W Staszicu odbyły się spotkania z przedstawicielami uczelni

redakcja
Uczniowie usłyszeli odpowiedzi na nurtujące ich pytania i otrzymali bodziec do przemyśleń na temat dalszej edukacji.
Uczniowie usłyszeli odpowiedzi na nurtujące ich pytania i otrzymali bodziec do przemyśleń na temat dalszej edukacji.
Kolejny raz w Zespole Szkół Zawodowych im. Staszica w Opolu zorganizowano dzień otwarty dla uczelni, instytucji i szkół policealnych

Jaką wybrać uczelnię? Jaki kierunek studiów? Co dalej po maturze? – oto dylematy maturzystów. W związku z tym 5 lutego 2020 roku w ZSZ im. Stanisława Staszica w Opolu odbyło się spotkanie zorganizowane przez doradcę zawodowego Emilię Jończyk - Gorzelską z przedstawicielami uczelni wyższych, instytucji i szkół policealnych.

Ta inicjatywa staje się już tradycją w Staszicu i spotyka się z dużym zainteresowaniem i aprobatą zarówno uczniów, jak i zaproszonych prelegentów.

Gośćmi Staszica byli przedstawiciele Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Opolskiego, Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Po raz pierwszy w spotkaniu wzięła udział Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, która posiada w swojej ofercie wiele ciekawych kierunków studiów. Uczniowie byli szczególnie zainteresowani grafiką komputerową jako kontynuacją zawodu technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Poznali również zasady rekrutacji i funkcjonowanie takich instytucji jak: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Opolu, Komenda Wojewódzka Policji oraz Straż Graniczna.

W spotkaniu już po raz kolejny wzięli udział przedstawiciele szkół policealnych tj.: TEB Edukacja i Centrum Nauki i Biznesu ŻAK Opole.

Tegoroczni maturzyści zostali zapoznani z zasadami rekrutacji na rok akademicki 2020/2021, z kierunkami kształcenia oraz warunkami studiowania. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, a sprzyjał temu charakter spotkania, który przybrał formę targów.

Ogromne zainteresowanie wzbudziła służba wojsko­wa i policyjna. Młodzież otrzymała ulotki i foldery oraz gadżety reklamowe. Uczniowie mogli również przymierzyć strój policyjny i obejrzeć wiele akcesoriów związanych z zawodem policjanta.

Należy podkreślić, że już uczniowie klas III Technikum interesowali się swoją przyszłością zawodową i także mieli możliwość rozmów z przedstawicielami wymienionych placówek.

Celem spotkania była prezentacja oferty szkół na kolejny rok akademicki, w szczególności kierunków studiów, zasad rekrutacji, zagadnień dotyczących wymiany studenckiej w ramach realizowanych projektów, kół i organizacji studenckich. Szczególną uwagę zwracano na właściwy dobór przedmiotów dodatkowych zdawanych na maturze w kontekście rekrutacji na dany kierunek.

Przedstawiane prezentacje przybliżyły uczniom zasady funkcjonowania zaproszonych instytucji. Ważne, że uczniowie mieli okazję usłyszeć odpowiedzi na nurtujące ich pytania i otrzymali bodziec do przemyśleń o dalszej edukacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska