Wielkie bieganie w Brzegu. Zbierali fundusze na oddział dziecięcy BCM

Jarosław Staśkiewicz
Na starcie Biegu Malucha stanęło ponad 150 dzieci w wieku od 2 do 10 lat. We wszystkich biegach startowało łącznie około 300 zawodników. Jarosław Staśkiewicz
Setki biegaczy: od niespełna dwulatków, które stawiają pierwsze kroki przez wyczynowców po seniorów pokonało dziś trasy Biegu Piastów Śląskich i Biegu Malucha.

Celem, na który organizatorzy sobotniej imprezy zbierali fundusze, jest pomoc oddziałowi dziecięcemu Brzeskiego Centrum Medycznego i zakup nowego kardiomonitora. Dlatego oprócz samych biegów na stadionie miejskim w Brzegu przygotowano wiele dodatkowych atrakcji, które zachęciły do przyjścia i wsparcia idei wielu mieszkańców.

Były zabawy przy muzyce dla dzieci, malowanie twarzy, puszczanie wielkich baniek mydlanych i skoki na dmuchańcach. Dorośli mieli też okazję skorzystać z masaży całego ciała, które przygotował niezawodny Zespół Szkół Medycznych.

Finałem imprezy były biegi: na 10 kilometrów dla dorosłych oraz na krótkich dystansach dla dzieci. Bieg Malucha był wielkim przeżyciem także dla rodziców, z których wielu pokonało trasy wspólnie ze swoimi dziećmi.

Główny bieg wygrał Kamil Karbowiak z Brzegu, wyprzedzając Łukasza Karasowskiego (1. Pułk Saperów Brzeg) i Tomasza Dulińca (Kurznie). Wśród pań najlepsza była Magdalena Gregorczyk (Packman Team Opole).

We wszystkich biegach startowało łącznie około 300 zawodników.

Zawody zorganizowali: Fundacja Rozwój, Stowarzyszenie Edukids, Stowarzyszenie Tama Brzeg oraz Szkoła Językowa Progress.