Wacha i Cwalina w finale Yonex Polish Open

Przemysław Wacha
Przemysław Wacha Archiwum
Polska para z badmintonistą Technika Głubczyce w składzie w sobotę zagra o końcowy triumf z Japończykami.

Przemysław Wacha, zawodnik Technika Głubczyce walczy w obronie tytułu wraz z Adamem Cwaliną. Najwyżej notowany na świecie z polskich duetów przystąpił do rywalizacji w Armałowie z numerem jeden i zapewnił sobie co najmniej srebrny medal.

W pierwszej rundzie duet Wacha - Cwalina miał wolny los, a w drugiej gładko pokonał 21-11 i 21-6 Macieja Ociepę - Michała Walentka. W ćwierćfinale okazał się zaś lepszy od Rosjan Nikity Czakimowa - Vasilija Kuzniecowa. W pierwszym secie od stanu 14-13 biało-czerwoni nie dali im zdobyć już punktu. W drugim rywale prowadzili 5-2, był remis 13-13, a gospodarze wygrywali 21-19.

W półfinale Wacha i Cwalina zmierzyli się z Japończykami Takuto Inoue - Yuki Kaneko, których pokonali dwa lata temu w Polsce. Tym razem było podobnie, choć w pierwszym secie Azjaci dwa razy zniwelowali straty i objęli prowadzenie 19:18. Do końca nie zdobyli już jednak punktu. W drugiej partii walka trwała do stanu 9:9. Polacy zdobyli wówczas sześć punktów z rzędu i zapewnili sobie finał.
W drugiej parze Japończycy Kenta Kazuno - Kazushi Yamada zagrali nieoczekiwanie z Miłoszem Bochatem i Pawłem Pietryją. Ta młoda para pokonała w ćwierćfinale krajowy numer dwa: Łukasz Moreń - Wojciech Szkudlarczyk. W meczu o finał nie sprostała jednak rozstawionym z numerem dwa zawodnikom z "Kraju Kwitnącej Wiśni", przegrywając do 19 i 10.