WSZiA w Opolu chce wspierać osoby bezrobotne. Można zapisać się na kurs

Anna Konopka
Anna Konopka
W ramach projektu organizowany jest m.in. kurs komputerowy.
W ramach projektu organizowany jest m.in. kurs komputerowy. WSZiA
Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu jest partnerem Fundacji „Bądź dobroczyńcą”. W ramach współpracy uczelnia zachęca osoby bezrobotne do zapisywania się na kursy, które mają im pomóc w aktywizacji zawodowej.

W tym roku ruszają kolejne kursy i szkolenia dla nowych grup, w których przewidziano wsparcie doradcy zawodowego i zajęcia z zakresu autoprezentacji, a także staże zawodowe i wiele kursów nadających konkretne umiejętności.

- Uczestnicy kursu komputerowego poznają nie tylko teorię, ale uczą się też np. tworzenia stron www, czy zasad skutecznej promocji w social mediach – mówi Tomasz Muszyński z WSZiA, prowadzący zajęcia.

- Każde zajęcia to praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem sprzętu komputerowego, bo tylko tak da się przekazać zawiłości informatycznej wiedzy - dodaje.

- Natomiast zajęcia z przedsiębiorczości pokazały, że są to osoby chętne do pracy, które bardzo często nie z własnej winy miały przerwę w aktywności zawodowej - mówi Marek Maleika, manager hotelu Szara Willa i wykładowca akademicki z WSZiA.

- Dzięki naszym działaniom bardzo szybko zaktualizują swoją wiedzę albo nabędą nowe umiejętności a determinacja z jaką uczęszczają na kursy z pewnością pozwoli im na powrót na rynek pracy – podsumowuje.

Projekt, w którym udział jest bezpłatny i zwracane są koszty dojazdu, ukończy 120 osób. Cały czas można się zgłaszać pod nr tel. 77 441 12 29. Szczegóły na: www.dobroczynca.org.

Zobacz też: Opolskie Info [19.01.2018]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska