Wodna Nuta otwarta. Show prezydenta Zembaczyńskiego [wideo]

  Wodna Nuta otwarta. Show prezydenta Zembaczyńskiego [wideo]

  Krzysztof Świderski

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  - A gdzie jest społeczeństwo Opola? - grzmiał, podczas otwarcia Wodnej Nuty, prezydent Zembaczyński. - To dla was, a nie dla urzędników jest ta pływalnia! Potem w ubraniu wskoczył do wody.

  Na nową pływalnię dojedziesz MZK


  Od tego tygodnia autobusy linii nr 15, którymi można dojechać na nowo otwarty basen przy ul. Prószkowskiej w Opolu, będą kursowały częściej.
  - Postanowiliśmy wprowadzić takie udogodnienie, ponieważ spodziewamy się, że nowy basen będzie przyciągał opolan zwłaszcza w godzinach popołudniowych - mówi Tomasz Zawadzki z Biura Organizacji Transportu Zbiorowego opolskiego ratusza.
  Do tej pory piętnastka, wożąca pasażerów na trasie Witosa - Wygonowa do Wójtowa Wieś - Pętla i z powrotem kursowała co 15 minut jedynie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, a w pozostałych godzinach co pół godziny.
  Od tego tygodnia rozkład jazdy uległ zmianie i piętnastka między godz. 17 a 21 pojawi się na przystanku co dwadzieścia minut.
  - Czy wie pan, co tu było kiedyś? - pytał Ryszard
  Zembaczyński
  ministra sportu Andrzej Biernata, który przyjechał dziś do Opola z okazji oficjalnego otwarcia nowoczesnego zespołu basenów przy ul. Prószkowskiej. - Tu stały czołgi, które pojechały do Kopalni Wujek. A dziś tu jest potęga: Wydział Wychowania Fizycznego Politechniki Opolskiej.

  Prezydent Zembaczyński podczas oficjalnego otwarcia trzymał się z boku, z dala od oficjeli. Do mikrofonu podszedł dopiero wtedy gdy skończyły się ich wystąpienia.

  - A gdzie rektor politechniki Tukiendorf? Dlaczego go tu nie zaproszono? - pytał wyraźnie wyluzowany.

  - Wszyscy zostali zaproszeni - tłumaczył się przed szefem wiceprezydent Krzysztof Kawałko. Ale Ryszard Zembaczyński skwitował te wyjaśnienia krótkim “niemożliwe" . Prezydentowi wyraźnie brakowało ludzi, którzy zbudowali Wodną Nutę - budowlańców. Upomniał się też o dziekana wydziału WF. Dojrzawszy go w oddali zawołał: - Proszę bliżej, nauka do przodu! Sala na apel prezydenta odpowiedziała brawami.  - A gdzie jest społeczeństwo Opola? - kontynuował prezydent patrząc na pustawą widownię. - Gdybym wiedział, że jest was tak mało, to w bym w ogóle tu nie przyszedł. Przecież to dla was, a nie dla urzędników jest ta pływalnia.

  By tradycji stało się zadość, prezydent w ubraniu skoczył do wody. Gdy goście poszli na poczęstunek, przebrany, z mokrymi butami w rękach, w skarpetkach odjechał do domu.

  - Oficjele przyjechali się tu lansować, a prezydent w jednej chwili ukradł im całe przedstawienie - podsumował uroczystość jeden z ratowników.  Więcej we wtorkowym wydaniu Nowej Trybuny Opolskiej.  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (54)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (54) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Ludzie inteligentni, ze znakomitą obsadą, już 26 listopada w Opolu

  Ludzie inteligentni, ze znakomitą obsadą, już 26 listopada w Opolu

  Poznajcie kolejne przygody Pszczółki Poli i Pana Trucicelskiego

  Poznajcie kolejne przygody Pszczółki Poli i Pana Trucicelskiego

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Zobacz aktualne wyniki plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Zobacz aktualne wyniki plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Wideo