Wszyscy jesteśmy aniołami

red.
Każdy uczeń ZSZ nr 4 mógł stać się aniolem i wesprzeć szlachetny cel akcji na rzecz afrykańskiego miasteczka.
Każdy uczeń ZSZ nr 4 mógł stać się aniolem i wesprzeć szlachetny cel akcji na rzecz afrykańskiego miasteczka. ZSZ nr 4
Uczniowie ZSZ nr 4 pomagają mieszkańcom etiopskiego Telfetit.

Fundacja Wszyscy Jesteśmy Aniołami zaprosiła uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 do włączenia się w akcję “Projekt Telfetit”.

- To działalność od początku do końca charytatywna. Uczniowie uczą się postaw empatycznych i angażują w działania, zmierzające do bezinteresownej pomocy potrzebującym - mówi opiekunka akcji Anna Błaszczyk. Głównym celem projektu jest wsparcie mieszkańców miejscowości Telfetit w Etiopii w poprawie warunków życia i zapewnienie podstaw normalnego funkcjonowania. - Tam nie ma elektryczności, ale największym problemem jest brak wody, co powoduje dużą śmiertelność. Susza sprawia, że ludzie nie mogą uprawiać ziemi i często panuje tam głód – dodaje Anna Błaszczyk. Zebrane przez wolontariuszy pieniądze fundacja przeznaczy na budowę zbiornika wodnego w miejscowości Telfetit. W planach jest również doprowadzenie elektryczności i rozbudowa szkoły – informują organizatorzy akcji.

Uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu zaplanowali akcję na dwa dni. Wyszli na korytarz szkolny zachęcając kolegów i koleżanki do włączenia się. - Było nas słychać i widać, każdy mógł zostać aniołem – mówi z uśmiechem Marysia. W czasie akcji można było kupić bransoletkę z logo akcji. Dodatkową atrakcją była fotobudka, w której każdy “anioł” mógł sobie zrobić zdjęcie z anielskimi gadżetami.

Wolontariuszom udało się zebrać 620 zł, które zostały przesłane na konto fundacji.
- Akcja dała nam okazję zrobienia czegoś dobrego. Wspólnie przyczyniliśmy się do tego, że życie mieszkańców Telfetit może stać się lepsze - mówią Weronika i Marysia z klasy I Technikum Obsługi Turystycznej. - Te działania są zgodne z misją wychowawczą naszej szkoły. Zachęcamy uczniów do podejmowania tego typu inicjatyw od lat, nie bez powodu zresztą zostaliśmy obdarzeni mianem Szkoły Przyjaznej Wolontariuszom – podsumowuje dyrektorka placówki, Bożena Czapska - Czoch.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska