WSB. Rusza program edukacyjny dla młodzieży i seniorów

Anna Grudzka
Anna Grudzka
"Bankowa” ma już doświadczenie w uczeniu młodzieży ekonomii. Wiele razy zapraszała do siebie uczniów na wykłady i zajęcia. Na zdjęciu uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu.
"Bankowa” ma już doświadczenie w uczeniu młodzieży ekonomii. Wiele razy zapraszała do siebie uczniów na wykłady i zajęcia. Na zdjęciu uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu. Archiwum
ROWER-em do ekonomii. W "Bankowej" rusza program edukacyjny dla młodzieży i seniorów. Będą wykłady z ekonomii, przedsiębiorczości i marketingu. Pierwsze zaplanowano na połowę stycznia 2014 roku.

Jak rozpoznać fałszywe pieniądze, nie dać się nabić w butelkę parabankowi czy wreszcie, jak zostać milionerem - na te pytania (oraz wiele innych) odpowiedź znajdą uczestnicy nowego edukacyjnego projektu Wyższej Szkoły Bankowej.

Jego nazwa to "ROWER", czyli Razem o Wspólnym Ekonomicznym Rozwoju - Akademia Każdego Wieku". Do wspólnej nauki uczelnia zaprosi w sumie 200 osób: młodzież gimnazjalną z rodzicami (100 osób) oraz seniorów (100 osób)

- Chcemy, aby słuchacze akademii dowiedzieli się, jak stosować wiedzę ekonomiczną w życiu codziennym. Mamy także nadzieję, że wspólny udział rodziców i dzieci w zajęciach będzie skutkował rozmowami i dyskusjami na poruszone na zajęciach tematy - mówi Krzysztof Sławiński, rzecznik prasowy uczelni.

Akademia ma nie tylko uczyć młodych, ale i aktywizować osoby powyżej 60. roku życia. - Zajęcia, szczególnie te dedykowane seniorom, mają na celu przekazanie podstaw prawa bankowego, kształtowanie umiejętności kontaktu z instytucjami parabankowymi - mówi Krzysztof Sławiński.

Tematy wykładów

Tematy wykładów

16 stycznia > Wykład inauguracyjny o podstawach ekonomii
13 lutego > Przedsiębiorczość, czyli od pucybuta do milionera
6 marca > Inwestycje, czyli jak obracać każdym zasobem pieniężnym
27 marca > Polityka pieniężna, czyli po co nam pieniądze.
17 kwietnia > "Plastikowe pieniądze", czyli, jak mądrze korzystać z kart płatniczych
15 maja > Marketing, czyli klient nasz pan
12 czerwca > Zarządzanie miastem (wszyscy uczestnicy wezmą udział w warsztacie, gdzie będą tworzyć budżet Opola).
Dla seniorów zostaną zorganizowane jeszcze dodatkowe warsztaty i spotkania.

Zajęcia mają także sprawić, że osoby starsze nabiorą pewności siebie i poczują się bezpieczniej.

- Zorganizujemy dla nich spotkania z policjantem o metodach oszukiwania osób starszych oraz z pracownikiem NBP o obrocie i rozpoznawaniu fałszywych pieniędzy. Doradzimy także, jak mądrze korzystać z kart płatniczych i jak nie zagubić się w świecie bankowości elektronicznej - mówi rzecznik.

Projekt zakłada siedem 45-minutowych wykładów (wspólnych dla wszystkich uczestników), organizowanych średnio raz w miesiącu, od stycznia do czerwca 2014 roku.

Karty zgłoszeń uczestników w wieku 13-15 lat można pobrać ze strony internetowej uczelni. Dodatkowo drogą mailową. do szkół gimnazjalnych została przesłana informacja o projekcie i działaniach w nim zaplanowanych.

Seniorzy informacje związane z projektem ROWER znajdą na Uniwersytecie III Wieku w Opolu, a także podczas zajęć realizowanych dla nich w WSB. Zgłoszenia seniorów przyjmowane są telefonicznie (77 40 19 415) lub osobiście w siedzibie Biurze Karier WSB (budynek uczelni przy ul. Kośnego 72, pokój 202).

O uczestnictwie w projekcie decydować będzie kolejność zgłoszeń.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska