Wolontariusze z Olesna za darmo remontują mieszkania rodzinom w potrzebie [wideo]

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Wolontariusze z Olesna pomagają od 12 lat organizując akcję "Pomaluj Świat".
Wolontariusze z Olesna pomagają od 12 lat organizując akcję "Pomaluj Świat". Mirosław Dragon
Poświęcają swoje urlopy i wakacje, żeby remontować domy potrzebującym rodzinom. Wolontariusze z Olesna robią tak już od 12 lat, organizując akcję "Pomaluj Świat".
Wolontariusze z Olesna malują świat, za darmo remontując mieszkania. Poświęcają swoje urlopy i wakacje, żeby remontować domy  potrzebującym rodzinom. Wolontariusze z Olesna robią tak już od 12 lat.

Pomaluj Świat 2015 - akcja wolontariuszy w Oleśnie

- W tym roku remontujemy mieszkania dwóch rodzin : w Oleśnie i Wojciechowie - mówi wolontariuszka Bożena Welzer. - W sumie pracuje ponad 40 wolontariuszy, ludzie się wymieniają: jedni mają urlop lub wakacje, inni przychodzą po pracy.

- Pomagają nam także rodziny, u których pracujemy. To fajne, bo widać, że im zależy. Jako wolontariusze pracują z nami w tym roku także osoby z rodziny, której pomogliśmy w ubiegłych latach - dodaje wolontariuszka Monika Krzak.

Akcja "Pomaluj Świat" trwa już od 12 lat. Zapoczątkował ją oleski Kościół Zielonoświątkowy, ale co roku do akcji dołączają nowi ochotnicy, niezależnie od wyznania.

Każdego roku latem wolontariusze z Olesna i okolic przez dwa tygodnie remontują mieszkania potrzebującym rodzinom. W tym roku chcieliby wyremontować jeszcze trzecie mieszkanie, u rodziny z Praszki.

- Materiały budowlane kupujemy sami lub zdobywamy od sponsorów, w tym roku bardzo pomaga nam pani Brygida Chuć z Kościelisk - mówi Łukasz Mrozek. - Teraz potrzebujemy wykładziny do pokoju oraz drzwi o szerokości 80 cm. Można się z nami kontaktować pod numerem 601 413 013.


Więcej o akcji Pomaluj Świat czytaj we wtorek (18 sierpnia) w papierowym wydaniu "Nowej Trybuny Opolskiej" lub kup e-wydanie NTO.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska