Jedynka Aleksandrów Łódzki - Czarni Słupsk 3:0

Rafał Szymański
Joanna Cupisz wyszła w pierwszym składzie akademiczek.
Joanna Cupisz wyszła w pierwszym składzie akademiczek. Fot. Kamil Nagórek
Przegrały kolejny mecz w II lidze zawodniczki Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk. Tym razem z liderem.

Gospodarze dwa dni wcześniej wygrali także z Energetykiem Poznań 3:0, a mecz ze słupszczankami kończył ich występy w sezonie zasadniczym. AP Czarni wyjechała na spotkanie tego samego dnia, o godz. 6 rano.

Nie zagrały trzy zawodniczki, ale te, co były, mocno postawiły się liderowi. Grała po urazie Sylwia Korczak. - Do połowy każdego seta byliśmy równorzędnymi rywalami, potem błędy w odbiorze trochę psuły nam szyki - oceniał Robert Nowak, zastępujący w meczu Marka Majewskiego, trenera AP Czarni.

Ze względu na zły odbiór na parkiecie pojawiła się chociażby Paulina Podleś, ale i ten manewr nie zatrzymał impetu gospodyń.

Jedynka Aleksandrów Łódzki - Czarni Słupsk 3:0 (25:18, 25:20, 25:18)

Skład Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk: Izabela Miklasińska, Joanna Cupisz, Katarzyna Połeć, Magdalena Bydołek, libero - Kinga Kiel, Sara Ilukowicz, Sylwia Korczak. Na zmiany wchodziły: Karolina Przybyszewska, Paulina Podleś.
Inne wyniki: Zawisza Sulechów - Pałac II Bydgoszcz 1:3, RSMS Police - Energetyk Poznań 0:3, Budowlani Toruń - Joker Świecie 3:2, Piast Szczecin - Sokół Mogilno 0:3. PTPS II Piła - pauza.