Wygrana koszykarzy z Opola i porażka koszykarek z Brzegu

Redakcja
Trener Tomasz Wilczek miał w trakcie meczu sporo uwag do swoich zawodników.
Trener Tomasz Wilczek miał w trakcie meczu sporo uwag do swoich zawodników. Sławomir Mielnik
AZS wygrał mecz ligowy z OSSM Wrocław, a Cukierki Odra uległy AZS-owi Jelenia Góra i odpadły z Pucharu Polski.

To była planowa wygrana AZS-u Politechniki, ale rozmiary i styl pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Po znakomitym meczu z Pleszewem, wczoraj podopieczni trenera Tomasza Wilczka rozczarowali.

- Zabrakło profesjonalizmu w nastawieniu, a zawodnicy podświadomie bardzo nisko ustawili sobie poziom zaangażowania - przyznał Wilczek. .
Tylko w III kwarcie opolanie zagrali na miarę możliwości i zdeklasowali rywala prowadząc nawet 21:2.

AZS Politechnika Opole - OSSM Wrocław 83:50 (20:10, 17:19, 31:9, 15:12)
AZS: Kret 18 (2x3), Zarankiewicz 11 (3x3), Szymański 11 (1x3), Wojciechowski 5, Zubik 5, Styła 1, Nowak 5, Czajkowski 5, Krzyś, Anto-niak 16, Machynia 2, Pakosz 2. Trener Tomasz Wilczek.

Koniec pucharowej przygody

W Jeleniej Górze w rewanżowym meczu 1/16 PP brzeżanki broniły sześciopunktowej zaliczki z pierwszego spotkania i przez 30 minut cel osiągały.

Jednak ostatnia kwarta w ich wykonaniu była fatalna. Co prawda trener oszczędzał trzy Amerykanki, ale czwarta Dominique Redding zawiodła. W całym meczu z 15 rzutów trafiła tylko cztery razy. Ostatecznie w decydującej części Cukierki przegrały 4:23, cały mecz i rywalizację o 1/8 finału.

Finepharm AZS Jelenia Góra - Cukierki Odra Brzeg 75:57 (22:10, 9:22, 21:21, 23:4)
Cukierki: Tulikihihifo 9, Gołumbiew-ska 6 (2x3), Key 4, Redding 19 (3x3), Buszta 2, Stawicka 7 (1x3), Bogdan, Daniel 10 (2x3). Trener Jarosław Zyskowski.