Wycinka drzew w Osowcu w gminie Turawa. 13 lip poszło pod topór. Nie podoba się to niektórym mieszkańcom

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Urząd Gminy w Turawie przekonuje, że drzewa były chore i stwarzały zagrożenie dla ludzi. W ich miejscu posadzone zostaną nowe.
Urząd Gminy w Turawie przekonuje, że drzewa były chore i stwarzały zagrożenie dla ludzi. W ich miejscu posadzone zostaną nowe. Facebook czytelniczki nto
Na ulicy Lipowej w Osowcu wyciętych zostało 13 lip. W związku z tym jedna z mieszkanek zaproponowała zmianę nazwy ulicy z Lipowej na Tartaczną.

Na ul. Lipowej w Osowcu w gminie Turawa wyciętych zostało 13 lip. Jak pisze na facebooku jedna z mieszkanek zbulwersowana tym faktem, drzewa posadzono w czasie, kiedy powstała tam fabryka wyrobów metalowych, a część została dosadzona w latach 90-tych.

Drzewa przestały istnieć. No bo, po co komu drzewa i to jeszcze tak ogromne, które dają cień, niektórym okna zasłaniają a jesienią sporo pracy, bo liście trzeba grabić. W poszukiwaniu drzew, ochłody od upalnych dni oraz cienia i tlenu wystarczy pójść do lasu, tam jeszcze rosną, choć też nie wiadomo jak długo - pisze mieszkanka Osowca. - Tymczasem ogłaszam konkurs na nazwę ulicy Lipowej, no bo jak lip nie ma to też nazwę należy zmienić. Podaję propozycję: ulica Tartaczna jak wam się podoba?

Dominik Pikos, wójt gminy Turawa mówi, że jest ostatnią osobą, która jest za wycinką drzew.

Niestety te były już chore i groziły tym, że mogą się złamać, zresztą całkiem niedawno spadły na samochód - mówi Dominik Pikos. - Oglądał je wyspecjalizowany pracownik z opolskiego starostwa i uznał, że lipy są chore. Zresztą potwierdziło się to po ich wycince.

.

Wójt obiecuje, że gmina dokona nowych nasadzeń w zamian za wycięte lipy.

Zrobimy to zaraz po tym, jak przebudujemy ulicę Lipową. Dostaliśmy już na inwestycję dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych - mówi Dominik Pikos.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska