WSZiA na podium w Finale Akademickich Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej

Grzegorz Haliczyn
W Gdyni odbył się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Nie zabrało tam drużyn z Opola, które spisały się na medal.

Bardzo dobrze zaprezentowali się przedstawiciele Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.

Jeden duet zajął trzecie miejsce na podium, a drugi ukończył zmagania tuż za nim. Dwie opolskie pary spotkały się bowiem w meczu o brąz. Ostatecznie Piotr Łukasik i Bartosz Mariański pokonali Jana Firleja i Jędrzeja Gruszczyńskiego. Dzięki temu też w klasyfikacji drużynowej mężczyzn WSZiA zgromadziła łącznie 134 punkty, co dało jej drugie miejsce w zestawieniu.

Również inne drużyny naszych uczelni opuściły Gdynię z niezłymi wynikami. Wśród siatkarzy Tomasz Ciach i Gracjan Sachnik z Politechniki Opolskiej zajęli 13. miejsce, a na takiej samej pozycji w gronie dziewcząt ukończyły grę Aleksandra Elko i Joanna Moczko z Uniwersytetu Opolskiego. Na 17. z kolei były siostry Magdalena i Maria Woźniczka.