Worek z medalami

Tadeusz Wyspiański
Bardzo dobre wyniki indywidualne zanotowali grodkowscy zawodnicy w minionym sezonie rajdowym.

Wmistrzostwach Polski w motocyklowych rajdach enduro bezkonkurencyjny okazał się Maciej Wróbel. Wygrał aż siedem (z 10) rund MP i w ostatniej nie musiał już startować, mając zapewniony tytuł mistrzowski. Wywalczył aż 208 punktów, podczas gdy Sebastian Krywult z BKM Bielsko - drugi w klasyfikacji - zgromadził ich 178. Wróbel zwyciężył także w klasie senior 2T. Na 5. pozycji w klasyfikacji generalnej zakończył zmagania Łukasz Bartos, będąc drugim w klasie juniorów, a 8. był Bartłomiej Bembenik, zdobywając równocześnie tytuł wicemistrzowski w klasie senior 4T. Bardzo udany okazał się też debiut w MP 13-letniego Mateusza Bembenika, zdobywcy drugiej lokaty wśród młodzików.

Nieco gorzej poszło grodkowianom w zawodach drużynowych. W klasyfikacji klubowej Tortex sklasyfikowano na 4. pozycji za AP Warszawa, Unią Poznań i AP Głogów, w rywalizacji zespołowej (po jednym zawodniku w klasie) zajęli oni natomiast 7. pozycję, startując w składzie B. Bembenik, M. Wróbel i Ł. Bartos. Wygrał zespół AP Głogów (M. Przybysz, P. Krasuski i Z. Przybyła). - W zawodach zespołowych liczyliśmy na więcej, zawodników dopadł jednak pech - powiedział wiceprezes AMK Tortex Janusz Kwarta. - Wróbel nie ukończył drugiego etapu, także Łukaszowi zatarł się silnik i punktował tylko Bartłomiej Bembenik. Indywidualnie zawodnicy zrealizowali założone cele, wkładając w to wiele serca i ambicji. Te wyniki były także możliwe dzięki pomocy naszego sponsora - Best Food z Poznania.

Sukcesem zakończył się także start Ł. Bartosa w zespole Trophy podczas mistrzostw świata ("Sześciodniówka), gdzie zdobył srebrny medal. M. Wróbel startował natomiast w mistrzostwach Europy, ale z powodu braku zainteresowania związku żaden z Polaków nie mógł pojechać na ich finał w Kaposvar. - Myślę, że w przyszłym roku co najmniej powtórzymy te wyniki - twierdzi J. Kwarta. - Może być także lepiej, bo z Unii Poznań do klubu wraca Łukasz Kurowski, brązowy medalista tegorocznych mistrzostw Polski.