W Zdzieszowicach rozmawiali o transporcie

Materiał partnera zewnętrznego
Spotkanie odbyło się w Zdzieszowicach.
Spotkanie odbyło się w Zdzieszowicach.
Współpraca Zdzieszowic, Gogolina, Krapkowic i Walec w zakresie transportu publicznego była tematem spotkania włodarzy tych gmin, jakie odbyło się 24 lutego w Urzędzie Miejskim w Zdzieszowicach.

A pretekstem do rozmów o rozbudowie siatki zbiorowego transportu na obszarze tych czterech gmin, była konieczność omówienia i zaakceptowania zapisów Planu Integracji Publicznego Transportu Zbiorowego na obszarze Aglomeracji Opolskiej, który zostanie poddany pod głosowanie na walnym zebraniu Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska w miesiącu marcu. Ze względu na dobre doświadczenia we współpracy z PKS Strzelce Opolskie, gminy chcą kontynuować rozwój transportu publicznego, w ramach porozumienia z Powiatem Strzeleckim, który jest właścicielem tej spółki.

Na tym etapie należało jednak przeanalizować dane ubiegłorocznych przewozów pasażerów na liniach objętych umową, aby zastanowić się nad zasadnością utrzymania dotychczasowych połączeń autobusowych, jak również nad ewentualnością utworzenia nowych.

I tak, na linii 21 Zdzieszowice - Krapkowice, przez Obrowiec i Gogolin w okresie od września do grudnia 2019 r. z komunikacji autobusowej skorzystały 2 203 osoby (co daje ok. 14 osób dziennie), na linii 24 relacji Zdzieszowice - Krapkowice, przez Obrowiec - 4 899 osób (ok. 30 osób dziennie), a na linii 25 relacji Zdzieszowice - Krapkowice, przez Żyrową, Jasionę, Dabrówkę, Zakrzów i Gogolin 852 osoby (czyli ok. 3 osób dziennie).

Ponadto omówione zostały założenia do pilotażowego projektu wdrażanego przez Kancelarię Prezydenta RP w zakresie Centrów Usług Społecznych. Kolejne spotkanie zaplanowano na II połowę marca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska