33-latek pochodzący ze Strzelec Opolskich jest związany z polskim oddziałem Microsoftu od 2008 r. Obecnie odpowiada za obsługę kluczowych klientów, a także jest członkiem zarządu spółki.

Koncern Microsoft to potentat w branży IT na całym świecie. Jego najbardziej znany produkt - system operacyjny Microsoft Windows - zainstalowany jest na większości domowych komputerów.

Wojciech Życzyński, który pracuje dla polskiego oddziału Microsoftu, do tej pory pełnił obowiązki dyrektora Marketing & Operations. Na początku marca objął stanowisko Dyrektora Segmentu Kluczowych Klientów, Małych i Średnich Firm oraz Partnerów. Będzie odpowiadał za tworzenie i realizację strategii sprzedaży rozwiązań Microsoft dla biznesu.

- Każdy kolejny krok na mojej drodze zawodowej to okazja do nowych doświadczeń, wyzwań i osiągnięć. Te zawsze są udziałem nie tylko lidera, ale ludzi, którzy z nim pracują - mówi Wojciech Życzyński. - Tym bardziej cieszę się, że dołączam do wyjątkowego zespołu, który już nie raz zademonstrował, że gra jak świetnie zgrana drużyna.

Wojciech Życzyński ma ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu obszarem sprzedaży i marketingu w branży IT. Dołączył do zespołu Microsoft w 2008 roku. Przez ostatnie 10 lat odpowiadał za sprzedaż rozwiązań chmurowych tej firmy głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Kilka tygodni temu wziął udział w kampanii promocyjnej “Winda do biznesowego sukcesu”, w której polecał aplikację Teams do komunikacji z ludźmi pracującymi razem nad dużymi projektami.

Wojciech Życzyński pochodzi ze Strzelec Opolskich. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Bankowej we Wrocławiu i Uniwersytetu Cambridge.

BREXIT. Duże zmiany dla przedsiębiorców