Andrzej Skibiński
Po golu Karola Świderskiego mecz Polski z Albanią w Tiranie został przerwany. Wszystko przez kibiców gospodarzy, którzy rzucali w cieszących się Biało-Czerwonych czym popadnie. Reporter TVP Sport pokazał, co wylądowało na murawie!

Butelki z napojami, zapalniczka i telefony komórkowe - to arsenał albańskich kibiców we wtorkowym meczu ich drużyny narodowej z reprezentacją Polski. Przedmioty latały w kierunku boiska od początku spotkania. Biało-Czerwoni, gdy wykonywali rzut rożny czy rzut wolny blisko linii bocznej czasem musieli zwracać uwagę sędziego na zachowanie kibiców.

Miarka przebrała się w 77. minucie. Wtedy to Karol Świderski strzelił gola na 1:0 (po pięknym podaniu Mateusza Klicha). Radość Polaków szybko została zakłócona, bowiem znaleźli się pod gradobiciem przedmiotów Albańczyków. Francuski sędzia Clément Turpin przerwał mecz, drużyny zeszły do szatni, interweniowała policja. Po rozmowa z oficjelami UEFA postanowiono, że spotkanie zostanie dokończone, pod warunkiem, że fani nie będą ciskać w gości czym popadnie. W innym wypadku gospodarzom groziłby walkower.

Ustalenia nie zostały dotrzymane. W końcówce na głowę musiał uważać Wojciech Szczęsny. Nic sobie nie zrobił z zapalniczki, a po ostatnim gwizdku wziął do ręki jedną z butelek, które obok niego wylądowały i wykonał w stronę kibiców gest "na zdrowie". Po spotkaniu trudno było porozmawiać z reprezentantami Polski. Stanowiska telewizji były bowiem umiejscowione blisko trybun, a na nich wciąż byli niezadowoleni kibice. Przez nich nawet na jedno pytanie reportera TVP Sport nie zdążył odpowiedzieć Karol Świderski.

Po wszystkim dziennikarz telewizji pokazał, co znalazło się na murawie:

11 października 2014 r., siedem lat temu, piłkarska reprezentacja Polski odniosła pierwsze zwycięstwo nad Niemcami. Prowadzeni przez Adama Nawałkę Biało-Czerwoni w meczu eliminacji mistrzostw Europy zagrali w składzie: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak - Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Tomasz Jadłowiec, Maciej Rybus - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski. Z ławki rezerwowych weszli Artur Jędrzejczyk, Waldemar Sobota i Sebastian Mila. Ten ostatni został bohaterem, bo po podaniu "Lewego" strzelił zwycięskiego gola. Wcześniej bramkę zdobył Milik. Zobacz zdjęcia z tego historycznego wydarzenia.

Pamiętasz ten mecz? Siedem lat temu Polska pokonała Niemców ...