WOŚP. Ta Orkiestra pomogła milionom chorych

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Dotąd każda kolejna edycja Orkiestry to kolejny rekord zbiórki. Miejmy nadzieję, że w tym roku też tak będzie.
Dotąd każda kolejna edycja Orkiestry to kolejny rekord zbiórki. Miejmy nadzieję, że w tym roku też tak będzie. Radosław Dimitrow
Sprzęt przekazany przez WOŚP ratuje maluchy w szpitalach w całej Polsce. Jego wartość przekroczyła już ponad pół miliarda złotych.

Synek Magdaleny urodził się jako siedmiomiesięczny wcześniak. - Leżał na oddziale intensywnej terapii, a ja umierałam ze strachu. Pamiętam, że uderzyły mnie serduszka WOŚP, które były dosłownie wszędzie - wspomina opolanka i szczęśliwa mama 9-letniego dziś chłopca. - Mój syn jest zdrowy i myślę, że w dużej mierze to zasługa świetnego sprzętu podarowanego szpitalowi przez orkiestrę.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od ponad 20 lat. W tym czasie sam oddział anestezjologii i intensywnej terapii dzieci i noworodków opolskiego WCM, na którym leżał chłopiec, dostał od fundacji Jurka Owsiaka sprzęt o wartości ponad 1,5 mln złotych. Aparatura ratująca życie i zdrowie trafiła też m.in. na oddział pediatrii i chirurgii dziecięcej. W sumie tylko w ciągu ostatnich 8 lat daje to sprzęt o wartości blisko 3 mln złotych.

- Tego sprzętu jest tyle, że nawet nie byłbym w stanie go z marszu wyliczyć - przyznaje dr Marek Ziębiński, zastępca ordynatora oddziału intensywnej terapii dzieci w WCM. - Dostaliśmy m.in. inkubatory, sztuczną nerkę, USG, pompy infuzyjne, aparat do znieczulenia dzieci... Szpital z własnych pieniędzy na pewno nie byłby w stanie kupić takiej liczby urządzeń. Dzięki nim możemy jeszcze skuteczniej walczyć o życie i zdrowie małych pacjentów.

O tym, czy ta walka zakończy się sukcesem decyduje m.in. wczesna diagnoza. - Ostatnio mieliśmy ciężkie przypadki krwawień do centralnego układu nerwowego. Dzięki świetnemu sprzętowi błyskawicznie mogliśmy postawić diagnozę i zacząć leczenie - wspomina doktor Ziębiński.

- Leczenie noworodków wymaga szczególnej opieki, bo tu nawet niewielki błąd może zaważyć na życiu i zdrowiu - wtóruje mu dr Anna Chirowska-Adamczyk z opolskiego szpitala ginekologiczno-położniczego, który również dostał sprzęt od orkiestry. - Im lepsza aparatura, tym większa szansa na sukces.

Sprzęt, sfinansowany głównie dzięki datkom zebranym w trakcie corocznych finałów WOŚP, trafił też m.in. do szpitali w Brzegu, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie i Oleśnie.

Najbliższy finał odbędzie się 10 stycznia. Wielka orkiestra zagra już po raz 24. W trakcie ponad dwóch dekad podarowała szpitalom i placówkom leczniczym w całym kraju aparaturę o wartości 650 mln złotych. Ma ona służyć głownie dzieciom i osobom starszym.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 56

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 05.01.2016 o 15:12, Gość napisał:

Ale za to można wylicytowac album filmowy najbardziej znanego pilskiego miłośnika sexu z lolitkami..

 

a będzie żona Terlikowskiego?

Jak będzie to licytuję. :lol:

G
Gość
W dniu 04.01.2016 o 22:56, Gość napisał:

Zamknięcie największego złodzieja i tak nic nie da, bo budyń go zaraz ułaskawi tłumacząc, że PiS musi mieć prezesa, bo to dla dobra kraju.I czy wreszcie rydzyk i radio maryja rozliczą się ze sprzedaży cegiełek "Na ratowanie stoczni gdańskiej?" Minęło już chyba z 20 lat i nie wiadomo gdzie przepadły pieniądze.

Rydzyk i Owsiak to mentalnie jedna rodzina. Zarówno jeden jak i drugi stosują szantaż moralny.
Jeden wyciąga kasę od moherow, a drugi od lemingów.
G
Gość
W dniu 04.01.2016 o 23:14, Gość napisał:

Gdzie ty wyczytałeś te brednie? W szmatławcach pt. "wSieci" albo w góównowartym, zakłamanym portalu "wPolityce.pl"?Żaden sąd nie uznał, że szmata kurka miał rację. Takie są fakty.Więc albo kłamiesz świadomie, albo masz wyprany mózg i powtarzasz wszystko co ci nawciskają do głowy góównozjady z pseudoprawicowych mediów.

Na YT dostępne jest nagranie z rozprawy. Zeznania zarówno Owsiaka jak i Matki Kurka.
Zapoznaje się z nimi, sam wyciagnij wnioski.
G
Gość
W dniu 31.12.2015 o 10:00, Gość napisał:

Matka Kurka wykazał czarno na białym, że duża część zbieranych przez WOŚP pieniędzy jest przeznaczana na inne niż deklarowane cele. Owsiak zarzucił mu kłamstwo i pozwala do sądu. Sąd uznał że Matka Kurka miał rację.Takie są fakty.Czego jeszcze potrzeba żeby lemingi przejrzały na oczy?

 

Gdzie ty wyczytałeś te brednie? W szmatławcach pt. "wSieci" albo w góównowartym, zakłamanym portalu "wPolityce.pl"?

 

Żaden sąd nie uznał, że szmata kurka miał rację. Takie są fakty.

Więc albo kłamiesz świadomie, albo masz wyprany mózg i powtarzasz wszystko co ci nawciskają do głowy góównozjady z pseudoprawicowych mediów.

G
Gość
W dniu 31.12.2015 o 13:48, Janosik napisał:

Zrozumcie LEMINGI że Polska nie potrzebuje żadnych waszych pieniędzy. Trzeba tylko od podstaw naprawić Polską gospodarkę i pieniądze znajdą się na wszystko i dla każdego tyle ile trzeba. POzamykać złodzieji którzy od lat okradają ten kraj na miliardy złotych i zabrać im wszystko.

 

Zamknięcie największego złodzieja i tak nic nie da, bo budyń go zaraz ułaskawi tłumacząc, że PiS musi mieć prezesa, bo to dla dobra kraju.

 

I czy wreszcie rydzyk i radio maryja rozliczą się ze sprzedaży cegiełek "Na ratowanie stoczni gdańskiej?" Minęło już chyba z 20 lat i nie wiadomo gdzie przepadły pieniądze.

s
svz

Owsiakowi nigdy ani grosza nie dam. Jego sprzęt możecie sobie zabrać na złom, a najlepiej zaćpajcie się wszyscy obrońcy na kolejnym wódstoku/dragstoku.

K
Kulawa Jolka
W dniu 03.01.2016 o 21:02, Janosik napisał:

Głupota nie wybiera, przeważnie jest dziedziczna, więc zawdzięczasz ją rodzicom.

 

Czepiasz się moich rodziców bo brak Ci argumentów? Typowe dla wypranych mózgów.

J
Janosik
W dniu 03.01.2016 o 20:52, Kulawa Jolka napisał:

   Pozwalam Jurkowi dooopę sobie nimi podetrzeć. 

 

Głupota nie wybiera, przeważnie jest dziedziczna, więc zawdzięczasz ją rodzicom.

K
Kulawa Jolka
W dniu 03.01.2016 o 17:19, aaaaa napisał:

a gdzie faktury?

 

Pozwalam Jurkowi dooopę sobie nimi podetrzeć.

a
aaaaa

a gdzie faktury?

G
Gość

Ja, szczęśliwa babcia, której wnuk za wcześnie przyszedł na świat w szpitalu w Opolu na Reymonta /przy okazji słowa podzięki oddanemu personelowi tego Szpitala !/, na pewno wrzucę do puszki WOŚP. Nie mogę inaczej postąpić i już.

K
Kulawa Jolka
W dniu 03.01.2016 o 13:56, Mal napisał:

Żadne łapanki na kasę nigdy mnie nie złapały, bowiem czyste rączki ma mieć to zbieractwo. Co tam wiemy o Caritasie, 20% na potrzebujących, reszta na biznes. Skoro Owsiak jest tak przetrąbiony  wszerz i wzdłuż to Mu wierzę. Wierzę, że stówa na orkiestrę, to stówa na potrzeby. A służba zdrowia i czeka, nie pracuje, lecz chwyta od Owsiaka. Niestety, dam na Owsiaka, bo to ludzkie.

 

Super napisane!

 

To jest ludzkie! Bawimy się i pomagamy!

 

Spotykamy się na placu Wolności w Opolu!

M
Mal

Żadne łapanki na kasę nigdy mnie nie złapały, bowiem czyste rączki ma mieć to zbieractwo. Co tam wiemy o Caritasie, 20% na potrzebujących, reszta na biznes. Skoro Owsiak jest tak przetrąbiony  wszerz i wzdłuż to Mu wierzę. Wierzę, że stówa na orkiestrę, to stówa na potrzeby. A służba zdrowia i czeka, nie pracuje, lecz chwyta od Owsiaka. Niestety, dam na Owsiaka, bo to ludzkie.

G
Gość
W dniu 02.01.2016 o 02:18, Obserwator napisał:

WOŚP to wspaniała inicjatywa ale co po sprzęcie wysokiej klasy jak ludzie go nie potrafią obsługiwać? Moja propozycja do Pana Owsiaka by jeszcze opłacił szkolenie lekarzy w obsłudze zakupionego sprzętu. Kilka lat temu WOŚP zakupił profesjonalny sprzęt do Szpitala Powiatowego w Oleśnie. Wszystko pięknie ale nikt tego nie umiał obsługiwać i nie był używany. Szpital musiał zwrócić sprzęt. Więc ja się pytam co w tym roku ma zamiar zrobić darczyńca? Niech wyszkoli lekarzy bo znowu w wielu placówkach będzie stał i się kurzył nowy sprzęt.

 

Owsiak ma dać na to, Owsiak ma dać na tamto. Po co w takim razie mamy płacić składkę zdrowotną i utrzymywac Ministra Zdrowia z całą jego świtą skoro nie wywiązuje się ze swoich zadań?

G
Gość
W dniu 30.12.2015 o 15:48, z Niemodlina napisał:

 Jak już wielokrotnie wspominałem, marznące dzieciaki na ulicach nazbierają dla Jerzego O. ok.50 mln złotych, czyli ok. 0,001% tego co rocznie NFZ przeznacza na służbę zdrowia. Teraz proszę policzyć ile kosztuje organizacja show Jerzego O. ( któremu przed sądem w Złotoryi bloger MarkaKurka udowodnił szereg nieprawidłowości w fundacjach "Złoty Melon" i Mrówka Cała powiązanych z WOŚP, o czym POsłuszne media nawet nie POinformowały opinię publiczną ) gdy od tych uzbieranych przez marznące dzieciaki 50 mln złotych odejmiemy koszt organizacji show Jerzego O. czyli np. czas antenowy TVP, organizację koncertów i imprez przez samorządy, udział służb mundurowych etc. to wychodzi na to, że zwykły podatnik jeszcze dopłaca do tej całej imprezy. Żyje się lepiej!!!  

 

Kolejną akcję Owsiak powinien zorganizować specjalnie dla Ciebie - wynajęcie dobrego zespołu psychiatrów + nieokresloną czasowo terapię. 

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3