Wiktoria Marinowa zamordowana. Zatrzymano mężczyznę...

  Wiktoria Marinowa zamordowana. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o zabójstwo bułgarskiej dziennikarki. To Severin Krasimirow

  Kazimierz Sikorski

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Źródło: RUPTLY

  Policja zatrzymała w Niemczech podejrzanego o dokonanie zabójstwa telewizyjnej dziennikarki bułgarskiej Wiktorii Marinowej. Jej ciało znaleziono kilka dni temu w parku nad Dunajem w miejscowości Ruse. Początkowo podejrzewano, że motywem zabójstwa dziennikarki śledczej mogła być zemsta za dochodzenie prowadzone przez nią w sprawie afery korupcyjnej w tle której były unijne pieniądze.
  Informację o zatrzymaniu podejrzanego podała bułgarska prokuratura, wymieniono też jego nazwisko. To Severin Krasimirow. Mladen Marinow, szef bułgarskiego resortu spraw wewnętrznych powiedział, że aresztowany pochodzi podobnie jak zamordowana dziennikarka z miejscowości Ruse, miał za sobą przestępcza przeszłość, a podłoże zabójstwa było seksualne i rabunkowe. Tak wynika z ustaleń śledczych, którzy na miejscu zbrodni zabezpieczyli dowody oraz przesłuchali członków rodziny oraz znajomych dziennikarki.

  Jak podali bułgarscy śledczy Krasimirow wyjechał z Bułgarii do Nieniec w niedzielę, dzień po dokonaniu gwałtu na Marinowej i zamordowaniu jej, podał portal bułgarskiej gazety 168 Chasa. Był on poszukiwany przez miejscowe władze, które zwróciły się o pomoc do wielu europejskich państw.

  Dzień wcześniej bułgarscy śledczy zatrzymali innego podejrzanego w tej spawie. Był to Rumuna, który po przesłuchaniu i sprawdzeniu alibi został kilka godzin później wypuszczony na wolność. Reakcja na śmierć dziennikarki była natychmiastowa w Brukseli, gdzie europosłowie, Komisja Europejska oraz Rada Europy domagali się jak najszybszego wyjaśnienia sprawy.

  W swojej ostatniej audycji telewizyjnej Marinowa zajmowała się aferą defraudacji unijnych funduszy, w którą mieli być zamieszani miejscowi oligarchowie i politycy.

  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo