Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdyby nie rzut Wiklika...

/SzS/
Hubert Hernik (nr 17) zadebiutował w sobotę przed radomską publicznością w meczu z Wisłą Kraków. P. Mazur
Drugoligowi koszykarze AZS Politechniki Radomskiej dość szczęśliwie przerwali pasmo czterech porażek z rzędu i pokonali krakowską Wisłę.

Zawodnicy Rosasportu Radom zgodzili się na przełożenie meczu w Bielsku Podlaskim.

AZS POLITECHNIKA RADOMSKA - Wisła Kraków 76:74 (21:11, 23:23, 16:17, 16:23).
Politechnika: Chojecki 21 (2), Wiklik 20 (1), Hernik 9, Mikina 8, Kulik 6 (1), Piros 5 (1), Wróbel 3 (1), Sebrala 2, Plutka 2, Badeński 0, Pycia 0.

Radomianie byli faworytem tego meczu. Wygrali zasłużenie, jednak trzeba przyznać, że dość szczęśliwie. Zupełnie niepotrzebnie doprowadzili do tego, że w ostatnich sekundach było na parkiecie bardzo nerwowo. Gdyby Wisła wygrała w Radomiu, "akademicy" musieliby w kolejnych meczach zażarcie walczyć o utrzymanie. Teraz przynajmniej na chwilę nie są zagrożeni degradacją.
Zwycięstwo zapewnił naszemu zespołowi zaledwie na dwie sekundy przed końcową syreną Marcin Wiklik, który oddał celny rzut. Gdyby nie trafił, doszłoby do dogrywki. Zupełnie niepotrzebnie w ostatniej kwarcie radomianie roztrwonili 10-punktową przewagę.

Drugi radomski zespół, grający w grupie A, Rosasport Radom, zgodził się na przełożenie meczu wyjazdowego z Turem Bielsk Podlaski. Pojedynek odbędzie się 30 stycznia.

W innych meczach grupy A: Legia Warszawa - AZS Kutno 61:105, ŻTS Nowy Dwór Gdański - Mostostal Białystok 67:71, OSSM Sopot - Bonduelle Gniewkowo 98:83, Astoria Bydgoszcz - KS Piaseczno - przełożony, Tempcold Warszawa - Pierniki Toruń - przełożony, ŁKS Łódź - OSSM Warszawa - mecz jutro.

W innych meczach grupy C: Cracovia Kraków - UMKS Kielce 73:77, Pogoń Ruda Śląska - AZS AWF Katowice 75:81, Hawajskie Koszule Żory - Piotrcovia Piotrków 89:74, MCKiS Jaworzno - MOSiR Krosno 55:110, Polonia Przemyśl - MMKS Dąbrowa 77:96.

W następnej kolejce: Rosasport - OSSM Sopot (16 stycznia środa), Alba Chorzów - AZS Politechnika (19 stycznia).