Was buraki tylko w d... kopać. Sąd kazał przeprosić strażaków

archiwum
archiwum
Sąd warunkowo umorzył postępowanie wobec Krzysztofa T., wiceprezesa brzeskich wodociągów. Musi on jednak przeprosić strażaków, których nazwał burakami.

Wyrok w tej sprawie zapadł dziś przed Sądem Rejonowym w Brzegu. Krzysztof T. ma zapłacić grzywnę oraz przeprosić strażaków na łamach nto.

Przypomnijmy jesienią ubiegłego roku wracający z akcji zastęp z brzeskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej podjechał pod hydrant znajdujący się koło siedziby Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Zgodnie z przepisami strażacy musieli uzupełnić zapas wody w zbiorniku.

Wtedy z budynku wyszedł do nich mężczyzna - jak się później okazało, wiceprezes PWiK-u - który domagał się zaprzestania poboru wody. Ponieważ strażacy go nie posłuchali, rzucił w ich stronę: - Was buraki to tylko w d... kopać.
Strażacy poczuli się obrażeni i zgłosili sprawę na policji. Prokuratura oskarżyła Krzysztofa T. o znieważenie funkcjonariuszy publicznych, jakimi podczas służby są strażacy, a sąd uznał winę oskarżonego.

- Jesteśmy zadowoleni z wyroku - mówi Paweł Krzywy, dowódca zastępu i jeden z pokrzywdzonych w tej sprawie. - Najważniejsze, że sąd uznał tego pana za winnego.

Krzysztof T. nie chciał komentować sprawy. Wyrok jest nieprawomocny, stronom przysługuje odwołanie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska