W Wyższej Szkole Bankowej rozmawiano o konsekwencjach hazardu

Materiały uczelni
Ze studentami WSB spotkali się pracownicy KAS.
Ze studentami WSB spotkali się pracownicy KAS. fot. mat. uczelni
Hazard to dynamika, intensywność, ale przede wszystkim niepewność, co dalej. Czy potrafi uzależnić? Wedle danych Krajowej Administracji Skarbowej ponad 50 tys. Polaków jest silnie uzależnionych od gier hazardowych, a blisko 200 tys. narażonych na ryzyko uzależnienia.

W ubiegłym tygodniu w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu studenci administracji i bezpieczeństwa wewnętrznego oraz finansów i rachunkowości mogli dowiedzieć się więcej o problemie hazardu i sposobach jego rozwiązywania - na wykładzie w Auli WSB gościli przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Opolu.

- Spotkania z praktykami są niezwykle ważnym elementem kształcenia w Wyższej Szkole Bankowej - mówi Katarzyna Gierczycka, rzecznik WSB w Opolu - nasi przyszli absolwenci już w czasie studiów mają możliwość zetknięcia się z realnymi wyzwaniami branż, z którymi planują związać swoją karierę zawodową.

Wykład był przeprowadzony w ramach ogólnopolskiej kampanii Krajowej Administracji Skarbowej pn. „Hazard? Nie, dziękuję!”. KAS podaje, że najbardziej narażeni na uzależnienie od hazardu są młodzi ludzie - im młodszy jest gracz, tym większe jest to prawdopodobieństwo. Stąd pomysł kampanii i realizowanych w jej ramach spotkań edukacyjnych, w trakcie których eksperci Służby Celno-Skarbowej opowiadają o zagrożeniach i sposobach by się ich ustrzec.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska