Wołczyńskie Isandry 2011. Kto je dostał?

Redakcja
Laureaci Wołczyńskich Isandrów 2011.
Laureaci Wołczyńskich Isandrów 2011.
Statuetki przyznano w czterech kategoriach: promocja miasta i gminy, działalność społeczna i charytatywna oraz biznes i przedsiębiorczość w działalności rolniczej i pozarolniczej. Super Isander trafił do Sióstr Elżbietanek.

Statuetki wręczono podczas uroczystej sesji rady gminy zorganizowanej z okazji rozpoczęcia Dni Wołczyna i obchodów 750-lecia miasta.

Laureaci Isandrów to:

Promocja miasta i gminy: Zakon Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej, parafia w Wołczynie.

Zakon od wielu lat organizuje "Spotkania Młodych" w Wołczynie, na które przyjeżdżają młodzi ludzie z całego kraju i zagranicy. Organizatorzy szacują, że jest ich blisko 1000. Spotkania zainicjował o. Józef Mizera, który zorganizował je jako formę integracji młodzieży i rodzin. Z czasem przekształciło się ono w spotkanie ściśle młodzieżowe. Poszczególne dni spotkań od lat mają podobną konstrukcję. Zawsze w centrum dnia jest Eucharystia. Uczestnicy mają okazję wysłuchać konferencji głoszonych przez osoby duchowne i świeckie, a także wziąć udział w licznych koncertach. Panuje tam niepowtarzalna atmosfera sprzyjająca nawiązywaniu nowych przyjaźni wśród młodych ludzi. Spotkanie Młodych - to impreza promująca wartości chrześcijańskie, a także wolność od alkoholu, nikotyny i narkotyków¸ są okazją do pogłębiania jedności młodych ludzi z Kościołem.

Działalność społeczna i charytatywna: Stanisław Krawiec

Pan Stanisław - właściciel gospodarstwa rolnego w Gierałcicach. Od wielu lat aktywnie wspiera lokalną społeczność w akcjach charytatywnych organizowanych przez wołczyński samorząd oraz organizacje pozarządowe. Rokrocznie gospodarstwo rolne Pana Krawca jest jednym z większych sponsorów akcji organizowanej przez Komitet Organizacyjny Zbiórki Publicznej "Paczki świąteczno-noworoczne".
Każdorazowa prośba o pomoc i wsparcie nie pozostaje bez odzewu ze strony Pana Stanisława. Wszelkie
Jego działania dot. pomocy na rzecz drugiego człowieka są zawsze szlachetne i bezinteresowne

> Biznes i Przedsiębiorczość - działalnośc pozarolnicza: PPHU "Lech" Tadeusz Lech

Pan Tadeusz od 1995 roku prowadzi działalność gospodarczą. Do roku 2000 prowadził samochodowy warsztat lakierniczy, natomiast od 11 lat działa w branży meblarskiej. Zakład zajmuje się produkcją mebli, które dostarczane są m.in. do Belgii, Francji i innych krajów Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. Firma może się poszczycić takimi realizacjami zamówień jak: wykonanie mebli i wyposażenia
w jednym z biurowców Centrum Olimpijskiego w Warszawie oraz wyposażenie Muzeum Gazownictwa
w Paczkowie. Obecnie firma zatrudnia sześciu pracowników, którzy w pełni zaspakajają potrzeby produkcji.
> Biznes i Przedsiębiorczość - działalność rolnicza: Marcin Kotowicz

Pan Marcin prowadzi gospodarstwo rolne w Wąsicach o kierunku produkcji "Szkółkarstwo Roślin Ozdobnych" o powierzchni 40,25 ha. Posiada wyspecjalizowany sprzęt rolniczy, ma w pełni rozbudowany system nawadniania dla uprawianych w gospodarstwie około 500 odmian roślin ozdobnych oraz zmodernizowane wszystkie budynki gospodarcze i mieszkalne. W przyszłości planuje rozbudowę szkółki do 12 ha.
W 2009 r. wyróżniony w konkursie "Agroliga 2009" organizowanym przez Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. W 2010 r. nominowany do ogólnopolskiego konkursu "Wzorowy Ogrodnik". Współpracuje z OODR w Kluczborku w przygotowywaniu pięknych wystaw na różnego rodzaju imprezach rolniczych. Pomimo prowadzenia tak dużego gospodarstwa znajduje jeszcze czas na działalność społeczną.

Super Isander: Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety w Wołczynie

Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety podjęło inicjatywę adaptacji byłego szpitala św. Józefa
z przeznaczeniem na hospicjum, która spotkała się z dużym poparciem mieszkańców, sponsorów i władz samorządowych. Siostrom udało się odrestaurować na nowo dach na szpitalu z ociepleniem i przygotowaniem do zaadoptowania poddasza na sale dla pacjentów. W byłym budynku szpitala wymieniono okna, odkuto tynki oraz sprowadzono specjalistyczne łóżka dla chorych. Siostry często spotykają się z osobami dotkniętymi krańcowymi sytuacjami ludzkiego życia - ubóstwem, cierpieniem, bólem, chorobą i śmiercią. okazując im szczególne zainteresowanie i pomoc.

W roku 2010 w szpitalu została otwarta piękna kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W celu pozyskania funduszy na remont szpitala siostry organizują rożne przedsięwzięcia m.in. sprzedaż stroików
i kartek świątecznych /samodzielnie przez nie wykonanych/, współudział w przygotowaniu przedstawienia teatralnego na temat życia św. Elżbiety.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska