Wodna Nuta w Opolu remontowana w czasie przerwy spowodowanej epidemią. Co z innymi basenami?

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Pływalnia Wodna Nuta w Opolu - opróżnione niecki, wewnątrz trwają prace remontowe
Pływalnia Wodna Nuta w Opolu - opróżnione niecki, wewnątrz trwają prace remontowe Mat. UM Opole
Wodna Nuta w Opolu jest zamknięta od połowy marca. Czas braku działalności wymuszony przez epidemię koronawirusa wykorzystywany jest na prace modernizacyjne. Drobniejsze remonty prowadzone są też w pływalni Akwarium.

- W ostatnich latach zwyczajowo takie prace prowadziliśmy w okresie wakacyjnym - mówi Krzysztof Machała, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu.

- Wtedy roboty na terenie Wodnej Nuty były prowadzone nocą. Z racji zamknięcia obiektu, wymuszonego epidemią, możliwe było przeprowadzenie tych prac już teraz - wskazuje.

Opróżniono wszystkie niecki, a następnie je oczyszczono. Cały obiekt przeszedł też dezynfekcję.

- Przeprowadzono remonty w szatniach. Wymieniono kasetony, uzupełniono kafelki oraz odmalowano ściany - wylicza Krzysztof Machała.

- Jednak większość prac prowadzona jest w częściach Wodnej Nuty, które są na co dzień niewidoczne. Mowa o takiej aparaturze, jak stacje uzdatniania czy podgrzewania wody - mówi dyrektor MOSiR.

Na miejscu naprawiono także system solarny oraz dokonano przeglądu i naprawy połaci dachowej.

Normalnie prace remontowe w Wodnej Nucie trwały przez miesiąc. Obecnie przerwa w działalności pływalni trwa już dwa miesiące. Kierownictwo MOSiR nastawia się na to, że obiekty tego typu będą ostatnie na liście przeznaczonych do "odmrożenia". Dlatego w Wodnej Nucie przewidziano dalsze prace, m.in. odmalowanie ścian w hali basenowej, umieszczenie folii przeciwsłonecznej na szklanym dachu w holu głównym, wymianę klamek czy montaż osłon przy kasach.

- Remonty prowadzone są też w pływalni Akwarium. To jednak obiekt znacznie mniejszy, więc i zakres prac nie jest tak szeroki. To głównie uzupełnianie fug oraz malowanie ścian - opisuje Krzysztof Machała.

Dyrektor MOSiR zastanawia się, czy otwarty będzie basen Błękitna Fala na pl. Róż. - Cały czas śledzimy kolejne zapowiedzi dotyczące luzowania obostrzeń związanych z epidemią. Liczymy na to, że obiekt będzie można otworzyć w wakacje - stwierdza.

MOSiR ma też przygotować na okres wakacji dwa kąpieliska na terenie wyrobisk Bolko i Malina. To pierwsze ma być powiększone. Na ich terenie mają być obecni ratownicy, nawet jeśli formalnie start sezonu będzie opóźniony albo nie będzie go wcale.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paweł Tarnowski wygrywa regaty Pucharu Świata

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska