Wisła Płock - Odra Opole 2:0

Bartosz Szymocha
Faworytem w dzisiejszym meczu była Wisła Płock.
Odra przegrała wyjazdowe spotkanie w Płocku. Straciliśmy dwie bramki, w tym jedną z rzutu karnego. Sprawdź przebieg meczu.

Przed rozpoczęciem sezonu płocczanie uznawani byli za kandydata do walki o awans. Pierwsza kolejka była jednak dla niech fatalna. Przegrali w Warszawie z innym faworytem - Polonią aż 0-4.

Do dyspozycji trenera Witolda Mroziewskiego będą wszyscy zawodnicy. Niewykluczone, że: lewy obrońca - Wojciech Marcinkiewicz i lewy pomocnik - Madrin Piegzik, którzy już odpokutowali karę za żółte kartki z poprzedniego sezonu wskoczą od razu do podstawowej jedenastki.

W celu odświeżenia relacji, należy wcisnąć F5.

Wisła Płock - Odra Opole

2:0 (1:0)

1-0 Peszko - 17.
2-0 Bania - 61. (karny)

KONIEC MECZU

Wisła: Radliński - Michalek, Żytko, Lasocki, Górski - Peszko, Krzyżanowski, Zawadzki (84. Wyczałkowski), Mierzejewski (76. Mierzwiński) - Gregorek, Bania (80. Kretkowski). Trener Czesław Jakołcewicz.
Odra: Feć - Copik, Zalewski (46. Surowiak), Ganowicz, Marcinkiewicz - Błażejewski, Janicki, Tracz, Kubik (46. Piegzik) - Feliksiak (72. Bajera), Enyinnaya. Trener Witold Mroziewski.

Sędziuje Michał Mularczyk (Łódź).

1' - początek meczu.

2' - groźna akcja Odry, na linii pola karnego faulowany Feliksiak. Z rzutu wolnego próbował Błażejewski, jednak piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką.

6' - Błażejewski ponownie próbował zaskoczyć bramkarza miejscowych, jednak jego strzał minimalnie obok prawego słupka.

7' - do głosu dochodzi miejscowa Wisła, jednak Feć skutecznie w bramce.

8' - faulowany Peszko, piłka z rzutu wolnego wrzucona w pole karne, gdzie na miejscu był Marcin Feć. Nasz golkiper wypiąstkował piłkę.

12' - pierwsza żółta kartka w tym meczu. Zobaczył ją Wojciech Marcinkiewicz za faul na Karolu Gregorku. Wisła ma rzut wolny z 25. metrów.

13' - strzelał Sławomir Peszko, piłka odbiła się jeszcze od jednego z naszych zawodników i wyszła na róg. Wisła jednak nic z tego stałego fragmentu gry nie miała, bo jeden z zawodników "nafciarzy" faulował naszego obrońcę.

15' - rzut rożny dla Odry, jednak bramkarz gospodarzy wybija piłkę.

17' - GOL DLA WISŁY. Sławomir Peszko dostał świetne podanie z głębi pola, wpadł w pole karne w asyście Łukasza Ganowicza, jednak udało mu się strzelić obok Fecia. Odra pomimo lepszej postawy przegrywa 0-1.

19' - Wisła uskrzydlona bramką atakuje. Tym razem Piotr Bania z 6. metrów nie trafił do bramki z trudnej sytuacji.

20' - Łukasz Ganowicz został ukarany żółtą kartką za faul na środku boiska. Piotr Bania opatrywany.

23' - Górski odebrał piłkę na prawej stronie, podał do Gregorka, który jednak był na spalonym.

24' - Mierzejewski uciekł Janickiemu na lewej stronie, wrzucił w pole karne, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Zawadzki. Jego strzał głową jednak minął słupek bramki strzeżonej przez Fecia.

25' - żółta kartka dla Zawadzkiego za faul na Tomaszu Copiku.

27' - Marek Tracz faulował Gregorka w środku pola.

29' - Feliksiak znalazł się w dobrej sytuacji, bramkarz Wisły musiał ratować się wyjściem za pole karne, gdzie zaatakował nakładką naszego napastnika. Marek Tracz jednak z rzutu wolnego uderzył obok bramki.

31' - głową strzelał Enyinnaya, jednak piłka mija bramkę Radlińskiego.

33' - w polu karnym Odry Gregorek faulował Zalewskiego. Opolanie rozpoczną zatem rzutem wolnym od własnej bramki.

35' - rzut wolny dla Odry z lewej strony boiska, jednak piłka bita przez Kubika została wyekspediowana przez obrońców gospodarzy.

38' - w pole karne Wisły piłkę wrzucił Błażejewski, jednak Radliński w starciu powietrznym z Hugo górą.

40' - Błażejewski faulowany na prawej stronie. Piłkę na rzut rożny wślizgiem wybił obrońca Wisły. Z rzutu rożnego Odra nie stworzyła żadnego zagrożenia.

42' - ponownie Odra z rzutu wolnego, jednak piłka źle zagrana i obrońcy "nafciarzy" wybijają.

43' - kolejna akcja Odry, Zalewski wrzucił w pole karne, Enyinnaya odegrał głową do Feliksiaka, którego uderzenie głową było jednak za słabe.

44 - Ganowicz faulował Gregorka, Krzyżanowski groźnie dośrodkował, jednak w polu karnym faulowany Janicki.

45' - Ganowicz ponownie fauluje rywala, piłkę bitą z rzutu wolnego wybili nasi defensorzy. Przed polem karnym piłkę przyjął jeden z rywali, na szczęście jego strzał nad poprzeczką. Sędzia dolicza 1. min.

45' + 1 - koniec I. częsci meczu.

Odra po dobrym początku nieoczekiwanie straciła bramkę po akcji Wisły. Chwilę trwało, zanim opolanie złapali ponownie wiatr w żagle. Pomimo kilku sytuacji, które miała Odra, nasi piłkarze nie potrafili w tej częsci gry udokumentować swojej nieznacznej przewagi bramką. Przegrywamy 0-1.
46' - początek II. połowy meczu.

47' - w Odrze po przerwie dwie zmiany. Na boisko nie wyszli już Zalewski i Kubik, a w ich miejsce na placu gry pojawili się Piegzik oraz Surowiak.

48' - kolejna żółta kartka dla gracza Odry. Tym razem ukarany został nią Błażejewski.

52' - gospodarze w natarciu. Mierzejewski dośrodkowuje w pole karne, na szczęście żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki.

57' - żółtą kartką w zespole Wisły Płock ukarany, siedzący na ławce rezerwowych, Staniszewski.

61' - GOL DLA WISŁY. W polu karnym Odry faulowany był Peszko. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Bania. Przy okazji arbiter ukarał Fecia oraz Peszkę żółtymi kartkami. Opolanie przegrywają już 0-2.

63' - kolejny zawodnik miejscowych ukarany żółtą kartką. Tym razem to Michalek. Chwilę później ta sama kara spotyka Mierzejewskiego.

72' - Trzecia zmiana w barwach Odry. W miejsce Feliksiaka na boisku pojawił się Bajera.

76' - Wisła próbuje powiększyć przewagę bramkową. Tym razem do głosu doszedł Peszko, jednak na szczęście dla opolan piłka po jego uderzeniu odbija się jeszcze od któregoś z naszych obrońców i wychodzi na róg.

77' - zmiana u gospodarzy. Za Mierzejewskiego wchodzi Mierzwiński.

79' - Bajera, który został wprowadzony kilka chwil wcześniej, próbował zaskoczyć Radlińskiego. Jednak bramkarz miejscowych był czujny.

80' - zmiana w Wiśle. Kretkowski za Banię.

84' - gospodarze przeprowadzają ostatnią zmianę w swoim zespole. Wyczałkowski pojawił się na murawie w miejsce Zawadzkiego.

90' - sędzia dolicza 3. min do regulaminowego czasu gry.

90' + 3 - koniec meczu. Odra przegrała 0-2.