 1029 4785.

Wsparcie edukacji: Dzieci z Gietrzwałdu otrzymują bezpłatne laptopy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie