Worek medali mastersów

Taw
W Lublinie rozegrano pływackie mistrzostwa Polski mastersów. W stawce 350 zawodników było 20 Opolan, którzy zdobyli aż 52 medale.

Opolscy pływacy wywalczyli dziewięć tytułów mistrzowskich, 21 wicemistrzowskich, a 22 razy stawali na trzecim stopniu podium. Złote medale zdobyły męskie sztafety 4x50 m stylami zmiennym i dowolnym, Tadeusz Witkowski, zwycięzca na dystansach 50 i 100 m st. grzbietowym, Piotr Datug na 50 i 100 m st. klasycznym, Mirosław Urbaniak (50 m dow.), Iwona Czarnecka (50 m mot.) i Krystyna Komenda (100 m klas.). Tadeusz Witkowski wywalczył także 3 srebrne medale (50 m i 100 m dow., 100 m zm.), tyle samo przypadło Iwonie Czarneckiej (50 m i 100 m dow., 100 m grzb.). Po dwa tytuły wicemistrzowskie zdobyli Józef Ciupek (50 m i 100 m mot.) Roman Birecki (100 m i 200 m dow.)Wanda Birecka (50 m i 100 m klas.) Janusz Ościłowski (50 m i 100 m klas.), Grzegorz Stanek (200 m i 400 m dow.) oraz Piotr Dastug (100 m i 200 m zm.), a po jednym Rozwita Czaja (100 m grzb.), Józef Kasperek (200 m dow.) oraz sztafeta mieszana 4x50 m dow.

Józef Kasperek, Tadeusz Witkowski, Józef Ciupek, Maciej Baudisz, Mirosław Urbaniak, Jerzy Minkiewicz, Krystyna Komenda, Marek Bella, Roman Birecki, Rozwita Czaja, Bożena Maszkowska, Waldemar Kania oraz sztafety 4x50 m st. zm. i dow. pań wywalczyli medale brązowe. Blisko podium sklasyfikowano także Janusza Garbarczyka, Jana Bryniaka (4. lokaty) oraz Zbigniewa Krasnodębskiego (5.), którzy współ z pozostałymi opolskimi pływakami zdobyli wiele lokat od czwartej do ósmej.
- Myślę - powiedział były wicewojewoda opolski Józef Kasperek - że ze startu możemy być bardzo zadowoleni. Pokazaliśmy, że Opolskie Towarzystwo Pływackie Masters ciągle się rozwija i należy do najsilniejszych w kraju.