Wygrana hokeistów Orlika Opole

Amerykanin Dakota Klecha zdobył dwie bramki dla opolskiej drużyny.
Amerykanin Dakota Klecha zdobył dwie bramki dla opolskiej drużyny. Sławomir Jakubowski
Opolanie pokonali na wyjeździe Naprzód Janów 6:2.

Zwycięstwo nad ostatnią w tabeli ekstraklasy drużyną było obowiązkiem naszych zawodników. W sporcie nie ma nic pewnego, ale jakakolwiek strata punktów w tym spotkaniu byłaby niezwykle bolesna.

Tymczasem podopieczni Jacka Szopińskiego długo nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarza Naprzodu Michała Elżbieciaka. Nasz zespół miał przewagę i więcej dobrych okazji, ale takie też stwarzali gospodarze. Bez zarzutu spisywał się także kanadyjski golkiper Orlika Frank Slubowski.

W 28. min Naprzód po strzale Michała Gryca wyszedł na prowadzenie i zrobiło się nieco nerwowo. Odpowiedź Orlika była jednak piorunująca. Nieco ponad dwie minuty później, gdy na ławce kar przebywał czeski obrońca gospodarzy Patrik Vrana wyrównał Amerykanin Dakota Klecha. Nasz zespół poszedł za ciosem i trzy minuty później znów Klecha wpisał się na listę strzelców, a jako asystent przy tym golu, jak i przy pierwszym do protokołu wpisał się Maciej Romp­kow­ski. Pół minuty potem na 3:1 podwyższył Łukasz Ko­rze­niowski, a nie minęły trzy minuty, a trafił do siatki Filip Stopiński.

Gospodarze byli na łopatkach. W ostatniej tercji Orlik szybko trafił na 5:1 i w pełni kontrolował mecz.

W tabeli Orlik jest na wymarzonym dla siebie 6. miejscu z dorobkiem 27 punktów zdobytych w 15 meczach. O trzy mniej ma siódma Polonia Bytom, z którą Orlik zagra w najbliższy piątek o godz. 18.30 na własnym lodowisku. To będzie kluczowy mecz w walce o pierwszą szóstkę.

Naprzód Janów - Orlik Opole 2:6 (0:0, 1:4, 1:2)
Bramki: 1:0 Gryc - 28., 1:1 Klecha - 30., 1:2 Klecha - 33., 1:3 Korzeniowski - 33., 1:4 F. Stopiński - 36., 1:5 Szczechura - 41., 2:5 Indra - 43., 2:6 Korenko - 57.
Naprzód: M. Elżbieciak - Kurz, Ł. Elżbieciak, Mi­chie­jenak, Parzyszek, Indra - P. Vrana, Kosakow­ski, Bibrzycki, Pohl, Sękowski - Krokosz, Sarna, Stachura, Piper, Gryc - Rasikoń, Lacheta, Radwan, Podsiedlik, Rajski. Trener Mariusz Jakubik.
Orlik: Slubowski - M. Stopiński, Sznotala, F. Sto­piń­ski, Szydło, Fabry - Rompkowski, Sordon, Szczechura, Cichy, Klecha - Korenko, Kostek, Marzec, Korzeniow­ski, Łymanski - Dolny, Obrał, Zwierz. Trener Jacek Szopiń­ski.
Sędziował Przemysław Kępa (Nowy Targ). Kary: Naprzód - 12 min, Orlik - 24 min. Widzów 250.