TB
Wielki mecz Cristiano Ronaldo. Hat-trick w hicie Premier League przeciwko Tottenhamowi AP/Associated Press/East News
Cristiano Ronaldo został niekwestionowanym bohaterem hitu 29. kolejki Premier League. Gracz Manchasteru United skompletował hat-tricka, a jego zespół wygrał na Old Trafford z Tottenhamem Hotspur 3:2. Ponadto został najlepszym strzelcem w historii futbolu!

Sobotni mecz między Manchesterem United a Tottenhamem Hotspur rozpoczął się całkiem nieźle dla gospodarzy. Cristiano Ronaldo już w 12. minucie strzelił pierwszego gola. I to w wyjątkowy sposób. Kopnął z daleka, w swoim stylu, gdy w barwach Realu Madryt odpalał wiele takich "Tomahawków". Co prawda w 35. minucie wyrównał z rzutu karnego Harry Kane, ale już trzy minuty później Portugalczyk ponownie pokonał Hugo Llorisa.

Po przerwie kibice na Olf Trafford długo musieli czekać, żeby zobaczyć kolejne bramki. Na nieszczęście kibiców gospodarzy, w 72. minucie zdobył ją Harry Maguire i był to gol samobójczy. Ale od czego "Czerwone Diabły" mają Cristiano Ronaldo?! 37-letni Portugalczyk w 81. minucie ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie i tym samym zapewnił jej zwycięstwo.

Trzy strzelone gole sprawiły, że CR7 w seniorskiej karierze ma już ich na koncie 807. Tym samym został najlepszym strzelcem w historii futbolu. Według FIFA, do tej pory był nim Josef Bican, który w latach 30., 40. i 50. dla klubów austriackich i czechosłowackich, a także reprezentacji obu krajów zdobył 805 bramek.

Na dorobek Portugalczyka składa się:

• 450 goli dla Realu Madryt
  • 136 goli dla Manchesteru United
  • 115 goli dla reprezentacji Portugalii
  • 101 goli dla Juventusu
  • 5 goli dla Sportingu

Trzeci na liście wszech czasów jest Romario - 772 gole.

Natomiast Manchester United po zwycięstwie nad Tottenhamem z dorobkiem 50 punktów jest czwarty w tabeli. Jednak ma najwięcej rozegranych spotkań - 29. Za "Czerwonymi Diabłami" jest Arsenal, który ma 48 punktów i aż cztery spotkania rozegrane mniej. Trzecia jest Chelsea (56 punktów w 27 meczach), za Liverpoolem (66 w 28) i Manchesterem City (69 w 28). Tottenham jest siódmy (45 w 27).