Wszystko o pomocy dla opolskich firm. Platformę wsparcia uruchomiło OCRG

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Jacek Baranowski z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki jest jednym z pracowników udzielających pomocy przedsiębiorcom.
Jacek Baranowski z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki jest jednym z pracowników udzielających pomocy przedsiębiorcom. Archiwum OCRG
Platforma działa od tygodnia. Za jej pośrednictwem można uzyskać konkretne informacje o pomocy, z jakiej może skorzystać dana firma. Przez pierwsze dni wpływało na nią po kilkanaście zapytań.

To nasza odpowiedź na sygnały od przedsiębiorców - mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa, któremu podlega Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

- Pomoc jest rozproszona: udziela jej ZUS, wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy, ale też samorząd województwa za pośrednictwem naszych instytucji, czy gminy. Dokumentów jest sporo.Nie każdy dobrze sobie w tym gąszczu radzi. Stąd propozycja kontaktu z pracownikami OCRG, którzy wyjaśnią, z jakiej pomocy może skorzystać dany przedsiębiorca i w których instytucjach, jakie dokumenty musi skompletować, a nawet prześlą formularze - kontynuuje Szymon Ogłaza.

Z pracownikami OCRG w sprawie pomocy można kontaktować się przez e-mail: pomoc@ocrg.opolskie.pl lub pod numerami telefonów: 510 766 012, 510 766 081 od poniedziałku do piątku, w godz. 9-17.

Szymon Ogłaza rekomenduje kontakt e-mailowy, argumentując, że linie telefonicznie mogą być przeciążone, a w niektóre szczegółowe zagadnienia pracownicy udzielający informacji będą musieli sprawdzić.

W pierwszych dniach wpływało po kilkanaście zapytań dziennie. Niektóre ogólne typu „prowadzę mikrofirmę, z jakiej pomocy mogę skorzystać”, inne szczegółowe, dotyczące konkretnych rozwiązań czy interpretacji przepisów - wyjaśnia Katarzyna Kownacka, rzeczniczka prasowa OCRG.

Informacje o pomocy udzielanej z różnych źródeł zamieszczono też na stronie internetowej OCRG w specjalnej zakładce. Można tam przeczytać m.in. o pożyczkach z karencją udzielanych przez Opolski Fundusz Rozwoju Regionalnego, wsparciu na ochronę miejsc pracy (WUP), dofinansowaniu dla samozatrudnionych (PUP), świadczeniu postojowemu dla samozatrudnionych (ZUS).

Jest też oferta samorządów, aktualnie: Opola, Kędzierzyna-Koźla, Brzegu, Prudnika, Białej.

W zakładce Giełda kooperacyjna publikowane będą „ogłoszenia drobne” przedsiębiorców: o poszukiwaniu kooperanta, partnera, konkretnego towaru czy usługi lub ofercie. Informacje należy przesyłać na adres: gielda@ocrg.opolskie.pl. - Będziemy tam przekazywać także informacje o możliwościach współpracy międzynarodowej, np. z przedsiębiorstwami z Czech, Niemiec czy innych krajów - zapowiada Katarzyna Kownacka. - W planach mamy też udzielanie pomocy prawnej.

Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie