Wicemistrzostwo Polski dla gimnazjalistów z Koźla

Tomasz Kapica
Zwycięska drużyna.
Zwycięska drużyna. Archiwum szkoły/facebook
Uczniowie PG nr 1 świetnie zaprezentowali się w krajowym finale Gimnazjady w lekkiej atletyce, który odbył się Białymstoku.

Nasi uczniowie jechali tam jako mistrzowie Polski. Także i tym razem świetnie się zaprezentowali, zajmując drużynowo drugie miejsce.

Indywidualnie pierwsze miejsce w biegu na 110m ppł zajął Jakub Bujak. Uzyskane przez niego 14,70 s okazało się najlepszym wynikiem wg tabel wielobojowych w kategorii chłopców. Trzecie miejsce w skoku wzwyż zajął Mateusz Kocot – 1,82 m. Ta sama lokata w pchnięciu kulą przypadła Tytusowi Klimczakowi - 11,97 m.

W finale w Białymstoku reprezentacja Publicznego Gimnazjum nr 1 z Kędzierzyna-Koźla zdobyła 1800 pkt. wielobojowych.

Pierwsze miejsce zajęło MGS z Aleksandrowa Łódzkiego - 1986 pkt. Na trzecim miejscu uplasowało się GMS nr 1 z Gorzowa Wielkopolskiego - 1792 pkt.

Skład zespołu: Jakub Bujak, Daniel Dudek, Jakub Bienek, Karol Kornaś, Mateusz Kocot, Jakub Panek, Kevin Gołombek, Piotr Adamus, Piotr Balicki, Tytus Klimczak, Michał Sznajder, Adam Polewajczyk, Alan Zygmund, Dominik Urbańczyk, Maciej Skomski. Trener: Andrzej Saczko.