Wszystko o pomocy dla opolskich firm. Platformę wsparcia uruchomiło OCRG

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Jacek Baranowski z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki jest jednym z pracowników udzielających pomocy przedsiębiorcom.
Jacek Baranowski z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki jest jednym z pracowników udzielających pomocy przedsiębiorcom. Archiwum OCRG
Platforma działa od tygodnia. Za jej pośrednictwem można uzyskać konkretne informacje o pomocy, z jakiej może skorzystać dana firma. Przez pierwsze dni wpływało na nią po kilkanaście zapytań.

To nasza odpowiedź na sygnały od przedsiębiorców - mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa, któremu podlega Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

- Pomoc jest rozproszona: udziela jej ZUS, wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy, ale też samorząd województwa za pośrednictwem naszych instytucji, czy gminy. Dokumentów jest sporo.Nie każdy dobrze sobie w tym gąszczu radzi. Stąd propozycja kontaktu z pracownikami OCRG, którzy wyjaśnią, z jakiej pomocy może skorzystać dany przedsiębiorca i w których instytucjach, jakie dokumenty musi skompletować, a nawet prześlą formularze - kontynuuje Szymon Ogłaza.

Z pracownikami OCRG w sprawie pomocy można kontaktować się przez e-mail: [email protected] lub pod numerami telefonów: 510 766 012, 510 766 081 od poniedziałku do piątku, w godz. 9-17.

Szymon Ogłaza rekomenduje kontakt e-mailowy, argumentując, że linie telefonicznie mogą być przeciążone, a w niektóre szczegółowe zagadnienia pracownicy udzielający informacji będą musieli sprawdzić.

W pierwszych dniach wpływało po kilkanaście zapytań dziennie. Niektóre ogólne typu „prowadzę mikrofirmę, z jakiej pomocy mogę skorzystać”, inne szczegółowe, dotyczące konkretnych rozwiązań czy interpretacji przepisów - wyjaśnia Katarzyna Kownacka, rzeczniczka prasowa OCRG.

Informacje o pomocy udzielanej z różnych źródeł zamieszczono też na stronie internetowej OCRG w specjalnej zakładce. Można tam przeczytać m.in. o pożyczkach z karencją udzielanych przez Opolski Fundusz Rozwoju Regionalnego, wsparciu na ochronę miejsc pracy (WUP), dofinansowaniu dla samozatrudnionych (PUP), świadczeniu postojowemu dla samozatrudnionych (ZUS).

Jest też oferta samorządów, aktualnie: Opola, Kędzierzyna-Koźla, Brzegu, Prudnika, Białej.

W zakładce Giełda kooperacyjna publikowane będą „ogłoszenia drobne” przedsiębiorców: o poszukiwaniu kooperanta, partnera, konkretnego towaru czy usługi lub ofercie. Informacje należy przesyłać na adres: [email protected]. - Będziemy tam przekazywać także informacje o możliwościach współpracy międzynarodowej, np. z przedsiębiorstwami z Czech, Niemiec czy innych krajów - zapowiada Katarzyna Kownacka. - W planach mamy też udzielanie pomocy prawnej.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska