Wierszowane obrazki z Kietrza. Spotkanie autorskie z Wiesławem Janickim

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
Spotkanie autorskie z Wiesławem Janickim, autorem tomiku poezji z Kietrza.
Spotkanie autorskie z Wiesławem Janickim, autorem tomiku poezji z Kietrza. Paweł Romanik
„Jak trudno utracić — Wierszowane obrazki z Kietrza”, tak brzmi tytuł nowo wydanego tomiku poezji autorstwa kietrzanina Wiesława Janickiego. Wczoraj w bibliotece miejskiej w Kietrzu zorganizowano spotkanie z autorem.

Tomik jest zbiorem niespełna pięćdziesięciu wierszy będących wspomnieniami autora z jego rodzinnego miasta. Teksty przeplatane są zdjęciami autorstwa Ludwika Brzyskiego, fotografa z Kietrza.

Wiesław Janicki to znany w powiecie głubczyckim polonista, autor wierszy, instruktor harcerski i publicysta. Urodził i wychował się w Kietrzu. To właśnie z okresu dzieciństwa pochodzi większość wspomnień poety wykorzystanych do napisania tomiku.

Ludwik Brzyski to fotograf urodzony 19 sierpnia 1933 r. w Krakowcu koło Lwowa. Do Polski przyjechał w 1957 roku z tzw. drugą falą wysiedleń. W 1964 r. objął zakład fotograficzny w Kietrzu, pracował tam jako fotograf rzemieślnik, ale też jako fotograf artysta.

Nie rozstawał się z aparatem. Pasjonowała go głównie fotografia krajobrazowa i przyrodnicza. Zginął 28 marca 1975 r. w wypadku samochodowym na trasie Kietrz — Głubczyce.

Książka wydana została nakładem własnym przez autora, dystrybuowana jest wśród mieszkańców Kietrza i innych zainteresowanych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska