Wręczyliśmy Złote Spinki 2009 wybitnym Opolanom

fot. Beata Szczerbaniewicz
fot. Beata Szczerbaniewicz
Trwa gala Gala Złotych Spinek w pałacu w Kamieniu Śląskim. Laureatami tegorocznej nagrody nto zostali: Biuro Podróży Itaka w Opolu, Jolanta Lamm, Krystian Czaja, Jarosław Kielar, Bernhard Serwuschok i Fundacja Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych.
Gala wreczania Zlotych Spinek 2009.

Złote Spinki 2009

Złota Spinka 2009 w kategorii biznes: Biuro Podróży Itaka w Opolu

Założone 20 lat temu w Opolu przez Mariusza Jańczuka i Leszka Szagdaja, jest dziś jednym z liderów w gronie touroperatorów działających na terenie Polski (ma 25 proc. udziałów w rynku turystycznym).

Złota Spinka 2009 w kategorii kultura: Jolanta Lamm
Nauczycielka z Otmic, która ze swej szkoły uczyniła centrum wiedzy o kulturze i tradycji, integruje lokalną społeczność.

Złota Spinka 2009 w kategorii postawa społeczna: Krystian Czaja
Strażak ochotnik z Prudnika, który we wrześniu ub. r. z płonącego mieszkania uratował dwoje małych dzieci i staruszkę.

Złota Spinka 2009 w kategorii samorządność: Jarosław Kielar
Burmistrz Kluczborka, dzięki któremu powstała w Kluczborku Podstrefa Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej. Miasto aktywnie wspiera sport i walczy, by w Kluczborku powstał ośrodek przygotowań sportowych na Euro 2012.

Wręczyliśmy też dwie, szczególnie ważne nagrody - Diamentowe Spinki, którymi nagradzamy osoby i instytucje wybitne, które od lat wspierają pomysłami i oddaniem Opolszczyznę.

Diamentową Spinkę otrzymali Bernhard Serwuschok i Fundacja Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych.

Bernhard Serwuschok

Kawaler Maltański z Niemiec, który od 12 lat przywozi na Opolszczyznę dary. Rodowity Opolanin - urodził się w Szemrowicach (gm. Dobrodzień), mieszkał w Zębowicach i Czarnowąsach - który od dwudziestu lat żyje w niemieckim miasteczku Vechta w Dolnej Saksonii. Od powodzi w 1997 roku przywiózł na Opolszczyzne 150 transportów z darami.

Fundacja Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych

Ustanowiona w 1991 roku przez Towarzystwa mniejszości niemieckiej z województw opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i ówczesnego częstochowskiego wspiera rozwój Śląska w dziedzinie przemysłu, infrastruktury komunalnej, w rzemiośle, handlu, usługach i rolnictwie. Wspomaga też opiekę i pomoc społeczną oraz działania edukacyjne, kulturalne i artystyczne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska