Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Porażka na inaugurację

STM
KOSZYKÓWKA. W pierwszym meczu klasy juniorek starszych, prowadzona przez trenera Pawła Michalika drużyna MKS PM PROReM Tarnów zagrała w czwartek w hali przy ul. Gumniskiej z Wisłą Kraków.

Pierwsza kwarta toczyła się przy wyraźnej przewadze starszych i dysponujących lepszymi warunkami fizycznymi, zawodniczek z Krakowa. W 9. min wygrywały one już 22-6, a rzut za trzy punkty Justyny Jaworskiej jedynie nieznacznie zmniejszył straty gospodyń. Po wymianie punktów na początku drugiej "ćwiartki" inicjatywę przejęły tarnowianki i do przerwy było 22-30. W drugiej połowie, podobnie jak miało to miejsce w pierwszej, oba zespoły koncentrowały się głównie na grze defensywnej. Efekt tego był taki, że po trzydziestu minutach notowano wynik 45-33 dla Wisły. W ostatniej kwarcie podopieczne trenera Michalika nie były w stanie odrobić strat i musiały pogodzić się z porażką 48-60 (9-22, 13-8, 11-15, 15-15).

MKS PM PROReM: Justyna Jaworska 18, Debora Sajdak 12, Agata Gałuszka 6, Renata Wolanin 4, Angelika Madura 3, Dominika Tryba 3, Katarzyna Żmuda 2, Iwona Juśkiewicz 0, Paulina Sowa 0. W innym meczu: Gorce Nowy Targ - Korona Kraków 37-99.

1. Korona 1 2 99-37

2. Wisła 1 2 60-48

3. PROReM 1 1 48-60

4. Gorce 1 1 37-99