W ZSB przy ul. Niemodlińskiej w Opolu uczą logistyki w budownictwie

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Na absolwenta technikum budowlanego z logistyką w budownictwie praca czeka w każdej sferze branży budowlanej. Kreatywni mogą też prowadzić własną firmę budowlaną.
Na absolwenta technikum budowlanego z logistyką w budownictwie praca czeka w każdej sferze branży budowlanej. Kreatywni mogą też prowadzić własną firmę budowlaną.
Technik budownictwa z logistyką w budownictwie to zawód z dużymi perspektywami na przyszłość. Można go zdobyć w Zespole Szkół Budowlanych przy Niemodlińskiej w Opolu.

Zawód z przyszłością - tak można określić kierunek, który w minionym roku szkolnym pojawił się w ofercie ZSB. W klasach kształcących przyszłych techników budownictwa została wdrożona innowacja „logistyka w budownictwie”. Jej celem jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego, dzięki czemu uczniowie mogą zdobyć umiejętności, które są nie tylko przydatne na rynku pracy, ale wręcz niezbędne.

W potocznym rozumieniu logistyka to proces planowania, który kojarzy się przede wszystkim z transportem. Kadra pedagogiczna ZSB, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, wdrożyła innowację, która pozwala uczniom zdobyć wiedzę dotyczącą zarówno budownictwa, planowania, strategii, jak i ekonomii. Młodzi ludzie zapoznają się z rodzajami procesów logistycznych, zastosowaniem statystyki w procesach logistycznych oraz organizacją infrastruktury logistycznej na placu budowy. - Nauczyciele w bardzo przystępny sposób wprowadzają nas w świat logistyki, która ma zastosowanie w przedsiębiorstwie budowlanym - podkreśla Jakub Krawczyk, uczeń klasy 2TB.

W Budowlance tego zawodu uczą się przede wszystkim chłopcy, ale wśród adeptek są także dziewczyny. - Wybór tego kierunku to była bardzo dobra decyzja - mówi Ewelina Chrobot, uczennica klasy 2TB. - Poznaję nie tylko podstawy budownictwa, uczę się też ekonomii, logistyki, doskonalę umiejętności matematyczne. Ponadto rozwijam predyspozycje obejmujące myślenie strategiczne oraz sferę interpersonalną, m.in. zarządzanie i kierowanie innymi. Ewelinie idzie to świetnie. Niedawno odebrała dyplom Stypendysty Prezesa Rady Ministrów.

Patronat nad uczniami kształcącymi się w tym kierunku objęły firmy współpracujące z Budowlanką, dzięki czemu młodzież może odbywać staże pod okiem praktyków z branży budowlanej, co stanowi świetne uzupełnienie wiedzy teoretycznej, zdobywanej w szkole. Absolwent innowacyjnego kierunku poradzi sobie z przygotowaniem kosztorysu budowlanego, przeprowadzeniem inwentaryzacji budowlanej, sprawdzi się też przy organizowaniu robót budowlanych.

Na absolwenta praca czeka właściwie w każdej sferze branży budowlanej. Kreatywny i przedsiębiorczy absolwent może też samodzielnie prowadzić własną firmę budowlaną.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska