WSZiA. Nie tylko biznes

arch. uczelnika
Uczniowie dobrze znają tematykę CRS.
Uczniowie dobrze znają tematykę CRS. arch. uczelnika
CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu, staje się coraz bardziej popularna wśród firm na Opolszczyźnie, a rozmawiają o niej także uczniowie.

Tak było przy okazji panelu dyskusyjnego, jaki zorganizowało Koło Naukowe Ekonomistów działające przy Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu we współpracy z Ligą Odpowiedzialnego Biznesu.

Celem spotkania, w którym wzięli udział uczniowie, studenci, przedstawiciele nauki oraz biznesu było przede wszystkim zaprezentowanie najlepszych praktyk opolskich przedsiębiorstw i skonfrontowanie ich z oczekiwaniami młodzieży.

Wśród przedstawicieli biznesu, którzy pokazali dobre praktyki związane z rozwojem CSR w firmach znaleźli się reprezentanci m.in. Kluczborskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, a także trzeciego sektora - Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

- Biznesu w organizacjach pozarządowych jest wystarczająco dużo, by móc się utrzymać i godnie żyć, ale jest go też wystarczająco mało, by żyć ideami i nie zatracić szczęścia dzielenia się sobą z innymi - tłumaczyła Dorota Piechowicz - Witoń, przedstawicielka trzeciego sektora.

W panelu wystąpili również reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych - II i VI Liceum Ogólnokształcącego w Opolu, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Carolinum w Nysie, a także Zespołu Szkół Zawodowych w Krapkowicach.

- Tematyka społecznej odpowiedzialności biznesu interesowała mnie już wcześniej - pod kątem olimpiad i konkursów - mówi Michał Kulbacki, uczeń II LO w Opolu. - W liceum mogę rozwijać swoje zainteresowania, między innymi w ramach uczestnictwa w kółku ekonomicznym, a swoje zainteresowania zamierzam wykorzystać w przyszłości, ponieważ jednym z moich planów jest posiadanie własnej firmy - dodaje Michał.

Panel dyskusyjny był jednym z elementów działań uczelni związanych z CSR.

- Chcieliśmy pokazać dobre praktyki, ponieważ mamy świadomość, że istnieją kontrowersje i polemiki w tym zakresie - mówi dr Tadeusz Pokusa, dziekan Wydziału Ekonomicznego. - Problem CSR wykracza daleko poza obszar biznesu i obejmuje również sferę administracji czy edukację. Dobre praktyki CSR w tych wszystkich obszarach udało nam się zaprezentować podczas panelu - kończy dr Pokusa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska