Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory Miss UO 2016. W czwartek poznamy laureatkę [zobacz kandydatki]

Anna Konopka
Laureatki wyborów miss UO z 2015.
Laureatki wyborów miss UO z 2015. Anna Konopka
W czwartek (12.05) odbędzie się gala finałowa Wyborów Miss Uniwersytetu Opolskiego. Wstęp na imprezę jest wolny ale trzeba zaopatrzyć się w wejściówkę. Początek o godz. 19.00 w Studenckim Centrum Kultury. Do finału każdy może oddawać głosy na miss publiczności.

Formuła Wyborów Miss UO będzie podobna do ubiegłorocznej edycji.

- Finałowa trzynastka zaprezentuje się widowni w strojach wieczorowych, sportowych i sukniach ślubnych - informuje Damian Szpyra, organizator.

- Zadamy pytania związane z pasjami, wiedzą ogólną i tą wyniesioną z uczelni. Wybierzemy najciekawszą studentkę, taką która może być wzorem dla innych - dodaje.

Pokazom towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo przez znanych i lubianych muzyków: Piotra Jurkowskiego, Łukasza Szubę oraz Daniela Cebulę-Onirycza. Kandydatki oceni jury w składzie: szef SSUO, sponsorzy nagród i Milena Szewczyk, miss UO ostatniej edycji. Na laureatki czekają nagrody: prawo jazdy dla miss, kurs języka obcego dla wicemiss oraz elegancka suknia dla miss publiczności.

**Zobacz także:

Wielkie grillowanie na błoniach Politechniki Opolskiej

**

Na miss publiczności można cały czas oddawać głosy przez sms-y aż do zakończenia imprezy. Wyniki poznamy podczas finału. Szczegóły głosowania podano na Facebooku na profilu Miss Uniwersytetu Opolskiego.
Finał imprezy odbędzie się w czwartek (12.05) o godz. 19 w SCK-u. Darmowej bilety na galę czekają w biurze SSUO (I piętro SCK).

Podobnie jak w latach ubiegłych wyborom miss towarzyszą kontrowersje. Przeciwnicy uważają, że uniwersytet nie jest miejscem odpowiednim do organizowania tego typy imprez.

- To, że studenci w ogóle organizują konkurs piękności oznacza, że nie rozumieją, dlaczego to jest problematyczne. To pokazuje, jak oczywisty i głęboko zakorzeniony jest dla nas nierówny podział na kobiety do oglądania i mężczyzn dokonujących oceny (a to przecież jedynie część całego porządku płci) i jak trudno to przełamywać - mówi Michał Wanke, socjolog z Uniwersytetu Opolskiego.

- Dziewczyny chciały wziąć udział w tym konkursie, nikt ich do tego nie zmuszał i na pewno nie czują się traktowane przedmiotowo. Nie chodzi tu o urodę, a jedynie o zabawę i propagowanie pozytywnych postaw - kończy Damian Szpyra.
_________________________________________________________________________________________
Zobacz też: Noc Muzeów 2016 Opole. Program i atrakcje! [wideo]

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto