Wojewódzka Olimpiada Fryzjerska w Brzegu. Fantazyjne fryzury...

  Wojewódzka Olimpiada Fryzjerska w Brzegu. Fantazyjne fryzury w Zespole Szkół Budowlanych

  Zdjęcie autora materiału
  Jarosław Staśkiewicz

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Wojewódzka Olimpiada Fryzjerska w Brzegu.
  1/33
  przejdź do galerii

  Wojewódzka Olimpiada Fryzjerska w Brzegu. ©Jarosław Staśkiewicz

  Uczniowie klas fryzjerskich z całego regionu dwoili się i troili, żeby przygotowane przez nich fryzury wpadły w oko jury. Wygrał Damian Lis, który nakręcił włosy swojej modelki na drutach.
  - Chcę być fryzjerem czy stylistą, ale to jest przede wszystkim moje zabezpieczenie na przyszłość. W pierwszej kolejności chciałbym zająć się jednak muzyką - zdradził nam Damian Lis, zwycięzca I Wojewódzkiej Olimpiady Fryzjerskiej w kategorii "Uczesanie karnawałowe", który dotąd w Brzegu znany był głównie z występów w roli piosenkarza.

  Damian uczy się się w I klasie brzeskiego Zespołu Szkół Budowlanych, a podczas dzisiejszej olimpiady cierpliwie nawijał włosy modelki na długie druty.

  - Bardzo ciężka fryzura do zrobienia, pracochłonna i wymagająca długich przygotowań. Robiłem ją z 4-5 razy w ciągu ostatniego miesiąca i moja przyjaciółka, która zgodziła się być modelką, czasem była już ledwo żywa - dodawał Damian.

  Fryzury oceniali zawodowi fryzjerzy, którym przewodził właściciel brzeskiej akademii fryzjerskiej Rafał Wiewióra.

  - Poziom był niezwykle wyrównany, podobnie jak w poprzednich latach i ciężko było nam dokonać wyboru, ale wyłowiliśmy perełki - mówił pan Rafał. - Cieszę się przede wszystkim z tego, że cały czas mamy tutaj kreatywną młodzież.

  To był już trzeci konkurs zorganizowany przez ZSB, ale po raz pierwszy miał on rangę Wojewódzkiej Olimpiady Fryzjerskiej.

  - Wprowadziliśmy dwie nowe kategorie: uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną, odpowiadając na pytania pisemnie i przed komisją, a także mieli do wykonania zadanie praktyczne. Obie te formy są elementami egzaminu czeladniczego - mówiła Sandra Ledwig, nauczycielka przedmiotów zawodowych w ZSB i pomysłodawczyni całego konkursu.

  - Zapoznanie się, jak wygląda egzamin czeladniczy, jest dla tych uczniów bardzo ważne - podkreślała z kolei Danuta Krówczyńska, właścicielka zakładu fryzjerskiego od blisko 40 lat, która posiada złotą odznakę Związku Rzemiosła Polskiego za szkolenie adeptów fryzjerstwa.
  « 2

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo