Wszyscy pensjonariusze Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach zakażeni koronawirusem

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Dom Spokojnej Starości w Kościeliskach
Dom Spokojnej Starości w Kościeliskach fot. Mirosław Dragon
U 7 kolejnych seniorów z Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach wykryto wirusa SARS-CoV 2. Wojewoda opolski podjął decyzję o natychmiastowym przetransportowaniu seniorów do szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu. W sumie trafili tam wszyscy podopieczni z Kościelisk.

- Z uwagi na dodatni wynik badań na obecność koronawirusa u 7 pensjonariuszy Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach wojewoda opolski podjął decyzję o natychmiastowym przetransportowaniu seniorów do szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu - informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy wojewody opolskiego.

- Tym samym wszyscy mieszkańcy ośrodka w Kościeliskach zostaną objęci hospitalizacją, gdyż przypomnijmy, że już w minioną sobotę (18 kwietnia) pierwszych 10 pensjonariuszy przetransportowano do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu - dodaje Martyna Kolemba-Gaschka.

Dramatyczna sytuacja w Kościeliskach rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu.

W piątek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu poinformowała, że koronawirusa zdiagnozowano tam aż u 10 osób. To 8 kobiet oraz 2 mężczyzn - jedna osoba z personelu w sile wieku, reszta to podopieczni domu w wieku senioralnym.

W poniedziałek dodatni wynik badań na obecność koronawirusa zanotowano u kolejnych 7 pensjonariuszy DSS w Kościeliskach.

Tym samym wszyscy pensjonariusze Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach zarażeni koronawirusem.

Wojewoda opolski Adrian Czubak podjął decyzję, żeby wszystkich przetransportować do szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Pracownicy Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach zostali poddani kwarantannie.

Dzisiaj (20 kwietnia) w całym powiecie oleskim zdiagnozowano koronawirusa łącznie aż 12 osób, z czego 9 stanowią kobiety. Za wyjątkiem jednej osoby, wszyscy są w wieku senioralnym.

Tym samym w powiecie oleskim jest już aż 56 osób zarażonych SARS-CoV 2.

Dwie osoby zmarły: ofiarami koronawirusa są dwie kobiety, w wieku 82 i 84 lat.

Główne ogniska zachorowań są w Kościeliskach (gmina Radłów) oraz w Myślinie (gmina Dobrodzień). Zarażenia koronawirusem wystąpiły także w Dobrodzieniu, Oleśnie i w wioskach gminy Olesno.

Powiat oleski jest jednym z najbardziej dotkniętych koronawirusem na Opolszczyźnie. Więcej zarażonych jest tylko w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim i w opolskim.

W sąsiednim powiecie kluczborskim jest 2 zakażonych. Powiat namysłowski jest jedynym, w którym nie stwierdzono jeszcze wirusa SARS-CoV 2.

Raport o koronawirusie. Tu znajdziecie aktualizowane na bieżąco informacje z województwa opolskiego.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska