Wojewoda opolski podpisał 10 umów z opolskimi samorządami w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu na lata 2019-2023”

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
W poniedziałek w Łubnianach podpisano dziesięć umów z opolskimi samorządami w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w  domu na lata 2019-2023”.
W poniedziałek w Łubnianach podpisano dziesięć umów z opolskimi samorządami w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu na lata 2019-2023”. OUW
W poniedziałek w Łubnianach podpisano dziesięć umów z opolskimi samorządami w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu na lata 2019-2023”.

- W naszej gminie z programu skorzysta 167 osób, dzieci, niepełnosprawnych i starszych - mówi Paweł Wąsiak, wójt gminy Łubniany. - Do końca roku na taką pomoc przeznaczonych zostanie 140 tysięcy złotych. 79 tysięcy to dotacja rządowa, a 61 tysięcy będzie pochodzić z budżetu samorządu.

W poniedziałek w Łubnianach wojewoda opolski podpisał dziesięć umów z opolskimi samorządami w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu na lata 2019-2023”.

Oprócz Łubnian, podpisał je również z: Brzegiem, Lewinem Brzeskim, Namysłowem, Nysą, Olesnem, Pokojem, Prudnikiem, Wołczynem i Opolem. Województwo opolskie ma na ten cel w tym roku 13 milionów złotych.

- I wszystkie potrzeby zgłoszone nam przez gminy, zostały zabezpieczone - informuje Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.

Na Opolszczyźnie pomocą w zakresie dożywiania objętych będzie ogółem około 22797 osób: 3096 dzieci do siódmego roku życia, 6047 uczniów do czasu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej, 4351 osób dorosłych, zwłaszcza w podeszłym wieku, chorych, niepełnosprawnych i samotnych oraz 9303 innych osób, znajdujących się w trudnej sytuacji.

W latach 2019-2023 program „Posiłek w szkole i w domu” realizowany będzie w każdej polskiej gminie. Z budżetu państwa zostanie przeznaczonych na niego 2,75 miliarda złotych. Skorzysta z niego 2478 gmin i prawie 1,2 miliona osób.

Program zapewni pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym, o niskich dochodach oraz dzieciom i uczniom, którzy wychowują się w rodzinach znajdujących się w trudnej sytuacji.

Budżet alert - wszystkie informacje o budżecie obywatelskim

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska