Wspólnie piekli strucle

red
Wspólnego pieczenia i gotowania nie mogło zabraknąć. Na widok tych strucli z makiem i owocami ślinka cieknie!
Wspólnego pieczenia i gotowania nie mogło zabraknąć. Na widok tych strucli z makiem i owocami ślinka cieknie! Archiwum szkoły
Młodzież ZSZ nr 4 wzięła udział w kolejnej wymianie z Mannheim. Nowe doświadczenie zdobywali przyszli specjaliści od turystyki.

W ostatnich dniach października grupa 12 uczniów Publicznego Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu po raz kolejny odwiedziła swoich niemieckich kolegów ze szkoły partnerskiej w Mannheim. Młodzi ludzie z klas hotelarskich, turystycznych i gastronomicznych pojechali czerpać doświadczenia z wymiany partnerskiej.

- Zawsze lepiej przygotować się do obsługi niemieckojęzycznego gościa hotelowego w jego środowisku, w miejscu gdzie odmienna dla nas kultura jest codziennością. Łatwiej zrozumieć mentalność zagranicznego turysty w jego naturalnym środowisku - zapewniają szkolni spece od turystyki. - Takie doświadczenia są niezwykle istotnym uzupełnieniem edukacji zawodowej, której jesteśmy liderem.

Opolskiej Czwórce od zawsze zależy na najwyższej jakości usług, a ponieważ nasza szkoła kształci zawodowców w branży usługowej, to muszą oni mieć obycie w świecie, muszą być przebojowi i otwarci na nowe doświadczenia - podkreśla Marta Czochara, opiekun młodzieży wyjeżdżającej do Niemiec.

Tym razem dane im było zobaczyć te okolice Mannheim, gdzie uprawia się winogrona i produkuje wino. - Zwiedziliśmy Neustadt - malownicze miasteczko otoczone winnicami oraz wytwórnię wina w Mußbach, gdzie podziwialiśmy ogromne kadzie z kilkoma tysiącami litrów dojrzewającego wina w środku - wspominają uczniowie.

Było to doświadczenie o tyle odmienne, że do tej pory współpraca koncentrowała się przede wszystkim na wspólnym gotowaniu i pieczeniu. Oczywiście nie zabrakło tego i tym razem: tradycyjna strucla z makiem i owocami musiała być.

Warto podkreślić, że młodzież miała też okazję do przełamywania stereotypów związanych z obcokrajowcami oraz uchodźcami, których w Mannheim oraz w samej szkole jest bardzo dużo. Za kilka miesięcy młodzi Niemcy przyjadą do Opola.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska