Wojewódzki Puchar Polski. PoRaWie Większyce i Stal Brzeg awansowały do półfinału

MKS Kluczbork i Stal Brzeg stworzyły widowisko trzymające w napięciu przed 120 minut. materiały NTO
PoRaWie Większyce oraz Stal Brzeg zostali pierwszymi półfinalistami wojewódzkiego Pucharu Polski.

4-ligowa drużyna z Większyc sprawiła nie lada sensację, ponieważ wyrzuciła za burtę ubiegłorocznego finalistę rozgrywek, a obecnie mającą za sobą całkiem niezłą rundę jesienną w 3 lidze Polonię Nysa.

Przed przerwą w tym meczu gole nie padły, ale w drugiej połowie piłka lądowała w siatce trzykrotnie. W 52. minucie wynik otworzył kapitan PoRaWia Krzysztof Łebkowski, trafiając bezpośrednio ... z rzutu rożnego. Sytuacja nysan stała się natomiast już bardzo nieciekawa nieco ponad kwadrans później, kiedy na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Jakub Dankowski. W 77. minucie kontaktową bramkę strzelił dla Polonii co prawda Maciej Rakoczy, ale to było ostatnie słowo, jakie powiedziała ona w tym spotkaniu.

Drugie z sobotnich (25.02) starć było wewnętrzną sprawą dwóch innych 3-ligowców z Opolszczyzny. Po bardzo zaciętym, emocjonującym i obfitym w zwroty akcji meczu, Stal Brzeg wygrała ostatecznie po dogrywce w Kluczborku z tamtejszym MKS-em 3:2.

Decydujące o losach rywalizacji trafienie zanotował w 118. minucie Dominik Bronisławski.

PoRaWie Większyce – Polonia Nysa 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Łebkowski – 52., 2:0 Dankowski – 68. (karny), 2:1 Rakoczy – 77.

MKS Kluczbork – Stal Brzeg 2:3 po dogrywce (1:1, 2:2)
Bramki: 0:1 Piontek – 41., 1:1 Przybylski – 45., 2:1 Zawada – 61., 2:2 Celuch – 82., 2:3 Bronisławski – 118.