Wybory parlamentarne 2019. Komitet Lewicy pokazał kandydatów do Sejmu. Połowa to przedstawiciele Razem [LISTA]

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Prezentacja kandydatów z opolskiej listy lewicy do Sejmu Piotr Guzik
Wybory parlamentarne 2019 odbędą się 13 października. Komitet Lewicy w woj. opolskim wystawi do Sejmu pełną, 24-osobową listę. Połowę kandydatów stanowią przedstawiciele partii Razem. SLD i Wiosna mają po sześciu reprezentantów. - Bierzemy odpowiedzialność za tę listę - mówi Marcelina Zawisza z zarządu krajowego Razem, jedynka listy.

Czołówka listy znana była od dłuższego czasu. Marcelina Zawisza z Razem jest jej liderką. Piotr Woźniak, szef SLD na Opolszczyźnie, to nr 2. Jarosław Pilc, stojący na czele Wiosny w regionie, startuje z pozycji nr 3.

Przed tygodniem odbyła się ich oficjalna prezentacja. W niepełnym składzie. Wtedy Jarosław Pilc był nieobecny, ku zaskoczeniu partnerów z SLD i Razem. Swój start obwieścił na odrębnej konferencji dwa dni temu.

W czwartek, przy okazji prezentacji opolskiej listy lewicy do Sejmu, znów nie było całej trójki liderów. Tym razem zabrakło Piotra Woźniaka.

- Wynika to z jego obowiązków jako radnego powiatu. Ma posiedzenie komisji, w którym musiał uczestniczyć - tłumaczy Paweł Kampa, sekretarz opolskiego SLD, zastępujący Piotra Woźniaka na konferencji.

Lewica wystawia w woj. opolskim pełną, 24-osobową listę kandydatów do Sejmu. Podczas prezentacji okazało się, że połowa nazwisk na liście to ludzie związani z partią Razem. Wśród nich są takie osoby, jak: Grażyna Juszczyk (nauczycielka z Krapkowic, która stoczyła sądową batalię z dyrekcją i prokuraturą za zdjęcie krzyża ze ściany w pokoju nauczycielskim), Iwona Gałązka (psycholożka, współtwórczyni Tęczowego Opola) oraz Jerzy Przystajko (aptekarz z Opola, krytyk klauzuli sumienia oraz ograniczania dostępu do antykoncepcji).

Z którą partią ci po drodze? Test preferencji politycznych. Wybory do Sejmu i Senatu 2019

- Wynika to z faktu, że bierzemy odpowiedzialność za tę listę. Przy jej układaniu nie było sporów, a układ miejsc jest satysfakcjonujący dla wszystkich - przekonuje Marcelina Zawisza.

SLD i Wiosnę na liście reprezentuje po sześciu kandydatów. W przypadku Sojuszu są to m.in. Małgorzata Olińska-Bieg (emerytowana policjantka z dochodzeniówki w Strzelcach Opolskich) oraz Stanisław Nowak (wiceprzewodniczący związku zawodowego w cementowni Górażdże). Wiosna wystawia m.in. Natalię Wenzel (liderkę Opolskiej Wiosny Kobiet) oraz Adama Świtlika (byłego współpracownika Lecha Wałęsy oraz byłego zastępcę lidera opolskich struktur Komitetu Obrony Demokracji).

- Nasza lista to udane połączenie doświadczenia, młodości oraz zaangażowania - stwierdza Paweł Kampa.

- To wspaniała ekipa. Nie ma na niej osób ważniejszych i mniej ważnych. Wszyscy są równie wartościowi - mówi Jarosław Pilc.

Wybory parlamentarne 2019 - Lista Lewicy w woj. opolskim:

 1. Marcelina Zawisza
 2. Piotr Woźniak
 3. Jarosław Pilc
 4. Anna Jurczyk-Miżejewska
 5. Małgorzata Oliska-Bieg
 6. Maciej Kaczor
 7. Natalia Wenzel
 8. Andrzej Drost
 9. Grażyna Juszczyk
 10. Stanisław Nowak
 11. Anna Baryłowicz
 12. Adam Świtlik
 13. Iwona Gałązka
 14. Paweł Mucha
 15. Agata Gąsowska-Kramarz
 16. Andrzej Zembala
 17. Katarzyna Paprota
 18. Grzegorz Bednarek
 19. Anna Kycia
 20. Michał Sorgowicki
 21. Alina Mientus
 22. Piotr Osiadły
 23. Natalia Podmostka
 24. Jerzy Przystajko

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 14

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kotara

gdyby był ktoś na 25 miejscu, to może? a tak - do kubła!

G
Gość

Kijowski, Bolek,Pinior i Adaś

Adam Lesław Świtlik urodził się 12 sierpnia 1974 roku w Namysłowie.

Z wykształcenia pracownik socjalny. Absolwent Szkoły Policealnej Pracowników Służb społecznych we Wrocławiu. W czasie nauki specjalizował się w zagadnieniach związanych z terapią uzależnień, wsparciem dla rodzin dotkniętych problemem niepełnosprawności. Organizował grupy samopomocowe dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi oraz pomoc postpenitencjarną wobec skazanych opuszczających zakłady karne. Jest absolwentem Ogniska Plastycznego dla Plastyków Amatorów we Wrocławiu gdzie u boku Andrzeja Żarnowieckiego – Wrocławskiego grafika

i rzeźbiarza, nauczyciela i opiekuna wielu artystów wrocławskich specjalizował się w rzeźbie.

W 1994 roku, w wieku 20 lat, zaangażował się w działalność Bezpartyjnego Bloku Wspierania Reform BBWR. Został asystentem społecznym posła na Sejm II kadencji Zdzisława Pisarka. Tworzył wrocławskie struktury młodzieżowe BBWR i został ich przewodniczącym. W 1997 roku kandydował do Sejmu z listy BBWR Blok dla Polski jako kandydat z terenu województwa opolskiego. .

W roku 1997 przystąpił do partii Chrześcijańska Demokracja III RP, której liderem był Prezydent Lech Wałęsa. W roku 1998 został wybrany na członka zarządu Regionu Dolnośląskiego, a w 1999r. podczas zjazdu regionu został Przewodniczącym Zarządu Regionu na Dolnym Śląsku i województwie Opolskim. W 1998 roku został asystentem społecznym Posła Konstantego Miodowicza i pełnił tą funkcję do 2004 roku. Uczestniczył w pracach Instytutu Lecha Wałęsy. W roku 2000 został mianowany Szefem Sztabu Wyborczego Lecha Wałęsy na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Po wyborach złożył rezygnację z pełnienia funkcji Przewodniczącego Zarządu Regionu CHDIIIRP i w 2001 roku wystąpił z partii. Podczas Wyborów Samorządowych w 1998 roku wieku 24 lat Adam Świtlik uzyskał mandat Radnego Rady Miejskiej w Namysłowie, kandydując jako przedstawiciel partii CHDIIIRP z listy Forum Rozwoju Ziemi Namysłowskiej. W kolejnej kadencji samorządu ponownie uzyskał mandat radnego tym razem do szczebla powiatowego.

Po pierwszych polskich wyborach europejskich w 2004 został asystentem społecznym Józefa Piniora i pełnił tą funkcję do 2009. Po wyborach do Parlamentu krajowego VIII kadencji został ponownie asystentem społecznym Józefa Piniora jako Senatora RP. Po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach do parlamentu w 2015 roku na skutek przemian ustrojowych jako bezpartyjny przystąpił do opozycji „ulicznej” współtworząc na Opolszczyźnie struktury Komitetu Obrony Demokracji. Powierzono mu obowiązki koordynatora w powiecie Namysłowskim. Organizował spotkania z osobami życia publicznego, protesty uliczne oraz happeningi. Uczestniczył w marszach i protestach na terenie całego kraju. Jego działalność zaowocowała wyborem na stanowisko wiceprzewodniczącego podczas I walnego zjazdu w Opolu we wrześniu 2016 roku. Na skutek podziałów wewnętrznych po opuszczeniu szeregów KOD przez część członków, zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego i opuścił szeregi KOD. W tym samym roku przystąpił do Otwarta Rzeczpospolita – Stowarzyszenia Przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii. Dzięki jego zaangażowaniu Otwarta RP współtworzyła na Opolszczyźnie koalicję organizacji opozycyjnych, a Adam był jednym z sygnatariuszy Deklaracji Opolskiej. Podczas walnego zjazdu stowarzyszenia w Warszawie w 2017 roku został wybrany na członka zarządu Otwarta RP. Wspiera działalność uliczną Stowarzyszenia „Wolność, Równość, Demokracja” oraz pomaga w tworzeniu Komitetów Obywatelskich przy Lechu Wałęsie. W wyborach samorządowych w 2018 roku jako bezpartyjny kandydat ubiega się o mandat radnego Rady Powiatu Namysłowskiego z listy SLD.

T
Tylko PlS

CZY KTOŚ CHCE JESZCZE GŁOSOWAĆ NA POTOMKÓW ESBECKICH I UBECKICH BYDLAKÓW KTÓRZY MORDOWALI LUDZI NIEGODZĄCYCH SIĘ Z KOMUNISTYCZNYM USTROJEM !

http://bi.gazeta.pl/im/51/ff/15/z23066705V,Tablica-ku-pamieci-ofiar-bezpieki.jpg

C
Cayt London
30 sierpnia, 12:24, Gość:

Tylko Lewica. Inni sa niewiarygodni i juz im dziekujemy.

Oh gosciu strzel sobie barana lewizna w zeszlym stuleciu odpowiada za smierc Estelle milionow ludzi czas by znikla z kart historii

C
Cayt London

Same sieroty pi stalinie I trockim plus proletariat zastepczy czyli sodomici

G
Gość

Tylko Lewica. Inni sa niewiarygodni i juz im dziekujemy.

G
Gość

Jak patrzę na to zdjęcie to wydaje mi się że to Klub Kurdupla

F
Fffhr

Czemu ci ludzie z/za lewica za zawsze wygladaja na lekko uposledzonych ?

A i parytety. Czemu tam sa prawie same baby. Jak to tak przeca mialo byc po rowno heheh...

B
Bocieq

https://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarzenia/sld-bedzie-nielegalnie-finansowac-razem-oto-tajny-plan-lewicy,41229.html

007

12. Adam Świtlik kto zagłosuje na tego trutnia i nieroba.

https://www.dlugi.info/wierzytelnosc/1333052/Adam-Switlik

https://www.dlugi.info/wierzytelnosc/1411473/ADAM-SWITLIK

http://forum.nto.pl/swietlista-przeszlosc-koordynatora-kod-t134336/

G
Gość
29 sierpnia, 13:52, Gość:

NIE MA TO JAK W KUPIE.. kupy NIKT nie ruszy.

29 sierpnia, 14:25, Gość:

dokładnie, dlatego czekają nas kolejne lata PISich rządów

Normalnie po takich wałach większość sPISkowców by siedziała ale Ziobro stworzył taki model prokuratury, byle by tylko wybronić kaczystów, z największym skur.. na czele

G
Gość
29 sierpnia, 13:52, Gość:

NIE MA TO JAK W KUPIE.. kupy NIKT nie ruszy.

dokładnie, dlatego czekają nas kolejne lata PISich rządów

G
Gość

NIE MA TO JAK W KUPIE.. kupy NIKT nie ruszy.

a
astronom

tylko nie lewica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3