Wiceminister finansów spotkał się ze studentami Politechniki Opolskiej. Jaki był cel wizyty?

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Gościem Politechniki Opolskiej był wiceminister finansów Sebastian Skuza, który zainaugurował cykl wykładów pt. "Przystanek Nauka".
Gościem Politechniki Opolskiej był wiceminister finansów Sebastian Skuza, który zainaugurował cykl wykładów pt. "Przystanek Nauka". Milena Zatylna
Wiceminister finansów Sebastian Skuza gościł w poniedziałek (13 marca) na Politechnice Opolskiej. Jego wykład zainaugurował nowy cykl dedykowany studentom pt. „Przystanek Nauka”.

Przystanek Nauka został zaplanowany jako cykl spotkań z inspirującymi osobami, które opowiedzą o swojej recepcie na sukces oraz podzielą się zawodowymi doświadczeniami.

– Młodzi ludzie często poszukują autorytetów, wzorców, inspiracji. Stąd też na Politechnice Opolskiej rozpoczynamy nowy cykl wykładów otwartych, na które będziemy zapraszać znane osoby, przedstawicieli różnych branż i środowisk po to, aby opowiedzieli o swojej drodze do sukcesu – informuje prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Pierwszym gościem przedsięwzięcia był wiceminister finansów Sebastian Skuza, który wygłosił wykład pt. „Finanse publiczne jako obszar badań i aktywności zawodowej w ścieżce rozwoju osobistego”.

Kim jest Sebastian Skuza

Sebastian Skuza to absolwent Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji i Szkoły Głównej Handlowej. Kierunek finanse i bankowość ukończył na SGH w 1997 r., a w 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych i habilitacje w 2016 r. Stypendysta IMF Financial Market Instruments Vienna Institute IMF.

Od 20 lat związany z instytucjami publicznymi oraz instytucjami rynku finansowego. W latach 1997-2012 pracował w Departamencie Polityki Finansowej i Analiz oraz Departamencie Rozwoju Rynku Finansowego Ministerstwa Finansów.

W latach 2006-2013 członek Rady Giełdy. Od 2007 r. związany z Bankiem Gospodarstwa Krajowego jako Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej, a następnie Dyrektor Zarządzający oraz Dyrektor Biura Zgodności. W latach 2010-2012 reprezentował ministra właściwego do spraw instytucji finansowych w Międzyresortowym Komitecie Bezpieczeństwa Finansowego, działającym przy Generalnym Inspektorze Informacji Finansowej.

Był członkiem Rady Nadzorczej Krajowego Funduszu Kapitałowego S.A. Od 2017 r. zasiada w Komisji Etyki przy Związku Banków Polskich. W okresie od 23 czerwca 2017 r. do 31 maja 2020 r. wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska