Wydział lekarski na Uniwersytecie Opolskim coraz bliżej

Redakcja
Władze regionu wychodzą z założenia, że wielu lekarzy wykształconych w Opolu może tu zostać i kontynuować karierę. Na zdjęciu stażyści z  oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii z jej ordynatorem dr. Maciejem Gaworem (rok 2014).
Władze regionu wychodzą z założenia, że wielu lekarzy wykształconych w Opolu może tu zostać i kontynuować karierę. Na zdjęciu stażyści z oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii z jej ordynatorem dr. Maciejem Gaworem (rok 2014). Archiwum (O)
Zarząd województwa przeznaczył 1 milion złotych na dokumentację projektu utworzenia kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim.

- Władze uniwersytetu mają już przyrzeczone 41,5 mln złotych z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację tego przedsięwzięcia, ale teraz muszą zebrać pieniądze na wkład własny, na poziomie 8 milionów - wyjaśnia Andrzej Buła, marszałek województwa. - My, z rezerwy inwestycyjnej województwa, dajemy milion złotych na dokumentację. To się wydaje niewiele, ale bez tego uniwersytet w ogóle by się za nią nie zabrał. A gdy powstanie, będziemy dokładnie wiadomo po co i jakich kolejnych partnerów do tego projektu szukać.

Zdaniem Norberta Krajczego, przewodniczącego sejmiku i dyrektora szpitala w Nysie, kształcenie lekarzy na Uniwersytecie Opolskim przyniesie regionowi wiele korzyści. - Przybywa nam, niestety, kolegów w wieku 50+, więc w przyszłości zastąpią ich ci którzy tu będą studiować i tu pozostaną - przekonuje dr Norbert Krajczy.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rekrutacja na medycynę w Opolu rozpocznie się w 2017 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska