Weronika Ferlin i Aleksandra Janikowska z Piruette Opole sięgnęły po medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży [ZDJĘCIA]

Weronika Ferlin i Aleksandra Janikowska, reprezentantki klubu Piruette Opole, sięgnęły po medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Nieznacznie lepiej na zawodach rozgrywanych w Krynicy-Zdroju spisała się Ferlin, która zdobyła złoto. Co godne podkreślenia, obroniła ona tytuł, który wywalczyła też przed rokiem.

Janikowska, tak jak i Ferlin startująca w kategorii Juniorek Młodszych B, wywalczyła natomiast srebrny krążek.
Blisko podium była też Zariana Zapolska, która ukończyła zmagania na 4. lokacie. Poza tym, Piruette reprezentowały jeszcze Natalia Radecka (7. pozycja), Bożena Szymańska (11.), Katarzyna Kośniewska (13.) oraz Jagna Maślak (28.).

Opolski klub miał również swoją przedstawicielkę w kategorii Juniorek Młodszych A. Jagoda Klisiowska zajęła w niej 10. miejsce.

Z kolei w klasyfikacji drużynowej Piruette uplasował się na 3. pozycji.