Wygraj kuchnię marzeń razem z nto!

fot. Sławomir Mielnik
Jedna z przykładowych kuchni, którą można wygrać w naszym konkursie (bez sprzętu AGD).
Jedna z przykładowych kuchni, którą można wygrać w naszym konkursie (bez sprzętu AGD). fot. Sławomir Mielnik
Graj o mieszkanie, a jeśli ci się nie uda, nie martw się. Do zdobycia są jeszcze: kuchnia za 25 tys. zł i sprzęt TV.

- Diabeł tkwi w szczegółach - twierdzi Grzegorz Szymański, współwłaściciel firmy Avangard Kuchnie i Wnętrza z Opola, w której będzie można zrealizować bon za 25 tys. zł. - Kuchnia powinna być dopracowana w każdym calu, bo to inwestycja, która będzie służyła nam przez lata.

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że tak naprawdę to drobiazgi - dobrej jakości zawiasy, prowadnice i konstrukcyjne płyty - wpływają na ostateczną cenę mebli kuchennych. Choć ich nie widać, to one stanowią o ich jakości.

Nasz zwycięzca będzie mógł liczyć na pomoc projektanta, który pomoże wybrać kuchnię marzeń i przygotuje jej projekt.

- Rozmowa to jeden z najważniejszych elementów - mówi Szymański. - To wówczas projektant ustala, ile osób liczy rodzina, pyta, jak często gotuje się w domu, czy mieszkańcy chcą mieć np. spiżarkę. Potem jedzie do klienta, gdzie robi tzw. inwentaryzację, czyli pomiar pomieszczenia. Ustala też ciągi komunikacyjne, sprawdza, z której strony jest okno.

Po "wizji lokalnej" powstaje wstępny projekt, czasem dwa, bo klient jeszcze na tym etapie ma możliwość weryfikacji. Projektant proponuje też kolor ścian i kafli oraz rozmieszczenie oświetlenia. "Dopinanie" szczegółów trwa czasem kilka tygodni, ale klienta popędzać nie można. - Zamawiając kuchnię, ludzie realizują swoje marzenia, muszą się więc dobrze zastanowić i mają do tego święte prawo - przekonuje rozmówca.

O ile projektant pilnuje spraw przyziemnych - aby zmywarka stała koło zlewu, a lodówka z dala od źródeł ciepła, to klienci już sami mogą sobie poszaleć przy wyborze kolorów i materiałów. Dziś nie robi się już kuchni z drewna, fornirem czyli cienką drewnianą doklejką, wylepione są jedynie fronty.

Popularny jest też laminat. Na topie są fronty lakierowane - jasne (ecru, biel) oraz ciemne. Modna jest zwłaszcza czerń i szarość zestawiona z eleganckimi, chromowanymi detalami. - Takie kuchnie przypominają laboratoria, są chłodne i minimalistyczne, ale zarazem bardzo eleganckie - opowiada pan Grzegorz.

Swoich zwolenników mają też bardziej tradycyjne rozwiązania. Meble w stylu angielskim i prowansalskim rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

- W kuchnię warto zainwestować - przekonuje Szymański. - Dziś nie tylko w niej gotujemy, ale też przyjmujemy gości. To w kuchni toczy się rodzinne życie i to tu kończy większość imprez. Powinna być zatem przytulna i mieć swój klimat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska