Wilków szykuje Festiwal Kultury Ludowej

Jarosław Staśkiewicz
Jarosław Staśkiewicz
Gospodarzy na festiwalu będzie reprezentował zespół Wilkowianie.
Gospodarzy na festiwalu będzie reprezentował zespół Wilkowianie. Archiwum Domu Kultury w Wilkowie
- Zaprosiliśmy zespoły ze wszystkich gmin zrzeszonych w Lokalnej Grupie Działania Dobra Widawa - mówi Mariusz Jabłoński, szef doku kultury w Wilkowie. - To będzie promocja kultury ludowej, ale też kolejna okazja do pokazania się dla naszego zespołu.

Wilkowanie, którzy mają na już na koncie dwie nagrane płyty, z powodzeniem występują na festiwalach i festynach w całym województwie, przywożąc z nich nagrody.

- Moda na dawne piosenki powraca i to nie tylko wśród starych, ale i młodych - mówi Janina Łuczek, jedna z pań śpiewających w Wilkowianach. - Jeżeli muzyka jest skoczna, wesoła, a piosenka zrozumiała i wpada w ucho, to i ludziom się podoba.

Zespół ma bardzo różnorodny repertuar - na festiwal w Wilkowie przygotowuje piosenki ludowe, ale równolegle ćwiczy też kresowe utwory, z którymi wystartuje kilka dni później w Łosiowie.

- Zdarza się, że bierzemy piosnki z internetu, czy z telewizji - jak się dobrze je wyćwiczy, to wychodzą super - podkreśla pani Janina.

Festiwal Kultury Ludowej w Wilkowie rozpocznie się w niedzielę o godz. 10. W domu kultury wystąpią zespoły z Dziadowej Kłody, Bierutowa czy Sycowa o tak wdzięcznych nazwach jak Uśmiech, Sąsiadeczki czy Pod Pretekstem.

Na organizację imprezy i promocję gmina zdobyła dotację unijną z Dobrej Widawy w wysokości około 25 tys. zł.

Wideo

Komentarze 329

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

n
no comment
W dniu 05.11.2017 o 19:33, Gminny Informator napisał:

Myślałem,że chociaż jedna inwestycja w Gminie Wilków będzie wykonana ze standartami budowlanymi,ale niestety kolejny niewypał budowlany...............Też się zastanawiam kto będzie sprzątał ten chodnik,bo wygląda okropnie a ponoć jest nowy !!!

Co tam chodnik!!!

Trzeba wybrać odpowiedniego wójta w Gminie Wilków...

Tak dalej być nie może aby marnowac społeczne pieniądze!!!

G
Gminny Informator
W dniu 10.10.2017 o 20:18, no comment napisał:

Dzisiaj jechałem do banku i niestety intuicja mnie nie myliła odnośnie chodnika przy ul. Kolejowej :D Chodnik już niczym nie różni sie od poprzedniego :blink: :(Ciekawe kto go będzie sprzątał  :blink:Panie Wójcie a odnosnie jakości wykonania inwestycji to odsyłam do Namysłowa na ulice Fabryczną :) Zobaczy Pan jak powinien wyglądać chodnik,ulica i cała infrastruktura z tym związana...

Myślałem,że chociaż jedna inwestycja w Gminie Wilków będzie wykonana ze standartami budowlanymi,ale niestety kolejny niewypał budowlany...............

Też się zastanawiam kto będzie sprzątał ten chodnik,bo wygląda okropnie a ponoć jest nowy !!!

n
no comment
W dniu 05.10.2017 o 13:04, no comment napisał:

Chodnik wykonany został o wiele lepiej niż chodnik do Gimnazjum i Przedszkola,chociaż i ten ma wiele do życzenia jeżeli chodzi o sztuke budowlaną...Mnie tylko ciekawi kto będzie ten chodnik sprzątał?Czy może będzie wyglądał tak jak ten przed remontem?

Dzisiaj jechałem do banku i niestety intuicja mnie nie myliła odnośnie chodnika przy ul. Kolejowej :D Chodnik już niczym nie różni sie od poprzedniego :blink: :(

Ciekawe kto go będzie sprzątał  :blink: 

Panie Wójcie a odnosnie jakości wykonania inwestycji to odsyłam do Namysłowa na ulice Fabryczną :) Zobaczy Pan jak powinien wyglądać chodnik,ulica i cała infrastruktura z tym związana...

n
no comment
W dniu 30.09.2017 o 19:42, Gminny Informator napisał:

To inwestycja w bezpieczeństwo - podkreśla Wicestarosta Namysłowski Krzysztof Żołnowski - Wymieniliśmy nawierzchnię chodnika wraz ze zjazdami do posesji oraz wykonaliśmy nowe oznakowania pionowe i poziome.Panie Starosto może Pan za mało przebywał na tej inwestycji skoro Pan piszesz takie głupoty!!!- Była to niezbędna inwestycja ponieważ nowy chodnik powstał na odcinku od stacji PKP do wilkowskiego przedszkola, gdzie jest bardzo duży ruch pieszych . Teraz możemy być spokojni o bezpieczeństwo nie tylko przedszkolaków, ale wszystkich mieszkańców Wilkowa – dodaje Członek Zarządu Powiatu Namysłowskiego Mariusz JabłońskiPanie Jabłoński masz Pan rację ruch na tym chodniku jest jak na Wall Street – ulica w Nowym JorkuPrzypomnijmy to kolejna inwestycja będąca efektem współpracy obu samorządów. Wcześniej była przebudowa drogi w Jakubowicach i budowa chodnika przy ulicy Długiej w Wilkowie. chodnika,który do dzisiaj nie jest jeszcze skończony a już był dwa razy remontowany!!!Ostatnia inwestycja, którą wykonała firma” KOMPLEX” z Namysłowa cieszy najbardziej małych mieszkańców gminy.- Bardzo się cieszymy, że w końcu mamy chodnik. Wcześniej zrobiony był kawałek, teraz zrobiona została kolejna część.  Jesteśmy bardzo zadowoleni i  szczęśliwi ponieważ dzieci  mogą bezpiecznie spacerować po  wsi  oglądając przy tym   różne pejzaże. Ja osobiście też korzystam ponieważ dojeżdżam do pracy – mówi Dyrektor Publicznego Przedszkola w Wilkowie  Dorota Jędzierowska.

Chodnik wykonany został o wiele lepiej niż chodnik do Gimnazjum i Przedszkola,chociaż i ten ma wiele do życzenia jeżeli chodzi o sztuke budowlaną...

Mnie tylko ciekawi kto będzie ten chodnik sprzątał?

Czy może będzie wyglądał tak jak ten przed remontem?

76453007
W dniu 03.10.2017 o 19:39, 1951 napisał:

Należy na najblizszej sesji rozpatrzeć sprawę kończącego się eldorado z wiatrakową energią odnawialną.ENA wypowiada umowy fermom wiatrowym.Czy aby nie dotyczy to Was.Bo wtedy kapucha totalna.

Panie Marianie !!

 

Ma Pan zasięg conajmniej powiatowy !!

Gratuluję i zazdroszczę  !!

Pozdro z Domaszowic !!

1951
W dniu 25.09.2017 o 20:41, Gminny Informator napisał:

Na sesji 28.09.2017r. będzie rozpatrywana skarga na działalność Wójta Gminy Wilków.Która to już skarga?

Należy na najblizszej sesji rozpatrzeć sprawę kończącego się eldorado z wiatrakową energią odnawialną.ENA wypowiada umowy fermom wiatrowym.Czy aby nie dotyczy to Was.Bo wtedy kapucha totalna.

G
Gminny Informator

To inwestycja w bezpieczeństwo - podkreśla Wicestarosta Namysłowski Krzysztof Żołnowski - Wymieniliśmy nawierzchnię chodnika wraz ze zjazdami do posesji oraz wykonaliśmy nowe oznakowania pionowe i poziome.

Panie Starosto może Pan za mało przebywał na tej inwestycji skoro Pan piszesz takie głupoty!!!
- Była to niezbędna inwestycja ponieważ nowy chodnik powstał na odcinku od stacji PKP do wilkowskiego przedszkola, gdzie jest bardzo duży ruch pieszych . Teraz możemy być spokojni o bezpieczeństwo nie tylko przedszkolaków, ale wszystkich mieszkańców Wilkowa – dodaje Członek Zarządu Powiatu Namysłowskiego Mariusz Jabłoński

Panie Jabłoński masz Pan rację ruch na tym chodniku jest jak na Wall Street – ulica w Nowym Jorku

Przypomnijmy to kolejna inwestycja będąca efektem współpracy obu samorządów. Wcześniej była przebudowa drogi w Jakubowicach i budowa chodnika przy ulicy Długiej w Wilkowie.

chodnika,który do dzisiaj nie jest jeszcze skończony a już był dwa razy remontowany!!!

Ostatnia inwestycja, którą wykonała firma” KOMPLEX” z Namysłowa cieszy najbardziej małych mieszkańców gminy.
- Bardzo się cieszymy, że w końcu mamy chodnik. Wcześniej zrobiony był kawałek, teraz zrobiona została kolejna część.  Jesteśmy bardzo zadowoleni i  szczęśliwi ponieważ dzieci  mogą bezpiecznie spacerować po  wsi  oglądając przy tym   różne pejzaże. Ja osobiście też korzystam ponieważ dojeżdżam do pracy – mówi Dyrektor Publicznego Przedszkola w Wilkowie  Dorota Jędzierowska.

G
Gminny Informator
W dniu 25.09.2017 o 18:18, Gminny Informator napisał:

Faktycznie juz czas na zmiany i to nie tylko wójta...

Na sesji 28.09.2017r. będzie rozpatrywana skarga na działalność Wójta Gminy Wilków.

Która to już skarga?

G
Gminny Informator
W dniu 22.08.2017 o 21:08, cicho szaaaa napisał:

Ponadto Wójt Gminy poinformował Radnych, że w tym roku Marszałek Województwa Opolskiego nie ogłosi naboru na zadanie zaplanowane do realizacji z udziałem środków europejskich pn. „Wymiana źródeł światła w jednostkach własnych gminy”. W związku z powyższym zaproponował aby kwotę 300.000,00 zł dołożyć do zadania pn. „Przebudowa dróg osiedlowych w Wilkowie wraz z odwodnieniem” i wykonać przebudowę wszystkich dróg znajdujących się na osiedlu w tym roku oprócz ulicy Zbożowej. Wójt Gminy poinformował, że od Radnych zależy czy dzisiaj na sesji wyrażą zgodę przez podjęcie uchwały. Jeśli tak to zostanie ogłoszony przetarg na wszystkie drogi, a jeśli nie to będzie ogłoszony przetarg na drogi, które były wcześniej przeznaczone do remontu w 2017 r.Kolejny niewypał wspaniałego i przedsiębiorczego wójta??? Przewodniczący Rady Gminy p. Krzysztof Ostrowski stwierdził, że mieszkańcy jednej z miejscowości od wielu lat proszą o zrobienie drogi i na to nie ma żadnych środków a tu nagle trafia się sytuacja, że kwota 500.000 zł, która zostaje wstrzymana przez Marszałka Województwa Opolskiego i od razu Wójt Gminy przeznacza kwotę 300.000 zł na drogi osiedlowe w Wilkowie mimo, że tam mieszkańcy ciągle proszą. Zdaniem Przewodniczącego Rady Gminy jest to nie w porządku w stosunku do miejscowości znajdujących się na tzw. „Zawidawiu” czy Wojciechowa. Stwierdził, że należy patrzeć całościowo na inne miejscowości również bo one także potrzebują a nie wydawać dwa miliony na jedną drogę, następnie miliony na kanalizację. Poinformował „w końcu doprowadzimy do tego, że zablokujemy budżet i nie będziemy mogli realizować żadnych większych inwestycji tylko małe po 100.000 zł czy 200.000 zł bo nie będzie gminę już stać”. Oj biedna ta gmina jeżeli podejmuje się takie decyzje!!!Myślę,że mieszkańcy wreszcie rozliczą wójta za takie decyzje!!!

Faktycznie juz czas na zmiany i to nie tylko wójta...

c
cicho szaaaa
W dniu 20.08.2017 o 19:48, radny napisał:

Gmina nie dostała dotacji na kanalizację,bo został źle napisany wniosek o fundusze zewnętrze,więc wójt przekonał Radnych różnymi sposobami i będzie brał kredyt w wysokości 3 mln złotych czyli krótko mowiąc zarżnie gmine finansowo na conajmniej dwie kadencjie i to jest to racjonalne zarządzanie gminą!Tylko pogratuować!!!

Ponadto Wójt Gminy poinformował Radnych, że w tym roku Marszałek Województwa Opolskiego nie ogłosi naboru na zadanie zaplanowane do realizacji z udziałem środków europejskich pn. „Wymiana źródeł światła w jednostkach własnych gminy”. W związku z powyższym zaproponował aby kwotę 300.000,00 zł dołożyć do zadania pn. „Przebudowa dróg osiedlowych w Wilkowie wraz z odwodnieniem” i wykonać przebudowę wszystkich dróg znajdujących się na osiedlu w tym roku oprócz ulicy Zbożowej. Wójt Gminy poinformował, że od Radnych zależy czy dzisiaj na sesji wyrażą zgodę przez podjęcie uchwały. Jeśli tak to zostanie ogłoszony przetarg na wszystkie drogi, a jeśli nie to będzie ogłoszony przetarg na drogi, które były wcześniej przeznaczone do remontu w 2017 r.

Kolejny niewypał wspaniałego i przedsiębiorczego wójta???

 

Przewodniczący Rady Gminy p. Krzysztof Ostrowski stwierdził, że mieszkańcy jednej z miejscowości od wielu lat proszą o zrobienie drogi i na to nie ma żadnych środków a tu nagle trafia się sytuacja, że kwota 500.000 zł, która zostaje wstrzymana przez Marszałka Województwa Opolskiego i od razu Wójt Gminy przeznacza kwotę 300.000 zł na drogi osiedlowe w Wilkowie mimo, że tam mieszkańcy ciągle proszą. Zdaniem Przewodniczącego Rady Gminy jest to nie w porządku w stosunku do miejscowości znajdujących się na tzw. „Zawidawiu” czy Wojciechowa. Stwierdził, że należy patrzeć całościowo na inne miejscowości również bo one także potrzebują a nie wydawać dwa miliony na jedną drogę, następnie miliony na kanalizację. Poinformował „w końcu doprowadzimy do tego, że zablokujemy budżet i nie będziemy mogli realizować żadnych większych inwestycji tylko małe po 100.000 zł czy 200.000 zł bo nie będzie gminę już stać”.

 

Oj biedna ta gmina jeżeli podejmuje się takie decyzje!!!

Myślę,że mieszkańcy wreszcie rozliczą wójta za takie decyzje!!!

G
Gość
W dniu 21.08.2017 o 21:13, SUWEREN napisał:

Sesja 23.02.2017r. Radna p. Henryka Dirk zapytała, na jakim etapie jest sprawa przetargu na przebudowę dróg osiedlowych w Wilkowie.Wójt Gminy p. mgr Bogdan Zdyb odpowiedział, że do końca marca będzie ogłoszony przetarg.Radna p. Henryka Dirka zapytała: czy oznacza to, że od kwietnia zostaną rozpoczęte prace.Wójt Gminy p. mgr Bogdan Zdyb odpowiedział, że zależy to czy do przetargu zgłoszą się firmy i czy podpiszą umowę. Sesja 30.03.2017r. Radna p. Henryka Dirk zapytała, kiedy będzie ogłoszony przetarg na przebudowę dróg osiedlowych w Wilkowie.Wójt Gminy p. mgr Bogdan Zdyb odpowiedział, że w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg. Poinformował, że zakończenie prac planuje się jesienią.Radna p. Henryka Dirk zapytała czy będą robione wszystkie drogi osiedlowe.Wójt Gminy p. mgr Bogdan Zdyb odpowiedział, że nie, droga na ulicy Tulipanowej i Zbożowej będzie zrobiona w ostatniej kolejności.Radna p. Henryka Dirk poinformowała, że jak pytała na poprzedniej sesji w sprawie przetargu to Pan Wójt odpowiedział, że do końca marca będzie ogłoszony przetarg, a teraz usłyszała, że może za tydzień lub dwa.Wójt Gminy p. mgr Bogdan Zdyb odpowiedział, że termin ogłoszenia przetargu nie zostanie dotrzymany tj. do końca marca b.r.Radna p. Henryka Dirk poinformowała, że dopytuje się, ponieważ mieszkańcy osiedla ciągle ją pytają odnośnie przebudowy dróg i nie potrafi odpowiedzieć. Poprosiła, aby Pan Wójt zorganizował zebranie wiejskie i poinformował mieszkańców.Ponadto Radnapoprosiła o odpowiedź na piśmie na pytanie: kiedy będzie ogłoszony przetarg i kiedy rozpoczną się prace na drogach osiedlowych.Wójt Gminy p. mgr Bogdan Zdyb odpowiedział, że Radna uchwalając budżet wie, że są w nim ujęte zadania inwestycyjne, które do końca roku będą zrealizowane. W związku z powyższym poinformował, że do końca roku inwestycja zostanie zrealizowana.   Brawo wójcie jesteś wyjątkowy jeżeli chodzi o inwestycje :D a nie wspomne o podejściu do Radnej z Osiedla i lekceważeniu mieszkańców  :blink:

WIDAĆ WÓJTOWI SIĘ ROZLEGULOWAŁ ZAPŁON INWESTYCYJNY!!!

WARTO ABY RADA PODNIOSŁA POBORY DLA WÓJTA TO WTEDY INWESTYCJE RUSZĄ PEŁNĄ  PARĄ  A TAK STOIMY W MIEJSCU......................

S
SUWEREN
W dniu 21.08.2017 o 20:40, Krysia napisał:

Tak się zastanawiam co by tu nie było napisane to za wszystko odpowiedzialny jest Pan P czy to nie dziwne Panie Mariuszu od gminnej propagandy???Może tak warto się uderzyć we własne piersi i napisać jaka jest faktycznie rzeczywistość z tą inwestycją na osiedlu a nie pisać ciągle głupoty,bo co za dużo to nawet śiwnia nie chce a Ty człowieku karmisz mieszkańców tymi swoimi głupimi wpisami,które nic nie mają wspólnego w rzeczywistością

Sesja 23.02.2017r.

 

Radna p. Henryka Dirk zapytała, na jakim etapie jest sprawa przetargu na przebudowę dróg osiedlowych w Wilkowie.
Wójt Gminy p. mgr Bogdan Zdyb odpowiedział, że do końca marca będzie ogłoszony przetarg.
Radna p. Henryka Dirka zapytała: czy oznacza to, że od kwietnia zostaną rozpoczęte prace.
Wójt Gminy p. mgr Bogdan Zdyb odpowiedział, że zależy to czy do przetargu zgłoszą się firmy i czy podpiszą umowę.

 

Sesja 30.03.2017r.

 

Radna p. Henryka Dirk zapytała, kiedy będzie ogłoszony przetarg na przebudowę dróg osiedlowych w Wilkowie.
Wójt Gminy p. mgr Bogdan Zdyb odpowiedział, że w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg. Poinformował, że zakończenie prac planuje się jesienią.
Radna p. Henryka Dirk zapytała czy będą robione wszystkie drogi osiedlowe.
Wójt Gminy p. mgr Bogdan Zdyb odpowiedział, że nie, droga na ulicy Tulipanowej i Zbożowej będzie zrobiona w ostatniej kolejności.
Radna p. Henryka Dirk poinformowała, że jak pytała na poprzedniej sesji w sprawie przetargu to Pan Wójt odpowiedział, że do końca marca będzie ogłoszony przetarg, a teraz usłyszała, że może za tydzień lub dwa.
Wójt Gminy p. mgr Bogdan Zdyb odpowiedział, że termin ogłoszenia przetargu nie zostanie dotrzymany tj. do końca marca b.r.

Radna p. Henryka Dirk poinformowała, że dopytuje się, ponieważ mieszkańcy osiedla ciągle ją pytają odnośnie przebudowy dróg i nie potrafi odpowiedzieć. Poprosiła, aby Pan Wójt zorganizował zebranie wiejskie i poinformował mieszkańców.

Ponadto Radnapoprosiła o odpowiedź na piśmie na pytanie: kiedy będzie ogłoszony przetarg i kiedy rozpoczną się prace na drogach osiedlowych.
Wójt Gminy p. mgr Bogdan Zdyb odpowiedział, że Radna uchwalając budżet wie, że są w nim ujęte zadania inwestycyjne, które do końca roku będą zrealizowane. W związku z powyższym poinformował, że do końca roku inwestycja zostanie zrealizowana.

 

Brawo wójcie jesteś wyjątkowy jeżeli chodzi o inwestycje :D a nie wspomne o podejściu do Radnej z Osiedla i lekceważeniu mieszkańców  :blink:

K
Krysia
W dniu 21.08.2017 o 20:26, Gość napisał:

 Oj mieszkańcy osiedla będą źli na Pniewskiego za te pier*olenie głupot tak puzino. Przy wyborach mu  pokażą czerwone kartki.Przepraszam ale tak to miało być. 

Tak się zastanawiam co by tu nie było napisane to za wszystko odpowiedzialny jest Pan P czy to nie dziwne Panie Mariuszu od gminnej propagandy???

Może tak warto się uderzyć we własne piersi i napisać jaka jest faktycznie rzeczywistość z tą inwestycją na osiedlu a nie pisać ciągle głupoty,bo co za dużo to nawet śiwnia nie chce a Ty człowieku karmisz mieszkańców tymi swoimi głupimi wpisami,które nic nie mają wspólnego w rzeczywistością

G
Gość
W dniu 21.08.2017 o 19:53, Gość napisał:

Oj mieszkańcy osiedla będą źli na Pniewskiego za te pier*olenie głupot tak puzino. Przy wyborach mu  pokażą czerwone kartki.Przepraszam ale tak to miało być.

G
Gość

Oj mieszkańcy osiedla będą źli na Wójta za te drogi budowane tak puzino. Przy wyborach mu za te drogi z kostki zamiast błota pokażą czerwone kartki.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3