Wyniki wyborów 2018 do sejmiku województwa - kujawsko-pomorskie

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    Miasto Bydgoszcz

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Roman Alojzy Wawrzonkoski
      46 (0,03%)
    2. 5 Beata Barbara Bojko
      225 (0,16%)
    3. 6 Marcin Paweł Wolniewicz
      87 (0,06%)
    4. 3 Barbara Maria Tyczyńska-Hoffmann
      145 (0,10%)
    5. 1 Karolina Kozłowska
      1 207 (0,87%)
    6. 2 Mariusz Janik
      482 (0,35%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Ewa Maria Niedbalska
      474 (0,34%)
    2. 1 Ewa Teresa Ankiewicz-Jasińska
      1 089 (0,79%)
    3. 3 Anna Bernadeta Błasik
      273 (0,20%)
    4. 4 Jolanta Gradek
      244 (0,18%)
    5. 5 Wojciech Waldemar Kokoszczyński
      155 (0,11%)
    6. 6 Łukasz Drzycimski
      204 (0,15%)
    7. 7 Paweł Maksymilian Sankowski
      455 (0,33%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Halina Agnieszka Rępuszewska
      255 (0,18%)
    2. 1 Karol Krzysztof Kwiatkowski
      3 677 (2,66%)
    3. 3 Barbara Kotulska
      1 012 (0,73%)
    4. 2 Marek Władysław Kowalczyk
      625 (0,45%)
    5. 6 Przemysław Jan Proczek
      241 (0,17%)
    6. 7 Malwina Siewierska
      671 (0,49%)
    7. 4 Sławomir Kuglarz
      503 (0,36%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Dorota Małgorzata Karp
      230 (0,17%)
    2. 2 Magdalena Durczak
      387 (0,28%)
    3. 1 Daniel Przemysław Kaszubowski
      666 (0,48%)
    4. 5 Zdzisław Ryszard Kaszubowski
      114 (0,08%)
    5. 4 Paulina Maria Chechła
      203 (0,15%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Michał Wojciech Grzybowski
      2 803 (2,03%)
    2. 7 Łukasz Marcin Krupa
      5 096 (3,68%)
    3. 4 Radosława Maria Staszak-Kowalska
      3 672 (2,66%)
    4. 5 Natalia Maria Falkowska-Wierczewska
      3 422 (2,47%)
    5. 6 Bogna Małgorzata Wojciechowska-Blachowska
      1 896 (1,37%)
    6. 1 Zbigniew Wiktor Ostrowski
      17 723 (12,82%)
    7. 2 Roman Franciszek Jasiakiewicz
      26 379 (19,07%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Michał Krzemkowski
      17 043 (12,32%)
    2. 2 Anna Marta Jędryka
      4 087 (2,96%)
    3. 3 Paulina Wenderlich
      4 811 (3,48%)
    4. 6 Anna-Maria Szymańska
      1 673 (1,21%)
    5. 4 Bronisław Pastuszewski
      3 714 (2,69%)
    6. 5 Teresa Misiewicz
      1 392 (1,01%)
    7. 7 Konstanty Dombrowicz
      7 269 (5,26%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Ewa Maria Wiczyńska
      169 (0,12%)
    2. 3 Łukasz Maciej Górnecki
      79 (0,06%)
    3. 5 Marta Elżbieta Mierzyńska
      112 (0,08%)
    4. 1 Leszek Zieliński
      261 (0,19%)
    5. 2 Franciszek Kazimierz Gładykowski
      65 (0,05%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Natalia Marta Tyrańska
      143 (0,10%)
    2. 4 Dorota Elżbieta Rutkowska-Spicera
      147 (0,11%)
    3. 3 Roman Kazimierz Puchowski
      117 (0,08%)
    4. 1 Cyprian Kamil Sajna
      1 021 (0,74%)
    5. 2 Konrad Kamil Biruta
      207 (0,15%)
    6. 6 Monika Paulina Franke
      122 (0,09%)
    7. 7 Mikołaj Dariusz Huzar
      138 (0,10%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Waldemar Wojtecki
      713 (0,52%)
    2. 5 Przemysław Królikowski
      83 (0,06%)
    3. 2 Bogdan Jan Smeja
      174 (0,13%)
    4. 3 Jolanta Maria Fischer
      117 (0,08%)
    5. 4 Katarzyna Beata Królikowska
      126 (0,09%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Mirosław Andrzej Kozłowicz
      1 294 (0,94%)
    2. 3 Danuta Halina Deja
      1 340 (0,97%)
    3. 4 Waldemar Lipiński
      355 (0,26%)
    4. 5 Agnieszka Aleksandra Balcer
      723 (0,52%)
    5. 1 Jan Józef Szopiński
      9 473 (6,85%)
    6. 6 Zbigniew Milej
      508 (0,37%)
    7. 7 Małgorzata Teresa Tylicka
      1 079 (0,78%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Roman Paweł Potocki
      736 (0,53%)
    2. 1 Jacek Waldemar Lebiedziński
      1 318 (0,95%)
    3. 5 Tamara Trzebuchowska
      426 (0,31%)
    4. 4 Maciej Andrzej Graczyk
      559 (0,40%)
    5. 3 Agnieszka Magdalena Chudzińska
      1 247 (0,90%)
    6. 6 Cezary Kołakowski
      264 (0,19%)
    7. 7 Iwona Dorota Osiadacz
      527 (0,38%)

    Okręg 2

    Powiaty: bydgoski, sępoleński, świecki, tucholski

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Damian Rzadkiewicz
      176 (0,16%)
    2. 4 Leszek Andrzej Hejne
      188 (0,17%)
    3. 3 Anna Marta Ejankowska
      335 (0,30%)
    4. 1 Aleksandra Justyna Smolaga
      670 (0,60%)
    5. 2 Stanisław Baranik
      205 (0,18%)
    6. 5 Marta Agata Chojnacka
      765 (0,69%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Sławomir Stanisław Kuczyński
      1 362 (1,22%)
    2. 1 Agnieszka Maria Kłopotek
      8 745 (7,85%)
    3. 2 Ewa Monika Mes
      5 795 (5,20%)
    4. 4 Hanna Maria Drewka
      1 171 (1,05%)
    5. 5 Krzysztof Janusz Różański
      835 (0,75%)
    6. 6 Jadwiga Zofia Pik
      646 (0,58%)
    7. 7 Zbigniew Paweł Kruczyński
      792 (0,71%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Maciej Andrzej Feddek
      845 (0,76%)
    2. 1 Marek Lewandowski
      4 020 (3,61%)
    3. 3 Anna Maria Balcerowicz
      722 (0,65%)
    4. 6 Rafał Jakub Hoffmann
      743 (0,67%)
    5. 5 Dorota Maria Gęza
      512 (0,46%)
    6. 4 Maja Anna Kurlandt-Oświecińska
      518 (0,47%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jarosław Paweł Katulski
      14 499 (13,02%)
    2. 4 Grzegorz Gaca
      3 980 (3,57%)
    3. 3 Piotr Stelmach
      2 347 (2,11%)
    4. 5 Justyna Anna Parii-Fryszke
      1 757 (1,58%)
    5. 2 Tadeusz Grzegorz Pogoda
      12 713 (11,41%)
    6. 7 Hanna Krystyna Szramka
      1 514 (1,36%)
    7. 6 Ewa Marta Bukowska
      2 237 (2,01%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Żaneta Katarzyna Śrubkowska
      735 (0,66%)
    2. 3 Marzena Maria Litwinowicz
      3 060 (2,75%)
    3. 2 Jacek Antoni Chmarzyński
      5 642 (5,07%)
    4. 1 Marek Leon Witkowski
      13 380 (12,01%)
    5. 5 Elżbieta Maria Kwiatkowska
      2 574 (2,31%)
    6. 7 Leszek Piotr Kaczyński
      3 836 (3,44%)
    7. 4 Wacław Antoni Kropiński
      2 004 (1,80%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Katarzyna Maria Nartowska
      409 (0,37%)
    2. 2 Jerzy Andrzej Zając
      429 (0,39%)
    3. 3 Mariusz Marcin Krasicki
      225 (0,20%)
    4. 4 Anna Krystyna Konieczna
      470 (0,42%)
    5. 5 Danuta Stanowicka
      272 (0,24%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Krzysztof Michał Spinek
      171 (0,15%)
    2. 5 Agnieszka Iwona Zagert
      272 (0,24%)
    3. 1 Tomasz Jacek Bethke
      962 (0,86%)
    4. 4 Alicja Anna Trojan
      354 (0,32%)
    5. 6 Teresa Maria Woźniak
      471 (0,42%)
    6. 3 Adrian Treder
      264 (0,24%)
    7. 7 Wojciech Sypniewski
      1 073 (0,96%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Piotr Jarosz
      967 (0,87%)
    2. 4 Renata Maria Kisiel
      656 (0,59%)
    3. 1 Ryszard Edwin Molus
      2 024 (1,82%)
    4. 3 Benedykt Jan Kluczka
      646 (0,58%)
    5. 5 Anna Maria Grobelna
      1 013 (0,91%)

    KOMITET WYBORCZY ZWIĄZKU SŁOWIAŃSKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Żaneta Anna Talkowska
      117 (0,11%)
    2. 6 Patryk Zakrzewski
      249 (0,22%)
    3. 3 Bożena Maria Ziemkowska
      168 (0,15%)
    4. 1 Monika Skubakowska
      329 (0,30%)
    5. 4 Rafał Krzysztof Rutkowski
      349 (0,31%)
    6. 2 Maciej Banaszkiewicz
      167 (0,15%)

    Okręg 3

    Miasto Grudziądz, powiaty: brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, rypiński, wąbrzeski

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Michał Ryszard Musielak
      330 (0,27%)
    2. 2 Katarzyna Pałgan
      149 (0,12%)
    3. 3 Piotr Paweł Nowacki
      267 (0,21%)
    4. 5 Paweł Mateusz Bytner
      417 (0,34%)
    5. 4 Joanna Anuszewska
      519 (0,42%)
    6. 7 Jarosław Anuszewski
      207 (0,17%)
    7. 6 Wiesława Renata Stelmaszyk
      101 (0,08%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Ryszard Jakub Bober
      14 149 (11,37%)
    2. 2 Paweł Zgórzyński
      5 299 (4,26%)
    3. 3 Anna Pastuszka
      1 271 (1,02%)
    4. 4 Marzena Ewa Rachubińska
      1 362 (1,09%)
    5. 5 Marian Sobiesław Piątek
      1 311 (1,05%)
    6. 6 Jadwiga Szatkowska
      704 (0,57%)
    7. 7 Zbigniew Jerzy Olech
      948 (0,76%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Agnieszka Hanna Matyjasik
      3 652 (2,94%)
    2. 3 Dariusz Rafał Ryl
      471 (0,38%)
    3. 4 Mariusz Gołębiewski
      765 (0,61%)
    4. 2 Marek Jerzy Grzybowski
      1 660 (1,33%)
    5. 5 Eliza Mróz
      845 (0,68%)
    6. 6 Małgorzata Sokołowska-Krysiewicz
      433 (0,35%)
    7. 7 Paweł Bartłomiej Grabowski
      1 014 (0,82%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Grażyna Joanna Ziółkowska
      889 (0,71%)
    2. 1 Marcin Franciszek Kostrzyński
      812 (0,65%)
    3. 3 Magdalena Justyna Szczepańska
      370 (0,30%)
    4. 4 Julietta Wasielewska-Kaszubowska
      296 (0,24%)
    5. 5 Adam Tatarek
      200 (0,16%)
    6. 6 Arkadiusz Jastrzębski
      266 (0,21%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Kamil Sebastian Heyka
      4 252 (3,42%)
    2. 4 Barbara Marianna Wasiluk
      1 405 (1,13%)
    3. 2 Robert Malinowski
      9 415 (7,57%)
    4. 3 Anna Katarzyna Sawicka
      3 299 (2,65%)
    5. 6 Beata Stanisława Zaczeniuk-Zaremba
      303 (0,24%)
    6. 5 Jarosław Czesław Durszewicz
      414 (0,33%)
    7. 7 Michał Marek Czepek
      8 902 (7,15%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Małgorzata Beata Taranowicz
      14 526 (11,68%)
    2. 3 Andrzej Lech Szalkowski
      5 301 (4,26%)
    3. 2 Marek Hildebrandt
      9 986 (8,03%)
    4. 4 Dariusz Ryszard Malinowski
      2 442 (1,96%)
    5. 7 Marzena Małgorzata Ratyńska
      1 821 (1,46%)
    6. 6 Małgorzata Genowefa Klimek
      2 550 (2,05%)
    7. 5 Paweł Edward Jankiewicz
      1 765 (1,42%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Marek Bolesław Duszyński
      1 616 (1,30%)
    2. 6 Katarzyna Kłosowska
      532 (0,43%)
    3. 4 Elżbieta Kamila Kartal
      139 (0,11%)
    4. 3 Roman Stanisław Aniołkowski
      416 (0,33%)
    5. 5 Krystyna Teresa Prejs
      215 (0,17%)
    6. 2 Mariusz Mierzyński
      296 (0,24%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Paweł Zwoliński
      663 (0,53%)
    2. 1 Agnieszka Katarzyna Borsuk-De Moor
      572 (0,46%)
    3. 4 Tomasz Walczuk
      264 (0,21%)
    4. 3 Tomasz Krzysztof Ziółkowski
      361 (0,29%)
    5. 5 Aleksandra Łasińska
      351 (0,28%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jerzy Jan Wenderlich
      11 157 (8,97%)
    2. 2 Krzysztof Marek Jakubiak
      450 (0,36%)
    3. 7 Katarzyna Ewa Hapka
      350 (0,28%)
    4. 4 Maria Stanisława Małkiewicz
      447 (0,36%)
    5. 3 Henryka Zawadzka
      806 (0,65%)
    6. 5 Bożena Wojciechowska
      415 (0,33%)
    7. 6 Leszek Jerzy Lewczuk
      279 (0,22%)

    Okręg 4

    Miasto Toruń, powiaty: chełmiński, toruński

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Magdalena Anna Iwanicka
      200 (0,14%)
    2. 1 Paulina Matysiak
      1 094 (0,79%)
    3. 4 Tomasz Szymon Markiewka
      144 (0,10%)
    4. 2 Artur Eichhorst
      184 (0,13%)
    5. 5 Katarzyna Anna Starzyńska
      120 (0,09%)
    6. 3 Iwona Joanna Macioszek
      189 (0,14%)
    7. 6 Rafał Artur Derda
      191 (0,14%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Paweł Cieszyński
      805 (0,58%)
    2. 1 Andrzej Ignacy Gross
      1 910 (1,37%)
    3. 4 Małgorzata Bogumiła Pociżnicka
      299 (0,22%)
    4. 5 Anna Maria Kubczak-Kosicka
      201 (0,14%)
    5. 6 Stanisław Jan Wzorek
      317 (0,23%)
    6. 7 Sabina Smeja
      282 (0,20%)
    7. 3 Tomasz Łuczak
      439 (0,32%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Wojciech Lech Kowalski
      2 585 (1,86%)
    2. 2 Damian Rafał Kaczan
      445 (0,32%)
    3. 6 Marian Jan Szmania
      128 (0,09%)
    4. 3 Beata Rajczyk
      640 (0,46%)
    5. 7 Sebastian Mamrot
      573 (0,41%)
    6. 4 Halina Dykier
      264 (0,19%)
    7. 5 Agnieszka Szumilas-Hermanowicz
      363 (0,26%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jakub Andrzej Gołębiewski
      930 (0,67%)
    2. 3 Sylwester Tomasz Jankowski
      195 (0,14%)
    3. 5 Renata Elżbieta Wypij
      603 (0,43%)
    4. 4 Monika Aleksandra Chmarzyńska
      281 (0,20%)
    5. 2 Piotr Jacek Korpal
      296 (0,21%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Jacek Waldemar Warczygłowa
      1 021 (0,73%)
    2. 3 Leszek Stanisław Pluciński
      3 675 (2,64%)
    3. 5 Aneta Rzepka
      1 425 (1,03%)
    4. 4 Katarzyna Anna Lubańska
      3 371 (2,43%)
    5. 1 Piotr Franciszek Całbecki
      68 542 (49,33%)
    6. 7 Jacek Gajewski
      2 780 (2,00%)
    7. 6 Grażyna Maria Kasprowicz
      630 (0,45%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Mariusz Piotr Kałużny
      6 853 (4,93%)
    2. 1 Przemysław Tomasz Przybylski
      19 556 (14,07%)
    3. 3 Anna Łukaszewska
      2 920 (2,10%)
    4. 7 Wojciech Świtalski
      1 784 (1,28%)
    5. 4 Anna Bożena Szwed
      1 365 (0,98%)
    6. 6 Barbara Światkowska
      876 (0,63%)
    7. 5 Jacek Ryszard Szarszewski
      1 023 (0,74%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Leszek Benedykt Pilarski
      361 (0,26%)
    2. 2 Małgorzata Joanna Mierzyńska
      121 (0,09%)
    3. 3 Jarosław Benedykt Tomela
      89 (0,06%)
    4. 4 Rafał Edmund Bednarek
      105 (0,08%)
    5. 5 Ireneusz Nartowski
      26 (0,02%)
    6. 6 Nikoletta Anna Kasztelan
      98 (0,07%)
    7. 7 Anna Małgorzata Werner
      228 (0,16%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Sławomir Sosnowski
      275 (0,20%)
    2. 1 Adam Marcin Wierzbowski
      911 (0,66%)
    3. 4 Wojciech Mackojć
      224 (0,16%)
    4. 3 Beata Szyjkowska
      199 (0,14%)
    5. 5 Klaudia Natalia Kalinowska
      233 (0,17%)
    6. 6 Katarzyna Monika Wiśniewska
      256 (0,18%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Łukasz Marcin Szarski
      640 (0,46%)
    2. 2 Monika Maria Lisiecka
      143 (0,10%)
    3. 3 Wojciech Lisiecki
      98 (0,07%)
    4. 5 Jarosław Kubacki
      161 (0,12%)
    5. 4 Sandra Becker
      106 (0,08%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Tomasz Kruszyński
      684 (0,49%)
    2. 1 Magdalena Beata Osińska
      2 235 (1,61%)
    3. 2 Czesława Janina Augustinowicz
      561 (0,40%)
    4. 4 Stanisław Juszczyk
      192 (0,14%)
    5. 5 Danuta Kazimiera Fundela
      162 (0,12%)
    6. 6 Bożena Zofia Glinka
      244 (0,18%)
    7. 7 Józef Ziółkowski
      387 (0,28%)

    KOMITET WYBORCZY ZWIĄZKU SŁOWIAŃSKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Robert Mirosław Rutkowski
      125 (0,09%)
    2. 1 Ilona Renata Tabor
      181 (0,13%)
    3. 2 Joanna Teresa Rygielska
      134 (0,10%)
    4. 4 Tomasz Kulczycki
      71 (0,05%)
    5. 3 Patryk Adam Piórkowski
      85 (0,06%)
    6. 6 Magdalena Grajewska-Gajo
      113 (0,08%)

    Okręg 5

    Powiaty: inowrocławski, mogileński, nakielski, żniński

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Adam Andrzej Hoffmann
      1 263 (0,92%)
    2. 2 Teresa Warsicka
      148 (0,11%)
    3. 3 Michał Wysocki
      562 (0,41%)
    4. 4 Bogumiła Elżbieta Mierzwa
      183 (0,13%)
    5. 6 Martyna Dorota Dąbrowska
      476 (0,34%)
    6. 5 Robert Piotr Wyszomirski
      108 (0,08%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Dariusz Kurzawa
      16 581 (12,01%)
    2. 2 Ryszard Franciszek Kierzek
      5 281 (3,83%)
    3. 4 Danuta Maria Paluszak
      801 (0,58%)
    4. 3 Marek Daniel Domżała
      7 506 (5,44%)
    5. 5 Aleksandra Beata Pazderska
      771 (0,56%)
    6. 6 Barbara Maria Buzała
      1 603 (1,16%)
    7. 7 Eligiusz Patalas
      3 369 (2,44%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Tomasz Sikorowski
      2 442 (1,77%)
    2. 7 Sara Agata Piwowar
      863 (0,63%)
    3. 2 Sławomir Kazimierz Szeliga
      2 033 (1,47%)
    4. 4 Ryszard Synówka
      287 (0,21%)
    5. 3 Sławomira Janina Sukacz
      515 (0,37%)
    6. 5 Przemysław Andrzej Budniak
      347 (0,25%)
    7. 6 Marta Agnieszka Chechłowska-Lipińska
      275 (0,20%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Ewa Maria Borkowska
      456 (0,33%)
    2. 2 Anna Katarzyna Borkowska
      732 (0,53%)
    3. 1 Michał Marek Różański
      887 (0,64%)
    4. 3 Gertruda Kubalewska
      277 (0,20%)
    5. 5 Maciej Michał Czyżewski
      323 (0,23%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Jakub Waszak
      2 181 (1,58%)
    2. 1 Elżbieta Genowefa Piniewska
      16 949 (12,28%)
    3. 4 Juliusz Jakub Młodecki
      1 413 (1,02%)
    4. 2 Wojciech Szczęsny
      10 692 (7,75%)
    5. 5 Grzegorz Stanisław Szydłowski
      883 (0,64%)
    6. 6 Olga Brzezińska
      2 100 (1,52%)
    7. 7 Lidia Małgorzata Kowal
      2 363 (1,71%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Anna Maria Maćkowska
      6 791 (4,92%)
    2. 3 Michał Czesław Nowacki
      2 467 (1,79%)
    3. 6 Adam Heliodor Banaszak
      6 821 (4,94%)
    4. 4 Maria Zabłocka
      2 545 (1,84%)
    5. 5 Stefan Nikodem Łuczak
      2 269 (1,64%)
    6. 7 Jolanta Kołodziej
      2 967 (2,15%)
    7. 1 Jerzy Marek Gawęda
      12 632 (9,15%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Marek Zygmunt Niemczyk
      397 (0,29%)
    2. 4 Kazimierz Jagiełło
      314 (0,23%)
    3. 3 Adam Lewandowski
      535 (0,39%)
    4. 2 Katarzyna Regina Więckowska
      204 (0,15%)
    5. 5 Jolanta Bejger
      297 (0,22%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Małgorzata Łusiak
      535 (0,39%)
    2. 2 Jarosław Latawiec
      319 (0,23%)
    3. 1 Łukasz Radosław Pająk
      687 (0,50%)
    4. 6 Dominik Marek Kalinowski
      398 (0,29%)
    5. 4 Renata Anna Sypniewska
      414 (0,30%)
    6. 7 Jakub Aureliusz Piwowar
      189 (0,14%)
    7. 5 Aleksandra Katarzyna Ogrodowska-Sajna
      126 (0,09%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Ryszard Domański
      1 566 (1,13%)
    2. 3 Małgorzata Maria Rucińska
      1 608 (1,17%)
    3. 4 Urszula Elżbieta Szadowska
      703 (0,51%)
    4. 7 Tadeusz Stanisław Twarużek
      1 222 (0,89%)
    5. 5 Maria Jolanta Woźniak
      1 168 (0,85%)
    6. 6 Henryk Szczepański
      826 (0,60%)
    7. 1 Henryk Wincenty Grobelny
      4 135 (3,00%)

    KOMITET WYBORCZY ZWIĄZKU SŁOWIAŃSKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Monika Agnieszka Kasprzyk
      279 (0,20%)
    2. 4 Emilia Czechowska
      266 (0,19%)
    3. 5 Piotr Stanisław Czepkowski
      104 (0,08%)
    4. 1 Mariusz Jan Bertram
      224 (0,16%)
    5. 2 Klaudia Joanna Majewska
      325 (0,24%)

    Okręg 6

    Miasto Włocławek, powiaty: aleksandrowski, lipnowski, radziejowski, włocławski

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Julia Joanna Pokorska
      321 (0,23%)
    2. 1 Tomasz Piotr Matraszek
      615 (0,44%)
    3. 2 Katarzyna Czernic
      243 (0,17%)
    4. 4 Maciej Wojciech Śmigielski
      408 (0,29%)
    5. 6 Krzysztof Michał Małecki
      681 (0,49%)
    6. 3 Dorota Belska
      337 (0,24%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Wojciech Jerzy Kuliński
      979 (0,70%)
    2. 1 Aneta Jędrzejewska
      15 014 (10,80%)
    3. 2 Dariusz Politowski
      3 465 (2,49%)
    4. 7 Ewa Sławomira Kierzkowska
      1 733 (1,25%)
    5. 4 Witold Kwapiński
      585 (0,42%)
    6. 5 Małgorzata Jankowska
      2 279 (1,64%)
    7. 6 Zygmunt Sosnowski
      1 508 (1,09%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Katarzyna Świderska
      1 030 (0,74%)
    2. 2 Aneta Stanisława Komorowska-Dudek
      1 303 (0,94%)
    3. 1 Marek Kuszyński
      3 707 (2,67%)
    4. 6 Dominik Władysław Bendkowski
      479 (0,34%)
    5. 4 Jerzy Sikorowski
      649 (0,47%)
    6. 3 Mariusz Budziński
      1 619 (1,17%)
    7. 5 Agnieszka Elżbieta Wilińska
      1 280 (0,92%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Grzegorz Marian Pietrzak
      1 938 (1,39%)
    2. 1 Sławomir Andrzej Kopyść
      13 352 (9,61%)
    3. 3 Grażyna Maria Buzanowska
      1 470 (1,06%)
    4. 7 Teresa Orbaczewska
      1 952 (1,40%)
    5. 2 Bożena Teresa Stępniewska
      3 902 (2,81%)
    6. 4 Mariusz Ryszard Trojanowski
      3 667 (2,64%)
    7. 6 Agnieszka Elżbieta Radowska
      1 466 (1,05%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Wojciech Jaranowski
      14 129 (10,17%)
    2. 2 Rafał Władysław Sobolewski
      7 989 (5,75%)
    3. 4 Edyta Maria Jaszczak
      2 503 (1,80%)
    4. 3 Mirosław Krajewski
      3 446 (2,48%)
    5. 6 Andrzej Wiśniewski
      4 586 (3,30%)
    6. 7 Anna Urszula Gembicka
      7 898 (5,68%)
    7. 5 Anna Śledzińska-Będkowska
      2 326 (1,67%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Lech Stefan Kuropatwiński
      1 384 (1,00%)
    2. 2 Waldemar Michalak
      745 (0,54%)
    3. 4 Małgorzata Kalinowska
      615 (0,44%)
    4. 3 Zbigniew Franciszek Puszczałowski
      171 (0,12%)
    5. 5 Maria Wanda Łyczak
      622 (0,45%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Piotr Zbigniew Łuczak
      1 630 (1,17%)
    2. 4 Agnieszka Mentzen
      321 (0,23%)
    3. 2 Natalia Marta Ziółkowska
      794 (0,57%)
    4. 3 Kacper Boroń
      263 (0,19%)
    5. 5 Krzysztof Janusz Melerski
      180 (0,13%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Cezary Rafał Szarwas
      757 (0,54%)
    2. 2 Anna Pinińska
      344 (0,25%)
    3. 5 Elżbieta Adamiak
      307 (0,22%)
    4. 4 Kazimierz Limanowski
      140 (0,10%)
    5. 3 Juliusz Hoffman
      379 (0,27%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Inez Justyna Szczurowska
      1 057 (0,76%)
    2. 4 Marek Tadeusz Koziński
      1 595 (1,15%)
    3. 7 Anna Zofia Turska
      1 474 (1,06%)
    4. 1 Stanisław Pawlak
      12 865 (9,26%)
    5. 2 Grażyna Stanisława Czajkowska
      1 548 (1,11%)
    6. 6 Dariusz Włodzimierz Jaworski
      1 233 (0,89%)
    7. 3 Jerzy Jan Wysocki
      1 684 (1,21%)

    Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

    Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

    Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

    Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

    Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

    Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

    Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

    Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

    Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

    Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

    Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

    Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

    Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

    Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

    Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

    Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

    Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

    Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

    Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

    Wideo

    Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Najczęściej komentowane

    Warto zobaczyć

    Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

    Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

    Wkoło Opolskiego - serwis turystyczny, z którym odwiedzisz najciekawsze zakątki naszego regionu

    Wkoło Opolskiego - serwis turystyczny, z którym odwiedzisz najciekawsze zakątki naszego regionu

    Sonda

    Czy przystąpisz do Pracowniczych Planów Kapitałowych?

    Najczęściej czytane