Wyniki wyborów 2018 do sejmiku województwa - Śląskie

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    miasto Bielsko-Biała; powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Dorota Cecylia Bury
      676 (0,25%)
    2. 2 Adam Jan Zoń
      4 473 (1,67%)
    3. 3 Aleksandra Ewa Banot
      1 139 (0,42%)
    4. 1 Przemysław Adam Koperski
      6 358 (2,37%)
    5. 5 Barbara Jolanta Słonka-Gibas
      456 (0,17%)
    6. 9 Leszek Tyrna
      2 266 (0,85%)
    7. 8 Aneta Monika Górny
      564 (0,21%)
    8. 6 Jan Szwarc
      1 906 (0,71%)
    9. 4 Maria Kopel
      635 (0,24%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Beata Ewa Błasińska
      236 (0,09%)
    2. 1 Robert Łukasz Grajny
      1 500 (0,56%)
    3. 5 Grzegorz Antoni Tobolski
      175 (0,07%)
    4. 3 Anita Sara Zawisz
      367 (0,14%)
    5. 2 Janusz Andrzej Korczak
      527 (0,20%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Wioletta Katarzyna Dziobek
      234 (0,09%)
    2. 2 Jarosław Andrzej Hess
      437 (0,16%)
    3. 3 Katarzyna Olga Gasparska
      283 (0,11%)
    4. 5 Magdalena Madzia
      949 (0,35%)
    5. 8 Adam Tomasz Konieczny
      323 (0,12%)
    6. 6 Paweł Piotr Miech
      187 (0,07%)
    7. 9 Adriana Kazimiera Piekarska
      246 (0,09%)
    8. 4 Szymon Michał Kania
      557 (0,21%)
    9. 1 Agnieszka Zofia Lamek-Kochanowska
      1 365 (0,51%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLONZOKI RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Krzysztof Ludwik Sobolewski
      187 (0,07%)
    2. 1 Grzegorz Zbigniew Juranek
      744 (0,28%)
    3. 7 Bożena Małgorzata Misiarz
      297 (0,11%)
    4. 2 Arkadiusz Antoni Faruga
      452 (0,17%)
    5. 3 Paweł Karol Wójtowicz
      322 (0,12%)
    6. 5 Joanna Grażyna Krupa
      657 (0,25%)
    7. 8 Krzysztof Kazimierz Matuszek
      354 (0,13%)
    8. 6 Krystyna Bożena Pocheć
      106 (0,04%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Zbigniew Dal
      1 709 (0,64%)
    2. 2 Andrzej Jan Molin
      9 772 (3,65%)
    3. 1 Klaudiusz Stanisław Komor
      34 902 (13,02%)
    4. 5 Magdalena Maria Cieślar
      6 614 (2,47%)
    5. 3 Hubert Zbigniew Maślanka
      6 048 (2,26%)
    6. 7 Karolina Józefa Krzyżak
      1 167 (0,44%)
    7. 6 Jerzy Marcin Pijanowski
      1 460 (0,54%)
    8. 8 Magdalena Ewa Górnisiewicz
      1 525 (0,57%)
    9. 9 Agata Ślęzak
      5 242 (1,96%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Kamila Stefania Zając
      6 804 (2,54%)
    2. 5 Anna Maria Galistl
      542 (0,20%)
    3. 6 Robert Zbigniew Kwiecień
      1 074 (0,40%)
    4. 7 Michał Piotr Kóska
      888 (0,33%)
    5. 8 Jan Mikołaj Billewicz
      440 (0,16%)
    6. 9 Janusz Paweł Łacek
      1 007 (0,38%)
    7. 2 Ewa Maria Zimowska
      1 093 (0,41%)
    8. 4 Artur Krzysztof Popko
      1 062 (0,40%)
    9. 3 Anna Dorota Lichy
      1 076 (0,40%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Sławomir Jan Cieślar
      1 594 (0,59%)
    2. 2 Paulina Anna Krywult
      755 (0,28%)
    3. 4 Barbara Maria Białończyk
      215 (0,08%)
    4. 5 Grzegorz Bernasiński
      188 (0,07%)
    5. 6 Magdalena Maria Bierska
      241 (0,09%)
    6. 8 Patrycja Joanna Baranowska
      202 (0,08%)
    7. 9 Paweł Adam Małysz
      1 198 (0,45%)
    8. 3 Piotr Jan Szarek
      431 (0,16%)
    9. 7 Artur Wojciech Lach
      557 (0,21%)

    KOMITET WYBORCZY INICJATYWA OBYWATELSKA POWIATU TARNOGÓRSKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Leon Michał Śliwa
      406 (0,15%)
    2. 1 Adam Jan Moczek
      1 189 (0,44%)
    3. 4 Mateusz Jan Kielar
      271 (0,10%)
    4. 5 Kornelia Lucyna Pudlik
      254 (0,09%)
    5. 2 Agata Ernestyna Głogowska
      553 (0,21%)
    6. 6 Bernadeta Stefania Bożek
      436 (0,16%)
    7. 8 Iwona Magdalena Jauernik
      197 (0,07%)
    8. 7 Piotr Tymoteusz Madejski
      216 (0,08%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Marcin Tomasz Jabłoński
      180 (0,07%)
    2. 5 Dorota Barbara Kufel
      423 (0,16%)
    3. 2 Bartłomiej Janusz Tyrlik
      467 (0,17%)
    4. 3 Michał Jan Smagłowski
      111 (0,04%)
    5. 1 Aisza Hadyna
      440 (0,16%)
    6. 6 Klaudia Dominika Kantyka
      247 (0,09%)
    7. 9 Łukasz Antoni Giertler
      374 (0,14%)
    8. 7 Krzysztof Marek Pitas
      82 (0,03%)
    9. 8 Iwona Krystyna Poniedziałek
      116 (0,04%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Magdalena Dominika Chrobak
      1 751 (0,65%)
    2. 2 Maciej Jerzy Froński
      0 (0%)
    3. 3 Mirosława Halina Wieczorek
      491 (0,18%)
    4. 4 Marek Paweł Konieczny
      630 (0,24%)
    5. 5 Sandra Dorota Bienias
      482 (0,18%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Krzysztof Jan Naleźniak
      224 (0,08%)
    2. 9 Julia Karolina Stankiewicz
      168 (0,06%)
    3. 7 Artur Dariusz Wodniok
      52 (0,02%)
    4. 2 Katarzyna Alicja Adamczewska
      203 (0,08%)
    5. 3 Dorota Lucyna Kaczmarek
      209 (0,08%)
    6. 8 Łukasz Adam Stefankiewicz
      53 (0,02%)
    7. 4 Krzysztof Jakub Głowacki
      124 (0,05%)
    8. 5 Monika Małgorzata Kowol
      132 (0,05%)
    9. 6 Katarzyna Barbara Gembuś
      115 (0,04%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKIE RODZINY RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Halina Ewa Zimońska
      284 (0,11%)
    2. 6 Antoni Sosnowski
      214 (0,08%)
    3. 3 Maria Francuz
      665 (0,25%)
    4. 4 Patrycja Magdalena Kondała
      268 (0,10%)
    5. 1 Kazimierz Józef Gronkiewicz
      596 (0,22%)
    6. 2 Wiesław Snaczke
      220 (0,08%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Mirosław Stanisław Szemla
      7 339 (2,74%)
    2. 6 Alicja Ogiegło
      1 781 (0,66%)
    3. 2 Danuta Maria Kożusznik
      3 545 (1,32%)
    4. 3 Robert Paweł Karpeta
      2 463 (0,92%)
    5. 5 Przemysław Major
      1 164 (0,43%)
    6. 4 Stefan Grzegorz Haczek
      1 286 (0,48%)
    7. 8 Małgorzata Anna Klajmon
      572 (0,21%)
    8. 7 Augustyna Domaszewicz
      261 (0,10%)
    9. 9 Andrzej Bernard Grzyb
      699 (0,26%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Katarzyna Maria Koczwara
      1 650 (0,62%)
    2. 1 Kamil Michał Sarapata
      5 335 (1,99%)
    3. 3 Tomasz Andrzej Janik
      1 698 (0,63%)
    4. 2 Wojciech Jerzy Duraj
      2 927 (1,09%)
    5. 5 Krzysztof Franciszek Kozik
      1 276 (0,48%)
    6. 6 Patrycja Agnieszka Wodyk
      929 (0,35%)
    7. 8 Karolina Lilia Balas
      1 359 (0,51%)
    8. 7 Magdalena Wiktoria Ostrowicka
      1 659 (0,62%)
    9. 9 Wojciech Mateusz Tomala
      2 441 (0,91%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jan Kawulok
      43 371 (16,18%)
    2. 2 Ewa Teresa Żak
      14 899 (5,56%)
    3. 3 Stanisław Bronisław Baczyński
      15 169 (5,66%)
    4. 5 Katarzyna Magdalena Raszka-Sodzawiczny
      4 297 (1,60%)
    5. 8 Agnieszka Magdalena Biegun
      6 963 (2,60%)
    6. 6 Zygmunt Antoni Mizera
      5 091 (1,90%)
    7. 4 Tytus Bolesław Tschuk
      1 309 (0,49%)
    8. 9 Teresa Maria Zejma
      4 234 (1,58%)
    9. 7 Marek Zygmunt Matlak
      4 612 (1,72%)

    Okręg 2

    miasta: Katowice, Mysłowice, Tychy; powiaty: bieruńsko-lędziński, pszczyński

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Andrzej Krowiak
      301 (0,12%)
    2. 6 Magdalena Małgorzata Szumańska
      781 (0,30%)
    3. 8 Zbigniew Henryk Noskowski
      1 088 (0,42%)
    4. 1 Zbyszek Zaborowski
      7 472 (2,86%)
    5. 2 Celina Teresa Walat
      958 (0,37%)
    6. 5 Włodzimierz Jerzy Gorki
      349 (0,13%)
    7. 4 Teresa Zofia Szkabrat
      334 (0,13%)
    8. 3 Włodzimierz Roman Kwiatek
      435 (0,17%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Bartosz Berk
      1 275 (0,49%)
    2. 3 Arkadiusz Wojciech Nowakowski
      319 (0,12%)
    3. 2 Mirela Grażyna Turek
      348 (0,13%)
    4. 5 Rafał Jaworski
      294 (0,11%)
    5. 4 Margareta Żurowska
      211 (0,08%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Izabela Maria Palińska
      1 650 (0,63%)
    2. 2 Ryszard Jan Pacer
      180 (0,07%)
    3. 3 Patryk Bartłomiej Oczadły
      370 (0,14%)
    4. 4 Sara Aleksandra Wójcik
      456 (0,17%)
    5. 5 Leszek Aleksander Kraszyna
      136 (0,05%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLONZOKI RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Małgorzata Anna Handermander-Lewicka
      780 (0,30%)
    2. 3 Jacek Witold Bara
      815 (0,31%)
    3. 1 Aleksandra Elżbieta Jelonek
      4 953 (1,89%)
    4. 6 Bernard Leszek Skubała
      232 (0,09%)
    5. 7 Karolina Elżbieta Dyrda
      2 195 (0,84%)
    6. 5 Włodzimierz Tomasz Krzemiński
      330 (0,13%)
    7. 8 Dariusz Marek Jerczyński
      477 (0,18%)
    8. 4 Andrzej Antoni Sojka
      1 890 (0,72%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Michał Sebastian Gramatyka
      21 704 (8,30%)
    2. 6 Elżbieta Apolonia Pierzchała
      3 846 (1,47%)
    3. 4 Sławomir Stanisław Kowalski
      7 040 (2,69%)
    4. 3 Alina Irena Bednarz
      7 693 (2,94%)
    5. 5 Dorota Ewa Konieczny-Simela
      10 384 (3,97%)
    6. 8 Bożena Adela Rojewska
      3 540 (1,35%)
    7. 7 Michał Antoni Palka
      3 730 (1,43%)
    8. 1 Tadeusz Maria Sławek
      31 632 (12,09%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Paweł Eugeniusz Janas
      2 948 (1,13%)
    2. 1 Tomasz Arkadiusz Palka
      8 314 (3,18%)
    3. 5 Marcin Grzegorz Łachacz
      484 (0,18%)
    4. 2 Joanna Grażyna Mizera-Zalejska
      1 198 (0,46%)
    5. 6 Ewa Joanna Mierzyńska
      586 (0,22%)
    6. 4 Elżbieta Anna Czaja
      1 632 (0,62%)
    7. 7 Andrzej Paweł Żołądek
      670 (0,26%)
    8. 8 Wojciech Tomasz Zatorski
      1 226 (0,47%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Tomasz Bogdan Brzezina
      1 444 (0,55%)
    2. 5 Karol Jan Nagel
      152 (0,06%)
    3. 3 Adrianna Hanna Czapkowicz
      212 (0,08%)
    4. 7 Agata Karolina Truś
      142 (0,05%)
    5. 4 Tomasz Robert Niedoba
      186 (0,07%)
    6. 2 Krzysztof Stanisław Krajewski
      247 (0,09%)
    7. 6 Dominika Klaudia Kałęka
      174 (0,07%)
    8. 8 Kamil Jabloński
      201 (0,08%)

    KOMITET WYBORCZY INICJATYWA OBYWATELSKA POWIATU TARNOGÓRSKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Barbara Jadwiga Piątek
      563 (0,22%)
    2. 4 Krzysztof Eugeniusz Zbijowski
      245 (0,09%)
    3. 6 Krzysztof Baranowski
      230 (0,09%)
    4. 7 Agnieszka Zbijowska
      273 (0,10%)
    5. 8 Izabela Aniela Janas
      370 (0,14%)
    6. 2 Mateusz Adam Młocek
      250 (0,10%)
    7. 3 Marzena Marlena Rutka
      422 (0,16%)
    8. 1 Tomasz Wojciech Musioł
      1 737 (0,66%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Ewa Małgorzata Kapica
      834 (0,32%)
    2. 2 Małgorzata Anna Myśliwiec
      1 429 (0,55%)
    3. 3 Bernadeta Agnieszka Ficek
      2 762 (1,06%)
    4. 1 Jerzy Zdzisław Gorzelik
      6 177 (2,36%)
    5. 5 Mariusz Tomasz Gąsiorczyk
      941 (0,36%)
    6. 6 Marta Magdalena Bainka
      579 (0,22%)
    7. 7 Maksymilian Piotr Michałek
      454 (0,17%)
    8. 8 Piotr Paweł Snaczke
      285 (0,11%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Martin Mokwa
      283 (0,11%)
    2. 2 Alina Joanna Jaworek
      787 (0,30%)
    3. 1 Maciej Psych Smykowski
      1 093 (0,42%)
    4. 4 Jaga Magdalena Kolawa
      306 (0,12%)
    5. 6 Agata Zuzanna Otrębska
      660 (0,25%)
    6. 5 Aleksander Lech Wojtasiewicz
      230 (0,09%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Damian Michał Hacaś
      142 (0,05%)
    2. 4 Arkadiusz Stanisław Dąbrowski
      100 (0,04%)
    3. 1 Szczepan Kasiński
      305 (0,12%)
    4. 3 Tomasz Bolesław Bula
      416 (0,16%)
    5. 8 Magdalena Elżbieta Lepiarz
      69 (0,03%)
    6. 5 Bernard Robert Kurzawa
      175 (0,07%)
    7. 6 Beata Anna Kandzia
      140 (0,05%)
    8. 7 Edyta Karolina Znojek
      49 (0,02%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKIE RODZINY RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Anna Janina Mirowska
      289 (0,11%)
    2. 2 Tomasz Jerzy Zdrach
      159 (0,06%)
    3. 3 Ewa Teresa Trzaska
      761 (0,29%)
    4. 1 Stanisław Zadora
      477 (0,18%)
    5. 5 Joanna Ewa Olborska
      232 (0,09%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Leszek Stanisław Boniewski
      1 253 (0,48%)
    2. 4 Katarzyna Maria Sury
      331 (0,13%)
    3. 3 Henryk Ryszard Nycz
      731 (0,28%)
    4. 7 Sylwia Antonina Kasza
      422 (0,16%)
    5. 2 Henryk Alojzy Gacki
      278 (0,11%)
    6. 8 Grzegorz Ryszard Mierzwiński
      221 (0,08%)
    7. 5 Zbigniew Władysław Kucz
      364 (0,14%)
    8. 6 Katarzyna Agata Zaremba-Majcher
      358 (0,14%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Wiesława Urszula Rak
      3 641 (1,39%)
    2. 5 Wiesław Rauch
      356 (0,14%)
    3. 4 Piotr Jan Dziemba
      957 (0,37%)
    4. 2 Jan Władysław Pietras
      2 144 (0,82%)
    5. 6 Urszula Barbara Szewczyk
      1 784 (0,68%)
    6. 3 Anna Elżbieta Wiśniewska
      2 113 (0,81%)
    7. 7 Anna Maria German
      1 709 (0,65%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jakub Piotr Chełstowski
      33 315 (12,73%)
    2. 2 Piotr Franciszek Czarnynoga
      16 805 (6,42%)
    3. 5 Urszula Maria Sewielska
      4 046 (1,55%)
    4. 4 Grzegorz Krzysztof Gaża
      12 995 (4,97%)
    5. 6 Róża Jadwiga Mróz
      3 906 (1,49%)
    6. 8 Bogusława Wiesława Fedorowska
      2 869 (1,10%)
    7. 7 Beata Grobel
      2 778 (1,06%)
    8. 3 Przemysław Aleksander Wydra
      6 036 (2,31%)

    Okręg 3

    miasta: Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Żory; powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Marian Franciszek Jarosz
      6 462 (2,37%)
    2. 3 Andrzej Stanisław Kwaśniewski
      1 294 (0,48%)
    3. 7 Dariusz Roman Jarzynka
      215 (0,08%)
    4. 5 Krzysztof Robert Sajewicz
      490 (0,18%)
    5. 6 Andrzej Henryk Baran
      412 (0,15%)
    6. 4 Zofia Sobik
      1 224 (0,45%)
    7. 8 Marta Justyna Żak
      586 (0,22%)
    8. 2 Ilona Beata Witala-Sługa
      1 232 (0,45%)
    9. 9 Martyna Wyżnikiewicz
      285 (0,10%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Karolina Barbara Maciuga
      161 (0,06%)
    2. 4 Rafał Karol Tyc
      218 (0,08%)
    3. 6 Magdalena Monika Słowik
      272 (0,10%)
    4. 5 Hanna Maria Leder
      145 (0,05%)
    5. 8 Wojciech Mateusz Mońka
      207 (0,08%)
    6. 9 Jakub Edward Maciaś
      283 (0,10%)
    7. 2 Tadeusz Maron
      363 (0,13%)
    8. 1 Jacek Szymon Lanuszny
      1 608 (0,59%)
    9. 3 Sandra Wojno
      223 (0,08%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Dawid Józef Matuszek
      1 629 (0,60%)
    2. 2 Patrycja Anna Nowara
      567 (0,21%)
    3. 7 Hanna Marzena Szukalska
      333 (0,12%)
    4. 3 Zdzisław Smoliński
      187 (0,07%)
    5. 4 Agnieszka Lidia Korbel
      473 (0,17%)
    6. 5 Roman Wojciech Graniczka
      159 (0,06%)
    7. 6 Barbara Justyna Wycisk
      477 (0,18%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLONZOKI RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Grażyna Gabriela Swaczyna
      1 772 (0,65%)
    2. 1 Paweł Helis
      4 892 (1,80%)
    3. 7 Artur Rafał Oleksiński
      577 (0,21%)
    4. 4 Adam Franciszek Kurdziel
      670 (0,25%)
    5. 3 Weronika Jadwiga Topa-Mazurek
      1 017 (0,37%)
    6. 2 Stanisław Alojzy Rduch
      2 730 (1,00%)
    7. 6 Wiesława Joanna Hulim
      792 (0,29%)
    8. 5 Edmund Jan Telega
      640 (0,24%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Barbara Ewa Chrobok
      8 596 (3,16%)
    2. 1 Wojciech Jan Kałuża
      25 109 (9,22%)
    3. 6 Halina Maria Kantor
      2 854 (1,05%)
    4. 2 Grzegorz Wojciech Wolnik
      10 914 (4,01%)
    5. 8 Jolanta Danuta Grabkowska
      2 928 (1,08%)
    6. 7 Rafał Bogusław Połednik
      1 540 (0,57%)
    7. 5 Dariusz Ryszard Laska
      3 524 (1,29%)
    8. 4 Henryk Piotr Siedlaczek
      16 332 (6,00%)
    9. 9 Karolina Aleksandra Łukaszczyk
      4 832 (1,77%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jadwiga Agata Buryn
      5 521 (2,03%)
    2. 2 Marcin Krzysztof Burdzik
      2 576 (0,95%)
    3. 3 Jacek Kamiński
      2 336 (0,86%)
    4. 5 Magdalena Anna Pochcioł
      1 248 (0,46%)
    5. 4 Marcin Maciej Szczygieł
      1 834 (0,67%)
    6. 9 Aneta Maria Wróblewska
      1 844 (0,68%)
    7. 8 Bernard Kazimierz Walecki
      375 (0,14%)
    8. 6 Elżbieta Ewa Mnich
      794 (0,29%)
    9. 7 Dominik Mertas
      473 (0,17%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Bartosz Łukasz Młotek
      333 (0,12%)
    2. 1 Konrad Karol Makarewicz
      1 418 (0,52%)
    3. 3 Jakub Frelich
      483 (0,18%)
    4. 2 Elżbieta Helena Kościelska
      298 (0,11%)
    5. 5 Katarzyna Monika Chołuj
      236 (0,09%)
    6. 6 Janusz Bieńkowski
      266 (0,10%)
    7. 8 Marta Barbara Matuszczyk
      298 (0,11%)
    8. 9 Adrian Bartosz Kochan
      231 (0,08%)
    9. 7 Krystyna Zofia Janecka
      265 (0,10%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Janusz Stanisław Wita
      4 214 (1,55%)
    2. 3 Paweł Jan Polok
      1 506 (0,55%)
    3. 7 Daniel Robert Morcinek
      186 (0,07%)
    4. 4 Ewa Karina Grzesik
      465 (0,17%)
    5. 8 Anna Manai
      185 (0,07%)
    6. 2 Józef Porwoł
      1 217 (0,45%)
    7. 5 Kamil Marian Kotas
      753 (0,28%)
    8. 6 Ewelina Sokół-Galwas
      384 (0,14%)
    9. 9 Zuzanna Małgorzata Oleś-Binczyk
      636 (0,23%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Katarzyna Natalia Kendżi
      1 040 (0,38%)
    2. 2 Marcin Mirosław Kręgiel
      267 (0,10%)
    3. 4 Jakub Stanisław Sendek
      201 (0,07%)
    4. 3 Anna Danuta Domańska
      1 212 (0,45%)
    5. 5 Urszula Jolanta Grabowska-Merta
      475 (0,17%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Kamil Krzysztof Sarecki
      75 (0,03%)
    2. 6 Katarzyna Samborska
      156 (0,06%)
    3. 3 Adam Jarosław Kandzia
      73 (0,03%)
    4. 2 Rafał Jerzy Bieniek
      328 (0,12%)
    5. 1 Piotr Szymon Koźlik
      501 (0,18%)
    6. 4 Zofia Stankiewicz
      209 (0,08%)
    7. 7 Alicja Cecylia Kosatka
      82 (0,03%)
    8. 8 Wioleta Sztyber
      44 (0,02%)
    9. 9 Joanna Maria Limanowska
      148 (0,05%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKIE RODZINY RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Paweł Marcin Szarski
      104 (0,04%)
    2. 1 Beata Narcyza Baran
      1 474 (0,54%)
    3. 2 Stanisława Katarzyna Tomczyk
      455 (0,17%)
    4. 6 Mariusz Tomasz Kosmała
      214 (0,08%)
    5. 3 Stanisław Franciszek Trzaska
      216 (0,08%)
    6. 4 Angela Ewa Sojka
      597 (0,22%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Bronisław Karasek
      4 314 (1,58%)
    2. 2 Urszula Janina Grzonka
      1 521 (0,56%)
    3. 7 Dominika Angelika Niestrój-Tlołka
      645 (0,24%)
    4. 3 Anna Kuś
      1 767 (0,65%)
    5. 4 Sylwia Machnik
      1 117 (0,41%)
    6. 6 Małgorzata Elżbieta Surma
      824 (0,30%)
    7. 5 Waldemar Paweł Wollny
      1 564 (0,57%)
    8. 8 Krystian Daniel Nyczka
      185 (0,07%)
    9. 9 Marian Henryk Kolorz
      831 (0,31%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jadwiga Magdalena Rzotki
      3 775 (1,39%)
    2. 3 Beata Agnieszka Myślikowska
      1 147 (0,42%)
    3. 6 Krystyna Jadwiga Kosarga
      409 (0,15%)
    4. 2 Marek Wiesław Strach
      974 (0,36%)
    5. 5 Konrad Mateusz Brącel
      413 (0,15%)
    6. 7 Mikołaj Maciej Koziej
      1 107 (0,41%)
    7. 4 Judyta Teresa Goik
      2 013 (0,74%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Michał Piotr Woś
      39 618 (14,55%)
    2. 4 Jacek Świerkocki
      8 464 (3,11%)
    3. 2 Stanisław Karol Jaszczuk
      6 522 (2,40%)
    4. 3 Julia Maria Kloc-Kondracka
      18 298 (6,72%)
    5. 5 Ewa Maria Gawęda
      13 702 (5,03%)
    6. 6 Sławomir Tadeusz Żmudziński
      3 315 (1,22%)
    7. 8 Jarosław Zbigniew Szczęsny
      8 271 (3,04%)
    8. 7 Grażyna Anna Brzózka
      3 963 (1,46%)
    9. 9 Gabriela Jadwiga Szulik
      0 (0%)

    Okręg 4

    miasta: Bytom, Gliwice; powiaty: gliwicki, lubliniecki, tarnogórski

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Janusz Henryk Łapiński
      1 051 (0,43%)
    2. 6 Andrzej Filipek
      451 (0,19%)
    3. 4 Rafał Leszek Witasik
      245 (0,10%)
    4. 2 Barbara Ewa Przybylska-Czajkowska
      1 531 (0,63%)
    5. 5 Jadwiga Franciszka Zagórska
      570 (0,23%)
    6. 9 Rafał Krzysztof Jureczko
      1 255 (0,52%)
    7. 7 Jolanta Maria Hofman-Dyner
      397 (0,16%)
    8. 8 Teresa Grażyna Samotus
      214 (0,09%)
    9. 1 Krzysztof Stefan Wójcik
      5 724 (2,36%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Bogusława Elżbieta Moryc
      98 (0,04%)
    2. 6 Joanna Gabriela Skiba
      331 (0,14%)
    3. 7 Grzegorz Stanisław Toczek
      232 (0,10%)
    4. 1 Cezary Kazimierz Milczyński
      1 147 (0,47%)
    5. 3 Julianna Nikola Mońka
      346 (0,14%)
    6. 2 Bartłomiej Marek Błasiński
      238 (0,10%)
    7. 4 Dariusz Edwin Nowicki
      193 (0,08%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Maciej Konieczny
      1 884 (0,78%)
    2. 2 Barbara Joanna Słania
      525 (0,22%)
    3. 3 Konrad Mrozowski
      209 (0,09%)
    4. 4 Helena Zofia Strokowska
      176 (0,07%)
    5. 5 Michał Piotr Bednarz
      287 (0,12%)
    6. 7 Artur Wrona
      252 (0,10%)
    7. 6 Dorota Michalska
      518 (0,21%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLONZOKI RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Roland Krzysztof Skubała
      4 998 (2,06%)
    2. 3 Henryk Stanisław Klimek
      1 271 (0,52%)
    3. 4 Dariusz Robert Wójtowicz
      804 (0,33%)
    4. 5 Stefania Magdalena Sobolewska
      998 (0,41%)
    5. 6 Bolesław Piotr Wielgosz
      539 (0,22%)
    6. 7 Agata Justyna Widerska
      1 024 (0,42%)
    7. 8 Urszula Maria Bartecka
      894 (0,37%)
    8. 2 Dionizy Piotr Kolanko
      1 342 (0,55%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Tomasz Straszak
      1 789 (0,74%)
    2. 1 Renata Wiesława Caban
      24 621 (10,14%)
    3. 5 Stanisław Wiesław Demczuk
      1 640 (0,68%)
    4. 6 Marek Janusz Bieniek
      3 379 (1,39%)
    5. 3 Halina Maria Bieda
      13 088 (5,39%)
    6. 7 Ewa Anna Nierychło
      2 856 (1,18%)
    7. 2 Marek Krzysztof Gzik
      16 364 (6,74%)
    8. 9 Krzysztof Andrzej Szczechowski
      1 819 (0,75%)
    9. 4 Lucyna Iwona Ekkert
      7 952 (3,28%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Anna Zofia Karwot
      6 029 (2,48%)
    2. 2 Andrzej Piotr Tomczyk
      2 220 (0,91%)
    3. 3 Jan Paweł Płonka
      1 749 (0,72%)
    4. 5 Agnieszka Patrycja Słodczyk
      1 715 (0,71%)
    5. 6 Magdalena Joanna Bisz
      673 (0,28%)
    6. 9 Adam Ryszard Binkowski
      1 343 (0,55%)
    7. 8 Aleksandra Anna Woźniak-Żak
      983 (0,40%)
    8. 4 Andrzej Marian Wołoszyn
      1 062 (0,44%)
    9. 7 Andrzej Janus
      1 047 (0,43%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Urszula Monika Kufel
      367 (0,15%)
    2. 4 Agata Katarzyna Domeradzka
      314 (0,13%)
    3. 5 Bartłomiej Andrzejewski
      178 (0,07%)
    4. 1 Bartłomiej Marcin Truś
      1 084 (0,45%)
    5. 2 Wojciech Adam Beśka
      337 (0,14%)
    6. 3 Mateusz Błażej Michnik
      310 (0,13%)
    7. 7 Michał Piotr Bomba
      469 (0,19%)
    8. 8 Anna Barbara Sifczyk
      161 (0,07%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Aleksander Jan König
      9 602 (3,96%)
    2. 8 Marian Juliusz Cyroń
      564 (0,23%)
    3. 9 Dorota Joanna Matheja
      774 (0,32%)
    4. 3 Jacek Wojciech Laburda
      458 (0,19%)
    5. 4 Grzegorz Mariusz Grudnik
      244 (0,10%)
    6. 5 Cecylia Zofia Machulska
      410 (0,17%)
    7. 7 Aneta Maria Grychtoł
      258 (0,11%)
    8. 6 Łukasz Jan Sarkowicz
      182 (0,07%)
    9. 2 Aniela Maria Jany
      1 087 (0,45%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Artur Paweł Wieczorek
      1 807 (0,74%)
    2. 3 Bartłomiej Marek Wrębiak
      267 (0,11%)
    3. 2 Magdalena Anna Skotalczyk
      503 (0,21%)
    4. 5 Dariusz Gloriusz Grabowski
      375 (0,15%)
    5. 6 Gaja Izabela Rupala
      340 (0,14%)
    6. 4 Ewa Maśluch
      408 (0,17%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Andrzej Jerzy Słomczyński
      115 (0,05%)
    2. 1 Krzysztof Przybylski
      940 (0,39%)
    3. 2 Danuta Grażyna Kondraciuk
      233 (0,10%)
    4. 5 Andrzej Henryk Rojek
      220 (0,09%)
    5. 6 Oliwia Ewa Buczyńska
      223 (0,09%)
    6. 7 Katarzyna Mitura
      117 (0,05%)
    7. 4 Roman Zdzisław Zarzycki
      358 (0,15%)
    8. 8 Anna Misiewicz
      130 (0,05%)
    9. 9 Milena Skowrońska
      229 (0,09%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKIE RODZINY RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Alicja Maria Sojka
      1 076 (0,44%)
    2. 5 Bohdan Patucha
      65 (0,03%)
    3. 1 Stanisław Adrian Trzaska
      627 (0,26%)
    4. 3 Aneta Marzena Janik
      576 (0,24%)
    5. 4 Zdzisław Kowalówka
      71 (0,03%)
    6. 6 Elżbieta Barbara Cina
      199 (0,08%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Andrzej Antoni Pilot
      6 773 (2,79%)
    2. 2 Zygmunt Wilk
      1 338 (0,55%)
    3. 3 Anna Barbara Grus
      1 851 (0,76%)
    4. 5 Jerzy Stanisław Wojewódzki
      0 (0%)
    5. 4 Małgorzata Zapiór
      344 (0,14%)
    6. 6 Agnieszka Zofia Czapelka
      748 (0,31%)
    7. 7 Agnieszka Stefańska
      502 (0,21%)
    8. 8 Małgorzata Bożena Sobol
      606 (0,25%)
    9. 9 Mariusz Krzysztof Poloczek
      1 749 (0,72%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Henryka Krystyna Janik
      1 295 (0,53%)
    2. 4 Anna Imielińska
      1 712 (0,71%)
    3. 2 Adrian Maciej Styczeń
      900 (0,37%)
    4. 5 Lilia Zdzisława Brącel
      562 (0,23%)
    5. 6 Jarosław Adamczyk
      1 560 (0,64%)
    6. 1 Tomasz Leszek Nawrocki
      4 615 (1,90%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ NARODU - WSPÓLNOTA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Anna Maria Bednarek
      443 (0,18%)
    2. 1 Marek Krzysztof Janik
      476 (0,20%)
    3. 4 Marek Artur Czapkowicz
      63 (0,03%)
    4. 3 Jadwiga Olga Kolibaj
      111 (0,05%)
    5. 5 Bogdan Leon Gizdoń
      219 (0,09%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Zbigniew Jerzy Przedpełski
      25 372 (10,45%)
    2. 2 Bartłomiej Leszek Kowalski
      9 666 (3,98%)
    3. 5 Wioletta Maria Koper-Staszowska
      4 492 (1,85%)
    4. 6 Dominika Monika Roj
      5 113 (2,11%)
    5. 9 Lesław Zbigniew Ordon
      2 980 (1,23%)
    6. 3 Józef Jan Kubica
      9 440 (3,89%)
    7. 7 Irena Maria Kocurek
      3 119 (1,28%)
    8. 8 Magdalena Patrycja Urbaniak-Leśniak
      2 364 (0,97%)
    9. 4 Tomasz Jan Olszewski
      8 615 (3,55%)

    Okręg 5

    miasta: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zabrze

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Teresa Wiesława Sadowska
      576 (0,29%)
    2. 1 Andrzej Jan Lekston
      6 050 (3,03%)
    3. 3 Agnieszka Bedlińska
      766 (0,38%)
    4. 2 Jolanta Ewa Szcześniak
      1 829 (0,92%)
    5. 4 Wojciech Musiałek
      542 (0,27%)
    6. 5 Elżbieta Teresa Dikta
      344 (0,17%)
    7. 7 Ryszard Sławomir Olek
      571 (0,29%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Grzegorz Aleksander Frejno
      131 (0,07%)
    2. 6 Joanna Magdalena Smakowska
      97 (0,05%)
    3. 4 Urszula Kuryło
      263 (0,13%)
    4. 5 Michał Andrzej Baborski
      132 (0,07%)
    5. 7 Arnold Paweł Czupryna
      125 (0,06%)
    6. 8 Paweł Mikołaj Podemski
      92 (0,05%)
    7. 3 Agata Judyta Sikora
      326 (0,16%)
    8. 1 Mateusz Fiedorowicz
      1 022 (0,51%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Marcelina Monika Zawisza
      1 653 (0,83%)
    2. 7 Michał Mysior
      139 (0,07%)
    3. 4 Bartłomiej Brzozowiec
      158 (0,08%)
    4. 2 Marek Henryk Maślanka
      355 (0,18%)
    5. 3 Katarzyna Jolanta Zelwor
      169 (0,08%)
    6. 5 Anna Małgorzata Kraszyna
      214 (0,11%)
    7. 8 Rafał Dariusz Frelek
      125 (0,06%)
    8. 6 Marcin Karol Konopnicki
      124 (0,06%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLONZOKI RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Małgorzata Teresa Markowska
      1 002 (0,50%)
    2. 8 Oliwia Agnieszka Rduch
      1 380 (0,69%)
    3. 5 Jolanta Cichocka-Orłowska
      1 944 (0,97%)
    4. 2 Witold Kazimierz Berus
      1 829 (0,92%)
    5. 3 Jerzy Alojzy Mercik
      3 886 (1,95%)
    6. 7 Krzysztof Marek Joniec
      782 (0,39%)
    7. 1 Leon Swaczyna
      5 213 (2,61%)
    8. 4 Dawid Rafał Jasiura
      601 (0,30%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Urszula Magdalena Koszutska
      8 558 (4,28%)
    2. 2 Iwona Zofia Dudko-Pawłowska
      6 363 (3,19%)
    3. 7 Edyta Stanisława Liszka
      2 677 (1,34%)
    4. 6 Sebastian Paweł Bryłka
      1 547 (0,77%)
    5. 1 Maciej Paweł Kolon
      19 993 (10,01%)
    6. 5 Marek Stanisław Kopel
      12 090 (6,05%)
    7. 4 Janusz Paweł Pasternak
      6 612 (3,31%)
    8. 8 Wojciech Ryszard Niezgoda
      4 250 (2,13%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Adam Bernard Klacka
      4 720 (2,36%)
    2. 3 Jarosław Antoni Rejek
      780 (0,39%)
    3. 4 Aldona Halina Werner
      1 421 (0,71%)
    4. 7 Agnieszka Irena Szewczyk
      1 536 (0,77%)
    5. 2 Zbigniew Józef Domżalski
      2 290 (1,15%)
    6. 6 Anna Krystyna Gerstel
      534 (0,27%)
    7. 8 Marcin Wróblewski
      1 460 (0,73%)
    8. 5 Mirosław Gosiewski
      664 (0,33%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Bożena Krystyna Modzelewska
      310 (0,16%)
    2. 1 Michał Rafał Markiewka
      1 115 (0,56%)
    3. 4 Małgorzata Joanna Major
      241 (0,12%)
    4. 3 Marcin Michał Harendarczyk
      131 (0,07%)
    5. 6 Agnieszka Natalia Potoczek
      210 (0,11%)
    6. 8 Tomasz Marian Bomba
      469 (0,23%)
    7. 7 Filip Hailli Sesay
      110 (0,06%)
    8. 5 Artur Tomasz Neukirch
      170 (0,09%)

    KOMITET WYBORCZY INICJATYWA OBYWATELSKA POWIATU TARNOGÓRSKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Barbara Małgorzata Klimek
      322 (0,16%)
    2. 2 Kornelia Maria Aplik
      213 (0,11%)
    3. 6 Tomasz Jan Krzempek
      114 (0,06%)
    4. 3 Michał Adam Głogowski
      423 (0,21%)
    5. 5 Antoni Stefan Rogulski
      167 (0,08%)
    6. 4 Aneta Jadwiga Kielar
      213 (0,11%)
    7. 7 Joanna Teresa Sobczyk
      684 (0,34%)
    8. 1 Tomasz Michał Kik
      702 (0,35%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Tomasz Wojciech Szulc
      842 (0,42%)
    2. 3 Jolanta Lucyna Skorupa
      677 (0,34%)
    3. 2 Joachim Józef Otte
      1 609 (0,81%)
    4. 4 Janusz Józef Dubiel
      1 076 (0,54%)
    5. 8 Jowita Trzaska
      476 (0,24%)
    6. 5 Anna Katarzyna Kubica
      831 (0,42%)
    7. 6 Katarzyna Marta Elias
      222 (0,11%)
    8. 1 Henryk Krzysztof Mercik
      5 782 (2,89%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Anna Małgorzata Łukaszczyk
      1 521 (0,76%)
    2. 3 Grażyna Danuta Kulik
      708 (0,35%)
    3. 4 Magdalena Agnieszka Bula
      446 (0,22%)
    4. 2 Krystian Zygmunt Mrukwa
      281 (0,14%)
    5. 5 Filip Dariusz Pawlak
      384 (0,19%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Józefa Maria Soroka
      88 (0,04%)
    2. 1 Piotr Leopold Litwa
      424 (0,21%)
    3. 2 Ewelina Małgorzata Małecka
      424 (0,21%)
    4. 3 Mirosława Tamara Polak-Jasiulek
      113 (0,06%)
    5. 7 Marlena Muras
      105 (0,05%)
    6. 5 Sebastian Marcin Szostok
      297 (0,15%)
    7. 8 Jarosław Zdzisław Praclewski
      56 (0,03%)
    8. 4 Iwona Weronika Wypior
      240 (0,12%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Dariusz Józef Maciąg
      295 (0,15%)
    2. 1 Dariusz Roman Bochenek
      2 861 (1,43%)
    3. 4 Jadwiga Sabina Stalmach
      326 (0,16%)
    4. 2 Aneta Urszula Skworc
      622 (0,31%)
    5. 5 Janusz Redełkiewicz
      194 (0,10%)
    6. 6 Aneta Łakota
      313 (0,16%)
    7. 8 Krystyna Anna Palej
      295 (0,15%)
    8. 7 Adam Jarosław Bokuniewicz
      117 (0,06%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Alicja Anna Kozyra
      2 014 (1,01%)
    2. 1 Izabela Matylda Gołaszczyk-Sobczyk
      2 918 (1,46%)
    3. 5 Michał Andrzej Babicz
      820 (0,41%)
    4. 2 Marek Andrzej Zajkowski
      874 (0,44%)
    5. 4 Delfina Nowak
      1 068 (0,53%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Rafał Kandziora
      25 971 (13,00%)
    2. 2 Mariusz Andrzej Wal
      4 513 (2,26%)
    3. 3 Alina Edyta Nowak
      6 733 (3,37%)
    4. 4 Teresa Maria Wróbel
      4 171 (2,09%)
    5. 5 Dariusz Jarosław Iskanin
      6 061 (3,03%)
    6. 6 Anna Joanna Borówka
      3 528 (1,77%)
    7. 7 Piotr Jan Palka
      3 556 (1,78%)
    8. 8 Marcin Antoni Tomecki
      2 367 (1,18%)

    Okręg 6

    miasto: Częstochowa; powiaty: częstochowski, kłobucki, myszkowski

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Mariusz Dominik Ogończyk
      1 319 (0,60%)
    2. 6 Małgorzata Elżbieta Majer
      2 738 (1,24%)
    3. 4 Grzegorz Mieczysław Sikorski
      1 867 (0,84%)
    4. 3 Gabriela Łacna
      3 419 (1,54%)
    5. 1 Marek Paweł Balt
      24 225 (10,94%)
    6. 5 Jolanta Pelagia Tromczyńska
      988 (0,45%)
    7. 2 Wojciech Jan Konieczny
      7 045 (3,18%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Kamil Mikołaj Stolarski
      374 (0,17%)
    2. 3 Agata Maria Janoska-Grabowska
      288 (0,13%)
    3. 4 Aleksandra Łucja Błasińska
      167 (0,08%)
    4. 5 Artur Jerzy Szulik
      165 (0,07%)
    5. 1 Dawid Franciszek Gieroń
      902 (0,41%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Magdalena Mirella Żołnowska
      465 (0,21%)
    2. 1 Dominik Jakub Puchała
      1 263 (0,57%)
    3. 6 Agnieszka Alina Szafarowicz
      348 (0,16%)
    4. 4 Agata Olga Chudalewska
      258 (0,12%)
    5. 5 Jacek Andrzej Malinowski
      174 (0,08%)
    6. 3 Krzysztof Andrzej Brzózka
      725 (0,33%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Radosław Leszek Panas
      2 995 (1,35%)
    2. 1 Marta Maria Salwierak
      15 556 (7,03%)
    3. 4 Mariusz Andrzej Zaczkowski
      2 394 (1,08%)
    4. 6 Agnieszka Ewa Brzozowska
      1 624 (0,73%)
    5. 5 Katarzyna Anna Bigosińska
      1 235 (0,56%)
    6. 2 Krystian Paweł Zamorowski
      1 936 (0,87%)
    7. 7 Andrzej Szewiński
      13 462 (6,08%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Włodzimierz Bogdan Skalik
      7 898 (3,57%)
    2. 5 Magdalena Sylwia Szymanek
      1 736 (0,78%)
    3. 2 Jurand Damian Bień
      1 682 (0,76%)
    4. 4 Rafał Adrian Gawenda
      1 311 (0,59%)
    5. 6 Sandra Maria Palt-Dorobisz
      396 (0,18%)
    6. 3 Monika Aleksandra Kumor
      1 977 (0,89%)
    7. 7 Marcin Krzysztof Najman
      2 419 (1,09%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Klaudia Maria Trąbska
      223 (0,10%)
    2. 3 Igor Adam Wojnowski
      250 (0,11%)
    3. 7 Ewa Maria Palacz
      295 (0,13%)
    4. 5 Patrycja Katarzyna Szczupak
      233 (0,11%)
    5. 1 Jacek Adam Pawlikowski
      1 366 (0,62%)
    6. 4 Wiktor Dominik Polak
      430 (0,19%)
    7. 2 Sławomir Marek Wnuczek
      374 (0,17%)

    KOMITET WYBORCZY INICJATYWA OBYWATELSKA POWIATU TARNOGÓRSKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Szymon Paweł Kołodziejczyk
      444 (0,20%)
    2. 4 Dorota Anna Orzechowska
      382 (0,17%)
    3. 3 Stanisław Adam Suchanek
      290 (0,13%)
    4. 1 Elżbieta Gabriela Bryła
      1 006 (0,45%)
    5. 2 Marcin Piotr Starczewski
      467 (0,21%)
    6. 6 Sylwia Barbara Madejska
      312 (0,14%)
    7. 7 Justyna Anna Pietryga
      255 (0,12%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Cezary Patryk Świtała
      285 (0,13%)
    2. 1 Waldemar Murek
      317 (0,14%)
    3. 2 Mariusz Wojciech Janicki
      260 (0,12%)
    4. 3 Paweł Stanisław Szczytkowski
      129 (0,06%)
    5. 5 Mariola Macherzyńska
      253 (0,11%)
    6. 6 Ewa Maria Forreiter
      95 (0,04%)
    7. 4 Wiesława Maria Maciorowska
      99 (0,04%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Katarzyna Anna Musiałczyk
      743 (0,34%)
    2. 3 Mirela Ewa Sołtysik
      467 (0,21%)
    3. 2 Tomasz Jacek Knot
      288 (0,13%)
    4. 4 Marek Dariusz Sakowski
      276 (0,12%)
    5. 5 Elżbieta Krystyna Grabowska
      571 (0,26%)
    6. 6 Jakub Kazimierz Janik
      424 (0,19%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Andrzej Jakóbczyk
      563 (0,25%)
    2. 4 Elżbieta Krzysztofa Spych
      99 (0,04%)
    3. 3 Anna Stanisława Kocjasz
      89 (0,04%)
    4. 5 Agnieszka Elżbieta Rzeszutek
      128 (0,06%)
    5. 1 Michał Stanisław Figlus
      188 (0,08%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Piotr Janusz Kosela
      2 470 (1,12%)
    2. 3 Anna Nowicka
      3 072 (1,39%)
    3. 5 Bernadetta Barbara Niemczyk
      844 (0,38%)
    4. 1 Stanisław Gmitruk
      11 803 (5,33%)
    5. 4 Małgorzata Ewa Gałuszka
      1 531 (0,69%)
    6. 6 Andrzej Franciszek Kucharczyk
      1 291 (0,58%)
    7. 7 Grzegorz Boski
      2 745 (1,24%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Agata Ewelina Luks
      719 (0,32%)
    2. 7 Paweł Zbigniew Mizgalski
      1 202 (0,54%)
    3. 5 Beata Bogus
      1 046 (0,47%)
    4. 2 Martyna Maria Maranda
      2 913 (1,32%)
    5. 1 Janusz Henryk Krakowian
      3 958 (1,79%)
    6. 4 Marcin Robert Lisowski
      1 142 (0,52%)
    7. 6 Elżbieta Maria Strach
      737 (0,33%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Piotr Bogdan Bańka
      16 925 (7,65%)
    2. 1 Beata Dorota Kocik
      26 389 (11,92%)
    3. 3 Monika Fajer
      10 916 (4,93%)
    4. 4 Roman Ludwik Borecki
      4 249 (1,92%)
    5. 7 Andrzej Perliński
      6 605 (2,98%)
    6. 5 Maciej Paweł Zielonka
      3 961 (1,79%)
    7. 6 Teresa Włosowicz
      1 897 (0,86%)

    Okręg 7

    miasta na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec; powiaty: będziński, zawierciański

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Rafał Damian Porc
      11 488 (4,12%)
    2. 3 Bożena Ewa Borowiec
      5 860 (2,10%)
    3. 2 Zbigniew Tomasz Jaskiernia
      5 659 (2,03%)
    4. 5 Zbigniew Tadeusz Łukasik
      4 247 (1,52%)
    5. 7 Rafał Jan Pietrzyk
      3 673 (1,32%)
    6. 8 Magdalena Monika Kot
      2 337 (0,84%)
    7. 4 Anna Ewa Filik
      1 398 (0,50%)
    8. 6 Izabela Katarzyna Gajos
      2 156 (0,77%)
    9. 9 Ewa Łatak
      1 952 (0,70%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Krzysztof Adam Pałka
      725 (0,26%)
    2. 5 Elżbieta Halina Knetig
      110 (0,04%)
    3. 3 Renata Aleksandra Cygan
      370 (0,13%)
    4. 7 Olga Kinga Klarczyńska
      431 (0,15%)
    5. 6 Krzysztof Mirosław Herman
      287 (0,10%)
    6. 1 Paweł Michał Mazur
      2 754 (0,99%)
    7. 4 Paweł Wiesław Szmigiel
      240 (0,09%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jakub Henryk Tesluk
      1 202 (0,43%)
    2. 2 Urszula Czajer
      636 (0,23%)
    3. 8 Sebastian Jakub Czajer
      171 (0,06%)
    4. 3 Jacek Kustrzycki
      254 (0,09%)
    5. 6 Aleksandra Maria Granat
      420 (0,15%)
    6. 5 Damian Mariusz Domagała
      810 (0,29%)
    7. 7 Mateusz Paweł Magiera
      377 (0,14%)
    8. 4 Katarzyna Zofia Kawoń
      340 (0,12%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 9 Dominik Adam Łężak
      2 242 (0,80%)
    2. 1 Wojciech Paweł Saługa
      42 676 (15,32%)
    3. 2 Mirosław Jerzy Mazur
      12 235 (4,39%)
    4. 3 Iwona Aneta Jelonek
      6 458 (2,32%)
    5. 4 Katarzyna Karolina Stachowicz
      19 704 (7,07%)
    6. 7 Marcin Bernard Janeczek
      1 976 (0,71%)
    7. 5 Teresa Wąsowicz
      3 734 (1,34%)
    8. 6 Anna Krystyna Zakrzewska-Zamora
      3 196 (1,15%)
    9. 8 Paweł Kazimierz Lejman
      1 332 (0,48%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Karolina Malwina Kosik
      999 (0,36%)
    2. 3 Artur Wilk
      3 147 (1,13%)
    3. 4 Paweł Dratwa
      972 (0,35%)
    4. 1 Marcin Grzegorz Góralczyk
      8 172 (2,93%)
    5. 2 Agnieszka Janina Krasicka
      1 656 (0,59%)
    6. 6 Andrzej Jacek Smogór
      406 (0,15%)
    7. 7 Aleksandra Barbara Łyczykowska
      408 (0,15%)
    8. 8 Anna Łabuś
      1 701 (0,61%)
    9. 9 Andrzej Marek Duda
      1 645 (0,59%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Dominik Łukasz Charasim
      1 528 (0,55%)
    2. 2 Izabela Katarzyna Krupa-Szczęsny
      493 (0,18%)
    3. 3 Dawid Andrzej Matysiak
      256 (0,09%)
    4. 5 Zofia Kucharska
      329 (0,12%)
    5. 6 Artur Robert Budzyński
      316 (0,11%)
    6. 4 Damian Mariusz Kluz
      291 (0,10%)
    7. 7 Anna Kornelia Kowalczyk
      268 (0,10%)
    8. 8 Marcin Tomasz Galus
      309 (0,11%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Zuzanna Izabela Jakubowska
      279 (0,10%)
    2. 2 Paweł Zbigniew Graja
      152 (0,05%)
    3. 6 Elżbieta Barbara Brachman
      59 (0,02%)
    4. 4 Rafał Michał Bubel
      350 (0,13%)
    5. 1 Leon Sładek
      313 (0,11%)
    6. 5 Maria Małysz
      483 (0,17%)
    7. 9 Anetta Małgorzata Skrzypek
      345 (0,12%)
    8. 7 Jolanta Ewa Sładek
      93 (0,03%)
    9. 8 Lesław Janusz Bandurowski
      39 (0,01%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Ewa Barbara Skotalczyk
      1 945 (0,70%)
    2. 2 Wiesław Mieczysław Hołysz
      232 (0,08%)
    3. 3 Joanna Agnieszka Magner-Chrobak
      521 (0,19%)
    4. 4 Marek Józef Bartoń
      322 (0,12%)
    5. 5 Wiktoria Elżbieta Grabowska
      831 (0,30%)
    6. 6 Mariusz Paweł Drozdowski
      536 (0,19%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Sławomir Marian Szastak
      125 (0,04%)
    2. 9 Zofia Bauza
      190 (0,07%)
    3. 1 Krzysztof Sarecki
      526 (0,19%)
    4. 2 Hanna Maria Figlus
      346 (0,12%)
    5. 7 Krzysztof Władysław Piskorski
      140 (0,05%)
    6. 3 Waldemar Bartłomiej Turlej
      133 (0,05%)
    7. 4 Elżbieta Anna Małota
      380 (0,14%)
    8. 5 Krystyna Klekot
      125 (0,04%)
    9. 6 Jerzy Marian Bednarz
      261 (0,09%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKIE RODZINY RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Przemysław Tomasz Olborski
      202 (0,07%)
    2. 4 Iwona Joanna Husarz
      684 (0,25%)
    3. 2 Krystyna Barbara Wiecha
      466 (0,17%)
    4. 1 Stanisław Szota
      1 126 (0,40%)
    5. 5 Izabela Katarzyna Trzaska
      855 (0,31%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Witold Janusz Klepacz
      2 931 (1,05%)
    2. 2 Justyna Katarzyna Janosik
      3 119 (1,12%)
    3. 3 Joanna Jadwiga Ślusarczyk
      1 315 (0,47%)
    4. 4 Marcin Tomasz Krzykawski
      574 (0,21%)
    5. 9 Tadeusz Antoni Kmiecik
      684 (0,25%)
    6. 8 Teresa Ewa Zielińska
      663 (0,24%)
    7. 5 Krzysztof Szlachta
      1 378 (0,49%)
    8. 6 Grażyna Gąsecka
      502 (0,18%)
    9. 7 Robert Adam Kurasiński
      187 (0,07%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Katarzyna Anna Tomala
      2 605 (0,94%)
    2. 1 Anna Elżbieta Styczeń
      4 909 (1,76%)
    3. 2 Patrycja Magdalena Zmelty
      568 (0,20%)
    4. 6 Agnieszka Wnuk
      5 133 (1,84%)
    5. 4 Zbigniew Jan Pikos
      608 (0,22%)
    6. 5 Adam Jarosław Kowalewski
      801 (0,29%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Małgorzata Wioletta Zarychta-Surówka
      6 804 (2,44%)
    2. 1 Maria Materla
      33 206 (11,92%)
    3. 4 Marcin Henryk Kozik
      6 108 (2,19%)
    4. 7 Łukasz Curyło
      5 599 (2,01%)
    5. 3 Aleksander Remigiusz Wencel
      5 981 (2,15%)
    6. 5 Bożena Grażyna Szydlik
      4 268 (1,53%)
    7. 8 Krzysztof Sylwester Fijałkowski
      1 814 (0,65%)
    8. 6 Beata Elżbieta Cieślik
      5 930 (2,13%)
    9. 9 Jadwiga Baczyńska
      6 514 (2,34%)

    Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

    Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

    Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

    Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

    Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

    Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

    Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

    Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

    Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

    Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

    Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

    Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

    Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

    Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

    Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

    Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

    Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

    Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

    Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

    Wideo

    Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Najczęściej komentowane

    Warto zobaczyć

    Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

    Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

    Żona potrzebna od zaraz - 18 listopada w Filharmonii Opolskiej

    Żona potrzebna od zaraz - 18 listopada w Filharmonii Opolskiej

    Wkoło Opolskiego - serwis turystyczny, z którym odwiedzisz najciekawsze zakątki naszego regionu

    Wkoło Opolskiego - serwis turystyczny, z którym odwiedzisz najciekawsze zakątki naszego regionu

    Sonda

    Czy przystąpisz do Pracowniczych Planów Kapitałowych?

    Najczęściej czytane