Wojewódzki Puchar Polski. Półfinał dla LZS-u Starowice Dolne i iPrime Bogacica

LZS Starowice Dolne wziął skuteczny rewanż na Stegu Starcie Jełowa za porażkę w poprzedniej edycji. Wiktor Gumiński
LZS Starowice Dolne oraz iPrime Bogacica uzupełniły stawkę półfinalistów wojewódzkiego Pucharu Polski.

Tym samym wiadomo już, że na pewno sensacyjnie wywalczonego przed rokiem tytułu nie obroni Stegu Start Jełowa. Ekipa ta nie miała wiele do powiedzenia w wyjazdowym starciu z LZS-em Starowice Dolne, przegrywając 0:3.

Nie pomogło jej nawet to, że gospodarze przez ponad pół godziny musieli sobie radzić w „dziesiątkę”, po czerwonej kartce (konsekwencja dwóch żółtych) w 55. minucie dla Kaique Augusto.

Starowiczanie srogo zrewanżowali się drużynie z Jełowej za porażkę po rzutach karnych w półfinale poprzedniej edycji, a awans do następnej rundy dały im gole Dawida Rudnika, Rafała Atroszki oraz Eltona.

Takim samym wynikiem zakończyło się starcie w Bogacicy, gdzie miejscowy iPrime ograł Skalnika Gracze. I choć drużyna z klasy okręgowej wyeliminowała zespół występujący w BS Leśnica 4 Lidze Opolskiej, to jednak trudno tu mówić o wielkiej niespodziance. Ekipa iPrime nie ma sobie równych w ligowych rozgrywkach (wygrała jesienią wszystkie 15 spotkań), a jej potencjał kadrowy jest tak duży, że wiele klubów 4-ligowych może go tylko pozazdrościć.

Gospodarze od początku ustawili sobie mecz po swojej myśli. Minęło zaledwie sześć minut, a już prowadzili oni 2:0, za sprawą bramek autorstwa Kamila Babiarza oraz Edmunda Machnika. Ostatni cios zadali już w 90. minucie, kiedy to wynik ustalił z rzutu karnego Babiarz.

Obaj triumfatorzy rozegranych 4 marca ćwierćfinałowych spotkań będą również gospodarzami półfinałowych potyczek, zaplanowanych na 19 kwietnia. LZS Starowice Dolne ugości wtedy 3-ligową Stal Brzeg, z iPrime Bogacica kolejnego 4-ligowca - PoRaWie Większyce.